Sparta – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Liberec – Chomutov 4:1 (kon.) | Slavia – Vítkovice 3:8 (kon.)
Mountfield HK – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.)
Mountfield HK
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 08.03.2018, 18:00 • ČPP Aréna • DHL Extraliga juniorů • Nadstavba A

Ode mne to je pro dnešek vše, budu se těšit příště. (20:16:17)

Domácí porazili Budějovice 4:2 a zajistili si tak účast v play off, jelikož právě pátý Motor na ně ztrácí 12 bodů, a budou se hrát už pouze 3 zápasy. Pro Hradec to je zasloužená výhra z pohledu první třetiny, kdy si také vytvořil dvougólový náskok. Ve zbylých dvou třetinách jsme již sledovali vyrovnaný hokej a odpovídá tomu i skóre 2:2. Hradec tedy zůstává doma neporažen v nadstavbě.

59:28
    Hradec dohrává zápas v útočné třetině a o výsledku je již rozhodnuto.

58:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí trefují prázdnou klec Motoru a pojišťují si vítězství. RADOVAN PAVLÍK totiž obral obránce hostí o puk a zakončil do odkryté branky – 4:2. Asistence: Štěpán Matějček, Štěpán Havránek.

58:48
    Po buly se dostal ke střele na zadní tyč Matys. Dvořák s problémy kryje.

58:42
    Oddechový čas pro hosty. Připravují se zřejmě na poslední nápor.

58:42
    Daniel Dudáček tvrdě vypálil od modré čáry. Jediné co však vyprášil byla lapačka Dvořáka.

57:57
    Mountfield chtěl vyhodit jenže puk se o mantinel odrazil ven z hřiště a vhazovat se bude v obraném pásmu Hradce.

57:33
    V dobré pozici střílel Rolínek, trefil však hradeckého obránce.

57:03
    Motor v šesti bruslařích! Lidák odjel na střídačku.

56:30
    Motor se dostal rychle zpět do útočného pásma, jenže puk jim utekl a píská se ofsajd.

56:04
    Hradec vyhazuje a hosté musí začínat od Lidáka.

55:43
    Budějovice gól nabudil a Štěpán Matějček podrazil hostujícího hráče v souboji o puk.

54:25
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jihočeši znovu snižují na rozdíl jediného gólu. LUKÁŠ MATYS zůstal nehlídaný před hradeckou svatyní a na dvakrát dorazil kotouč za ležícího Dvořáka. Asistence: Stanislav Dosek.

53:17
    Patrik Hidveghy prošel přes dva hráče a už mohl jet přímo na Lidák, jenže při obskočení posledního obránce zakopl a ztratil rovnováhu.

51:59
    Nahození Chalupy trefilo prvního obránce a hosté vyhazují do střední třetiny.

51:12
    Motor vybojoval vhazování v útočném pásmu a ihned po buly pálil Dudáček. Střela ale neměla potřebnou razanci a skončila v náručí Dvořáka.

Patrik Soukup

Branky a nahrávky: 11. Hroudný (Matějček, Hašek), 19. Mašín (Kynčl, Pažourek), 36. Matějček (Hroudný, Gaspar), 59. Pavlík (Matějček, Havránek) – 31. Matys (Bárta, Bláha), 55. Matys (Dosek)

Mountfield HK: Dvořák D. (Bartozel) – Hroudný "C", Muška, Gaspar, Pohl, Havránek, Moník J., Kynčl, Jonáš – Jirásek, Matouš D., Matějček, Pažourek, Dvořák J., Hašek, Moník F., Mašín, Hidveghy, Chalupa, Pavlík. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Motor České Budějovice: Lidák (Březina) – Grauer, Rákosník, Dosek, Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek, Matys, Bláha, Prášek, Káník, Kaisler, Kronus, Dančišin "C", Bárta. Trenér: Martin Štrba.

Rozhodčí: Ondráček – Kis, Rampír.