Chabarovsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Ufa 5:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 2:3 (po pr.)
Soči – Jokerit 2:3 (po pr.) | Spartak Moskva – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Stav série: 2:1
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 07.03.2018, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL • Play-off

To už je z mé strany vše. Někdy zase u play-off KHL na počtenou! (17:32:43)

Československá stopa

Jan Kovář (MET) 1+1, 5 střel, čas na ledě 22:44

Michal Čajkovský (JEK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:00
    Jakub Kovář (JEK) 59 minut, 30 zákroků, 3 góly, 90,9 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:27 (7:11, 18:8, 8:8)
    Zblokované střely – 10:9
    Vyhraná vhazování – 29:23
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 14:8

Hokejisté Metallurgu Magnitogorsk poráží Jekaterinburg 3:1 a v sérii se ujímají vedení 2:1 na zápasy! Velký podíl na výhře domácích má dvojice Jan KovářSergej Mozjakin. Hosté totiž po první třetině vedli, ale ve 36. minutě vyzval Kolář v přesilovce k vyrovnání Mozjakina a ve 49. minutě si oba hokejisté role prohodili. Přesně tři minuty před koncem pak pečetil výsledek na 3:1 Jevgenij Timkin.

59:50
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. 10 sekund před koncem zápasu je vše jasné.

59:03
    Branka Avtomobilistu je již prázdná!

58:06
    Málem to bylo 4:1! Střelu od modré čáry šikovně tečoval Wojtek Wolski a puk projel Kovářovi mezi betony. Za svého brankáře však zaskočil Milovzorov, jenž ještě udržel svému týmu malou naději na vyrovnání.

57:26
    Uvidíme, kdy se dočkáme hostující power-play. Kovář zatím zůstává v brance.

57:00
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté ztratili ve vlastním obranném pásmu u hrazení puk a za to je vytrestal JEVGENIJ TIMKIN! Ten vypálil přes bránícího hráče a vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře Kováře. Magnitka je blízko vítězství v tomto utkání – 3:1. Bez asistence.

56:12
    Hosté jsou v plném počtu.

55:51
    Hosté konečně vyhodili a mohou vystřídat.

55:17
    Domácí dlouho drželi puk. Nakonec přišla střela Sergeje Mozjakina, která prostor mezi tyčemi nenalezla.

54:11
    Nikolaj Timašov poslal puk mimo hrací plochu. Je vyloučen za zdržování hry a to je samozřejmě pro domácí vítaná zpráva.

53:56
    Šest minut do konce třetí třetiny. Hosté už budou muset začít riskovat.

52:47
    Po střele Milovzorova přerušil hru Košečkin. Vhazuje se po jeho levici.

52:31
    Magnitka je už kompletní.

52:20
    Hostující obraně dokonce pláchl Denis Platonov. Mířil mezi betony, ale Jakub Kovář je dal k sobě včas!

51:49
    Teď domácí vyhodili až za branku soupeře.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 36. Mozjakin (Lee, Jan Kovář), 49. Jan Kovář (Mozjakin, Wolski), 57. Timkin – 17. Golyšev (Česalin)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Kamyšnikov) – J. Birjukov (A), Lee, Pivcakin, Děnisov, S. Těreščenko, Běreglazov, Dronov – Wolski, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Kokarev, Osala, Timkin – Čibisov, Kaletnik, De. Kazionov – Berestennikov, Švyrjov, Platonov – Sirotkin.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Timašov, Mišarin, Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij, Ljamin, Čajkovský, Megalinskij (A) – Česalin, Paré, Golyšev – Milovzorov, Kučerjavenko, Krikunov – A. Garejev, Torčeňuk, Michnov – Parenteau, Rasseikin, V. Popov (A) – Obidin.

Rozhodčí: Gamalej, Gofman – Gorděnko, Sysujev