Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:0 (kon.)
Plzeň – Zlín 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC ZUBR Přerov
1:3 (0:2, 1:1, 0:0) Stav série: 0:4
HC Slavia Praha
Neděle 04.03.2018, 17:00Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Je dobojováno. Slavia vítězí i dnes a postupuje do dalšího kola play-off. Přerov sice bojoval, ale na soupeře to nestačilo. Sezóna je u konce, fanoušci však děkují Zubrům za odvedenou práci a sympaticky se s nimi loučí. (19:25:47)

59:12
    Ještě jedno vhazování u Honzíka.

Dnešní utkání sleduje 2121 diváků.

58:47
    Hosté jsou u brýny Přerova, čas plyne a fanoušci hostů již slaví.

58:19
    Vhazování před Honzíkem, domácí se ještě snaží.

58:03
    Doležal Zdeněk nepříjemně vjel do Klimeš, ale byl při tom faulován. Za sekání půjde sedět domácí Doležal a zdá se, že je rozhodnuto.

57:33
    Domácí se opět vrhají do útoku, Klimeš už sleduje střídačku a je připraven být vystřídán.

56:58
    Nakonec se vše odešlo bez vyloučení a Slavia málem následně rozhodla. Puk se ale po střele odrazil mimo hokejky sjíždějících útočníků a obrana to spolu s Klimešem zvládla. Ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

56:26
    Hra je následně přerušena a po hitu za brankou na domácího hráče se diskutuje o dalším postupu.

55:58
    Zubři měli ruce nad hlavami, ale z velkého úhlu z toho branka nakonec nebyla! Teď při Slavii stáli všichni svatí, moc nechybělo.

55:30
    Hosté drží kotouč a nikam s ním nespěchají, čas rychle plyne a puk je daleko od Honzíka.

55:01
    Mohlo se to povést nyní, ale ani tentokrát se to nedotáhlo do úspěšného konce, Slavia vyhazuje.

54:28
    Zubři jsou poněkud bezzubí, ne a ne něco výraznějšího vymyslet.

53:48
    Hosté jsou v pěti, těžké časy přežili a postup je na dosah.

53:13
    Slavia vyhazuje.

52:36
    Obrovská šance na snížení! Odražený puk před Honzíkem ale nedokázali domácí nasměrovat do sítě. To by je mohlo hodně mrzet!

52:12
    Hosté ve čtyřech, Zubři ani nevystřelili, stále jsou ale v pásmu.

51:43
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., podražení).

51:12
    Ta přišla až nyní, Honzík byl připraven a po sklepnutí puku do rohu jej vybojovali spoluhráči, kteří vyhazují.

50:52
    Zubři jsou usazení v pásmu, zatím je to však bez střelby.

50:10
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Nedvídek – 2 min., držení).

49:24
    Skoro polovina poslední třetiny je za námi. Stále bez změny skóre, hra je navíc již daleko vyrovnanější.

48:49
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

48:23
    Tlak vyústil v zakázané uvolnění Slavie.

47:53
    Teď z toho mohla být obrovská šance Zubrů poté, co se zapomněli obránci hostů. Ti vška na poslední chvilku dali do přihrávky směřující mezi kruhy hokejku a zabránili pohromě.

47:03
    Hosté opět vybojovali uk a nikam s ním nespěchají, soupeři čas plyne rychleji a rychleji.

46:24
    Přerovu chybí myšlenka, která by je dostala o krok vpřed před soupeře. Ten se díky tomu bez větších obtíží brání všem výpadům.

45:46
    V permanenci tak musí být i Klimeš, který nyní vyrážečkou vyrazil kotouč do ochranné sítě. Bude se vhazovat po jeho levici.

45:12
    Slavii se podařilo poněkud vyrovnat hru,uvodní tlak Zubrů je ten tam.

44:42
    Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

44:17
    Tak už i trochu emoce. Menší šarvátku ale rozhodčí rychle eliminují a bude se moci pokračovat vhazováním po levici brankáře hostů.

43:57
    Něco tomu chybí, to něco, kvůli čeku Zubři nedávají po celou sérii dostatek bodů. Bohužel pro ně, stále se jim nepodařilo přijít na to, co to je.

43:35
    V obraně domácích jsou naopak mezírky, kterých se soupeř snaží využívat, leč zatím v této třetině marně.

42:58
    Po chvilkové odmlce jsou Zubři opět v útočné třetině. Velké šance však nepřichází.

42:22
    Střela od modré trefila pouze obránce, Slavia tak vyrazila do protiútoku a po chybě Pšurného se málem dostala i do velké šance. To se ale nakonec nestalo a Klimeš ukryl kotouč pod rukavicí.

41:44
    Tlak Přerova je opravdu velký, až nyní se soupeři podařilo puk alespoň vyhodit a bude tak moci nabrat trochu sil.

41:17
    Střela z levé strany skončila ve výstroji Honzíka. Bude se vhazovat po jeho pravici.

40:44
    Zubři podle očekávání nastoupili hodně aktivně, bude to ovšem na pozornou obranu pražského celku stačit?

40:12
    Poslední třetina začíná rychlým zakázaným uvolněním hostů.

40:01

Ve druhé třetině se Zubři rychle dostali na dostřel, ale Slavia opět dokázala odskočit na rozdíl dvou branek. Domácí tak mají co dohánět. Pokud soupeře nedotáhnou v další třetině, sezóna pro ně bohužel končí.

40:00

39:13
    Ofsajd domácích, kteří se ještě snaží před koncem třetiny dostat na dostřel.

38:48
    Přerov to ještě nevzdává, i další střelecký pokus však kryje Honzík. A moc práce s ním tedy neměl, opět mířil přesně na něj.

38:24
    Ten se prezentoval střelou z otočky, ale v následné skrumáži u mantinelu se zasekl puk a hra je přerušena.

37:52
    Střela od modré těsně minula branku a následná zadovka se do mezikruží nedostala, nyní je řada na soupeři.

37:26
    Nakonec pouze střelu přímo na Honzíka. Hra je přerušena, bude se vhazovat po jeho levačce.

37:08
    Zubři obklopili branku soupeře, podaří se jim něco vymyslet?

36:27
    Hosté vyhráli buly a nadále se drží na dostřel. Pak se k puku ale dostal Navrátil a pokusil se po levé straně překvapit Honzíka, svůj projektliem ale nezamířil přesně.

36:04
    Až nyní, Klimeš ovšem puk drží a nedvoluje ani dorážku.

35:43
    Hostující celek se vydal na druhou stranu hřiště, kde bojuje o zisk nějaké palebné pozice, zatím bez úspěchu.

35:04
    Další zakázané uvolnění Slávie.

34:57
    Změnit se to pokusili Zubři, kteří si ale nepřišli na brankáře soupeře a hosté poté raději vyhodili na zakázané uvolnění.

34:29
    Hraje se hodně vyrovnaně, ani jeden tám teď nemá větší převahu.

33:57
    Další vyhození a to už jsou Zubři v pěti. Následuje nahození na Klimeše, přerušení hry a další komerční přestávka.

33:19
    Přerov vybojoval puk, chvíli jej podržel za brnakou a následně jej posíla až k brankáři soupeře.

32:39
    Zubři ovšem vyhodili a šetří cenné vteřinky. Stále je o co bojovat.

32:21
    SLavia je usazená ve třetině a snaží se využít tuto velkou šanci k navýšení skóre.

31:57
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., vysoká hůl).

31:37
    Hosté stále v tlaku, navíc si zahrají přesilovku. Teď je ale ještě čeká powerplay.

31:08
    Zubři jsou velmi zaskočení, nedaří se jim odporovat tlaku soupeře.

30:34
    Hosté jsou navíc nadále aktivnějším týmem, který se snaží navýšit vedení ještě o jednu branku.

29:39
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak tohle si obrana Zubrů za rámeček nedá. Slávisti vyrazili rychle a až od své brány neudělali jedinou chybu. Rychlá kombinace zakončená střelou z mezikruží do poloodkryté branky zásluhou JIŘÍHO DRTINY mění skóre a opět přibližuje hosty ještě více k postupu. Asistence: Marek Račuk a Martin Šagát.

29:08
    Zubři vyhodili kotouč do bezpečí, Slavia musí znovoa začít od svého brankáře.

28:44
    Ofsajd hostů kazí jejich útočné choutky.

28:14
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku, ovšem na střelu z mezikruží Honzík viděl velmi dobře a vykopl ji do bezpečí.

27:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Šlahař – 2 min., faul kolenem).

27:24

27:03
    A když už se usadila, tak následná střela zamířila mimo a hosty vyhnala ze třetiny.

26:27
    Slavii se nedaří dostat kotouč pod kontrolu, zatím je tato přesilovka z její strany taková hodně rozlétaná.

25:57
    Slávisti se usadili ve třetině, dokonce i vystřelili, ale Klimeš byl úspěšný a jeho obránci následně vyhazují na druhou stranu ledové plochy.

25:24

24:55
    Nebezpečný odražený puk hodně vystrašil Klimeše, který byl ven z branky a jen tak tak, že skončil v jeho síti.

24:36
    Hraje se velmi vyrovnaně, ani jeden tým nechce udělat chybu, která by jej mohla stát opravdu mnoho. Ofsajd Slavie.

23:51

23:15
    Zubři se dostali do rychlé šance, ale nepovedlo se jim prosadit se.

21:51
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Navrátil.

21:39
    Sešívaní se usadili u branky soupeře. Nedaří se jim ale dostat se do pozice, která by mohla znamenat přímé ohrožení zubřího brankáře.

21:30
    Vhazování po levici Klimeše. Ten sii připsal úspěšný zákrok po nahození od modré.

21:18
    Hraje se hlavně ve středu hřiště, Slavia se snaží nepustit soupeře do euforického tlaku, který by mohl přinést srovnání.

20:28
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak to byla rychlost! Přesná přihrávka do mezikruží našla přesně JAKUBA ŠLAHAŘE, který nezaváhal a z první trefil naprosto přesně. Zubři jsou zpět ve hře a bude to jistě ještě hodně zajímavé! Asistence: Tomáš Sýkora a Tomáš Doležal

20:01

To se jí už ale nepovede. První třetina končí a hosté mohou být daleko spokojenější. Na puku sice moc nebyli, ale dokázali svou skvělou střeleckou potenci, naopak Zubři se trápí. Dostávají svému zvířeti v logu a zatím se moc agresivně a hlavně nebezpečně neprezentují. Několik střeleckých pokusů sice měli, daleko více než soupeř, avšak buď byly takové nemastné, neslaně a nebo si Zubři vylámali své zrohovatělé čelistní destičky na pozorném Honzíkovi.

20:00

19:44
    Slavia bojuje za brankou soupeře o puk a chce přidat ještě jednu branku před sirénou.

19:17
    Další nahození pokryl Honzík ar ychle rozehrává aby se nevhazovalo před jeho brankou.

18:51
    Zubrům nelze upřít snaha, tlačí se do branky, střílí, ovšem zatím se jim nedaří.

18:27

17:55
    Ofsajd domácího celku, kterému se poslední minuty moc nedaří, naopak hosté se i ve čtyřech úspěšně brání.

17:34
    Honzík drží svůj tým nad vodou. Další střela Přerova končí na jeho výstroji.

16:52
    Ani tento závar brankou nekončí! Zubři si vylámali své zuby na Honzíkovi, který z velké blízky vychytal několik dorážek. Snížení se zatím nekoná.

16:27
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Holý – 2 min., nedovolené bránění).

16:15
    Hra vysokou holí domácího celku. Bude se vhazovat opět po levici Klimeše. Zubři po inkasované brance působí poněkud zaskočeně.

15:59
    Zakázané uvolnění Zubrů.

15:48
    Hostující brankář si poradil i s ránou Paly od modrém Zubři jsou sice zpět na puku, ale hra byla přerušena pro zranění jednoho z hráčů.

15:13
    Zubři hrají nadále aktivně, avšak na obranu soupeře stále nemohou najít recept. A když už se k nějaké střele dostanou, pozorný Honzík ji s přehledem lapí.

14:26
    Střídání v týmu HC ZUBR Přerov: ze hřiště odchází Juraj Šimboch, přichází Lukáš Klimeš.

14:26
    Hosté přidávají další branku. Jejich rychlý útok dokázal vyšachovat obranu soupeře, přihrávka na pravou stranu anšla nikým nehlídaného JANA POHLA a ten upravuje střelou mezi betony na 2:0. Sešívaní jsou blíž a blíž k postupu. Asistence: Marek Račuk a Martin Šagát

13:44
    Zubři dokázali vyhodit a dokonce chvíli udržet soupeře v jeho obranném pásmu, ten však rychle pospíchá už na druhou stranu.

13:11
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mislav Rosandić – 2 min., vysoká hůl).

12:43
    Zatím to tak nevypadá, hra je zpět ve středním pásmu, kde o něj oba celky velmi tvrdě a bojovně usilují. Uvidíme, kdo jej nakonec vybojuje.

12:06
    Další střela hostů míří vedle. Ti se po ubráněném oslabení herně zvedli a nyní jsou to oni, kdo je nastěhovaný před brankou soupeře. Dočkáme se nějaké další branky?

11:34
    Napadání hostů zafungovalo na jedničku a střela Šagáta jen těsně minula z mezikruží branku domácích!

11:02

10:53
    Přerov je zpět v útoku. Ránu od modré Honzík ale s přehledem uklidnil v lapačce, bude se vhazovat v obranném pásmu Slavie.

10:24
    Po vhazování mířila ránana Šimbocha, který si s ní poradil a poté se strhla menší šarvátka u jeho brány. Rozhodčí ovšem vše zvládli bez vylučování.

10:18
    Střela od modré zamířila mimo, poté souboj u mantinelu domácí prohrála a loudavý kotouč mousel v lapačce ukrýt Šimboch, který tka přerušuje hru.

09:47
    A znova, Zubrům se nedaří udržet se v pásmu a rozehrát své nacvičené přesilovkové signály. Času je ovšem stále dost.

09:18
    Hostí začínají nejlépe, jak mohou, a sice vvyhozením přes všechny čáry až k domácímu Šimbochovi.

09:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Kubica – 2 min., hákování).

08:57
    zubři si hned na to vytvořili velký tlak a budou hrát přesilovku. V powerplay ale jen minuli branku a poté se k puku dostal soupeř.

08:31
    Na poslední chvíli jeden z domácích obránců lehl do přihrávky před Šimbocha a zamezil tka hodně zajímavé šanci soupeře.

07:57
    Modrá čára je však střežena pražskými hokejisty, kteří jsou velmi dlrazní a zatím hlavně bezchybní.

07:29
    Hosté se vyhazují jen vyhozením a to je další šance pro domácí Přerov k tomu, aby se pokusil něco směrem vpřed vymyslet.

07:02
    Stejný prohřešek i na druhé straně. Dokonce vyhodnocen jako úmyslný, hra se tedy stěhuje blíže k zubří bráně.

06:33
    Slavia se tedy znova ubránila, vyhodila kotouč a může vystřídat. Dokonce se hnala i do útoku, ale vše skončilo ofsajdem. Následuje první komerční přestávka.

06:04
    Tlak domácího celku je drtivý, zatím je to ale bez střelby, která by mohla mít úspěch.

05:34
    Domácí byli blízko vyrovnání, nepřehledná situace před brankou Slavie však skončila pouze včasným udeřením do puku jedním z obránců a je tu zakázané uvolnění.

05:12
    Zubři se usadili ve třetině, kde se snažili zpoza branky dostat puk před Honzíka, to se ji však nepodařilo a násleldně o pásmo dokonce přišli.

04:46
    Na druhé straně v permanenci Šimboch, jehož lapačka byla včas na svém místě a v pohodě si poradila s nepříliš tvrdou ranou od modré.

04:22
    Honzík kryje střelu z úhlu. Bude se vhazovat po jeho levici.

04:01
    Domácí se rychle snaží přijít s odpovědí, avšak na pozornou obranu hostů si zatím rady nevědí.

03:14
    Nedáš, dostaneš. Nejdříve se domácí sami ocitli před Honzíkem, kde však selhali a minuli a z následného protiútoku se prosadil soupeř. Tvrdou bombou využil mezírky v obraně LUKÁŠ KREJČÍK. Další rychlý gól i na úvod čtvrtého utkání. Asistence: Jan Pohl a Lukáš Nedvídek.

02:21
    Poprvé se usadili i hosté v útočné třetině. Několik střel ale bylo zblokováno a domácí Zubři se nakonec dokázali osvobodit.

01:58
    Domácí jsou v úvodu utkání jasně aktivnější, jsou si vědomi toho, že další prohra by znamenala konec. Slavia se ale dobře brání a zatím soupeře k ničemu nepouští.

01:27
    Střela od modré minula klec Honzíka a Zubři byli vyhnání až před Šimbocha.

00:57
    Ten se jim však příliš nepovedl, utekl jim puk s ním nyní operuje pražská Slavia. Té ovšem rozehrávka nevyšla a skončila pouze na zakázaném uvolnění.

00:28
    Vhazování vyhráli hosté, ale o puk rychle přišli a dostali se tak k němu domácí Zubři. Ti tak mohou vymýšlet první útočný výpad.

00:01

Hráči již nastupují na led, utkání za chvíli započne.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), R. Černý, Malina – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek (A), Gago, F. Dvořák.

HC Slavia Praha: Honzík (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Pohl, Kasík, J. Holý, Ryzák – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Račuk, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora – Malý, Šimán.

Ohlasy po včerejším utkání

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „V dnešním zápase jsme chtěli urvat zase další vítězství. To se nám podařilo a jsme za to hrozně rádi. Myslím, že jsme dnes byli o malinko lepší, kromě slabších asi deseti minut ve druhé třetině, kdy nás soupeř zatlačil. Do dalšího zápasu se musíme akorát vyvarovat tolika vyloučením a zbytečným faulům."

Milan Procházka (HC ZUBR Přerov):
    „Musíme víc bruslit, nefaulovat. Přesilovky rozhodují a oni je zvládají výborně. Chceme ale vyhrát, nic jiného si nepřipouštíme, nechceme končit."

Nejčastěji hrající hráči

U přerova je to jasné. Nejčastěji se na ledě pohybuje Martin Novotný, který na pozici beka ve třech zápasech odehrál 75:01 a je nejvyužívanějším hráčem v play-off vůbec. Za ním je Zdeněk Kutlák z Motoru (72:33).

Za Slavii nejčastěji nastupuje Jindřich Barák (67:19), je tak pátým nejvytěžovanějším hokejistou ze v šech. Hned za ním jsou jeho kolegové Jan Novák (66:54) a Jaroslav Kasík (66:08).

Nejproduktivnější hráči v sérii

Nejdůležitějším hráčem v prvních dvou zápasech byl slávistický Račuk, který byl hned u třech ze čtyř gólů svého celku. Pomohl mu tak k zisku dvou vítězství a zasloužil se o skvělé postavení Slavie při zápasech v Přerově.

Ve třetím utkání se už ale neprosadil, místo toho zářil hlavně Martin Kadlec, který nejdříve v 55. minutě dodal na hokejku hostů klid a pár sekund před koncem utkání rozhodl trefou do prázdné branky.

U Zubrů je to zatím směrem vpřed poněkud chabé. Nejvíce gólů dal obránce Pala, který se prosadil dvakrát, další gól přidal jeho parťák Rosandić, jediným útočníkem, který dal gól, je Milan Procházka. A to je možná největší problém přerovských Zubrů. Podaří se jim to změnit?

Utkání v sérii

Úterý 27.02.2018 • 18:00
    Slavia – Přerov 2:1 po prodl.

Branky a nahrávky: 1. Račuk (Z. Doležal), 62. Z. Doležal (Šagát, Račuk) – 12. Goiš (Chmelíř, T. Sýkora)

Středa 28.02.2018 • 18:00
    Slavia – Přerov 2:1

Branky a nahrávky: 38. Račuk (Kolařík, Šagát), 50. L. Krejčík (Z. Doležal, Nedvídek) – 15. Pala (Pšurný, Šlahař)

Sobota 03.03.2018 • 17:00
    Přerov – Slavia 3:6

6. Milan Procházka (Šlahař, T. Sýkora), 24. Rosandić (Šlahař, T. Sýkora), 32. Pala (M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl) – 4. Nedvídek (Barák, Z. Doležal), 18. Kubica (J. Doležal, J. Novák), 36. Šagát (Barák), 40. L. Krejčík (J. Drtina, Z. Doležal), 55. M. Kadlec, 60. M. Kadlec

Dobrý den u čtvrtého utkání mezi Přerovem a Slavií. Hanáci dnes budou odvracet první ze tří mečbolů svého soupeře. Zápasy mezi oběma celky jsou velmi vyrovnané a rozhodují je jen maličkosti. Lépe to však zatím zvládá pražský celek, který má dost šancí na to, aby sérii ukončil. Uvidíme, zdali to bude již dnes nebo zdali Zubři zaberou a dokáží sérii ještě zamotat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 21. Šlahař (T. Sýkora, T. Doležal) – 4. L. Krejčík (Pohl, Nedvídek), 15. Pohl (Račuk, Šagát), 30. J. Drtina (Račuk, Šagát)

HC ZUBR Přerov: Šimboch (15. Klimeš) – Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), R. Černý, Malina – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek (A), Gago, F. Dvořák.

Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora – Malý, Šimán