Šumperk – Kopřivnice 5:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Sokolov – Dvůr Králové n. L. 2:3 (kon.)
Jablonec n/N – Bílina 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Kobra 6:1 (kon.) | Děčín – Trutnov 6:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – David Servis 7:4 (kon.) | Žďár n/S – Klatovy 5:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Tábor 5:4 (po pr.)
Kolín – Nymburk 5:2 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
7:4 (2:2, 3:1, 2:1) Stav série: 3:0
HC David Servis Č. Budějovice
Středa 07.03.2018, 18:00 • ZS Kotlina • Play-off 2. ligy, skupina Střed • Osmifinále

Fanoušci si žádají hráče na druhou děkovačku, té už se náš přenos ale týkat nebude. Já vám děkuji za pozornost, přeji úspěšný konec týdne a u dalších přenosů se těším zase na počtenou. (20:16:34)

Je to tak, Bruslaři vítězí v sérii 3:0 na zápasy a teď jsou na ledě k vidění dva špalíry hráčů, kteří si třesou pravicemi. Jedni děkují soupeři za férovou bitvu, druzí gratulují k postupu. K tomu Bruslaře nasměřoval po polovině třetí třetiny Miroslav Třetina, Milan Dančišin ale v přesilové hře pět na tři utkání zdramatizoval. Hosté se snažili dostat na dostřel při hře bez brankáře, nicméně gólem do prázdné brány potvrdil vítězství Havlíčkova Brodu Lukáš Endál.

Střely na branku: 30:32

59:51
    Tomáš Semrád s Petrem Kuchtou si přihrávají za vlastní bránou a Čeněk Novák už zvedá ruce nad hlavu. Hosté po sympatickém výkonu už nemají psychickou sílu napadat.

59:28
    S pukem hrají hosté, teď už je ale jasné, že do další fáze vyřazovacích bojů postoupí Bruslaři. Domácí kotel oslavuje.

58:38
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto! David Kozlík po mantinelu prostrčil puk k LUKÁŠI ENDÁLOVI. Ten si celou cestu až k bráně vezl na zádech Jana Radoše a kromě něj dovezl do sítě i kotouč! Asistence: David Kozlík, Tomáš Semrád.

58:14
    Hosté nahodili puk do útočného pásma. Ten ale zachytila obrana Havlíčkova Bordu a znovu je posunula na střed hřiště.

57:48
    Miroslav Třetina přetlačil hostujícího obránce a vystrčil skrz něj kotouč ve z vlastního pásma.

57:37
    Jenže se dostali ven z pásma a kotouč nakonec ukořistili domácí. Kryštof Kulhánek se pokusil trefit prázdnou bránu, je z toho ale pouze zakázané uvolnění.

56:54
    Milan Dudáček spěchá na střídačku, hosté hrají se šesti hráči v poli!

56:47
    Českobudějovičtí byli na buly tentokrát šikovnější a okamžitě vypálili na bránu. Střelu Romana Šulčíka z vrcholku pravého kruhu Novák vyrazil.

56:41
    Domácí vyhráli buly ve vlastním pásmu a David Vala jej o plexisklo vyhodil mezi diváky. Jihočeši se dožadují trestu za zdržování hry.

56:05
    Bruslaři jsou kompletní. Hosté se ovšem drží v útočném pásmu a ještě to bude drama.

55:48
    Lukáš Kříž tvrdě vypálil od modré čáry. Čeněk Novák měl ale dobrý výhled a jeho ránu vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě.

55:37
    Bruslaři vyhráli buly a od té doby drží soupeře na jeho polovině hřiště, kde sbírají cenné sekundy z druhého trestu.

54:48
    David Servis právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovou hru pěti proti třem využívají! Po střele Lukáše Kříže se kotouč odrazil od zadního mantinelu k MILANU DANČIŠINOVI, jenž pohodlně zametl puk do odkryté klece! Asistence: Lukáš Kříž.

54:36
    Roman Šulčík dostal přihrávku na pravý kruh, jeho rána ale mířila mimo a málem zasáhla Milana Dančišina do helmy.

54:05
    Hosté si berou oddechový čas a v dvojnásobné početní převaze, která může trvat až dvě minuty, se pokusí utkání zdramatizovat!

54:05
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., sekání).

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 11. Milfait (T. Semrád, Třetina), 14. Třetina (Michálek, T. Semrád), 22. Chlubna (Beneš, Vala), 36. Chlubna (M. Kříž, Kuchta), 37. Milfait (Endál), 53. Třetina (Šmíd, Milfait), 59. Endál (Kozlík, T. Semrád) – 7. Šulčík (Marek), 9. J. Marek (Šulčík, L. Kříž), 24. J. Marek (Radoš, Dančišin), 55. Dančišin (L. Kříž)

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, D. Vacík, Vala, Kulhánek, Šmíd, M. Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Beneš, Kuchta, Chlubna – Kozlík, Ludvík, Šuhaj
    HC David Servis Č. Budějovice: Dudáček (Bubeníček) – Radoš, L. Kříž, Macháček, Michal, J. Kříž, Škopek, Babčuk – Zayml, J. Marek, Šulčík (C), Vylíčil, Sumerauer, Bárta, Ferebauer (A), Dančišin, Káník, Trummer st.

Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík