AC Milán – Arsenal 0:2 (kon.) | Dortmund – Salzburg 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Lyon 0:1 (kon.)
Atlético – Lok. Moskva 3:0 (kon.) | Sporting – Plzeň 2:0 (kon.) | Marseille – Ath. Bilbao 3:1 (kon.)
RB Lipsko – Zenit 2:1 (kon.) | Lazio – Dynamo Kyjev 2:2 (kon.)
Borussia Dortmund
1:2 (0:0)
FC Red Bull Salzburg
Čtvrtek 08.03.2018, 19:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Evropská liga • Osmifinále

Hostující celek vyhrává tento zápas 2:1. V závěru druhého poločasu hrál velmi dobře a nedali domácím mnoho šancí na vyrovnání. Dortmund v domácím prostředí nedokázal vyhrát. (20:55:02)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 10:18.

90+3

90+3
    Klid mohl hostům dopřát Fredrik Gulbrandsen, jeho akce ale končí postavením mimo hru.

90+2
    Hostující celek hraje velmi dobře, takticky.

90+1
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Reinhold Yabo.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Domácí stále prohrávají o gól.

89
    Žlutou kartu dostává Julian Weigl (Borussia Dortmund).

88
    Žlutou kartu dostává Takumi Minamino (FC Red Bull Salzburg).

87
    Rohový kop znovu pro Dortmund. Tentokrát zakončoval Sokratis Papastathopoulos, jehož projektil končí mimo branku.

86
    Rohový kop pro domácí celek, jedna z mála možností pro domácí. Ömer Toprak se propracoval k hlavičce, ale jeho pokus končí mimo branku.

84
    Domácí celek centroval míč před branku, tam byl Christian Pulisic. Do zakončení se ovšem nedostal, chyběl mu tak metr a půl.

82
    Do zakončení se dostal Stefan Lainer. Hostující obránce pálí nepřesně.

82
    Osm minut hry zbývá do konce zápasu, hostující celek bude nyní rozehrávat rohový kop.

81
    Alexander Walke vykopává od své branky.

80
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Sokratis Papastathopoulos. Jeho rána ovšem končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

79
    Žlutou kartu dostává Duje Ćaleta-Car (FC Red Bull Salzburg).

79
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, domácí se snaží něco vymyslet, ale zatím marně.

Jan Prošek

Branky: 62. Schürrle (Pulisic) – 49. Valon Beriša (pen.), 56. Valon Beriša (Lainer)

Karty:   48. Toprak (DOR), 70. Schürrle (DOR), 89. Weigl (DOR) – 59. Lainer (SLZ), 79. Ćaleta-Car (SLZ), 88. Minamino (SLZ)

Borussia Dortmund: Bürki – G. Castro, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – Dahoud, Weigl – Reus, M. Götze (62. Pulisic), Schürrle – Batshuayi (61. Philipp).
    Náhradníci: Weidenfeller – Zagadou, Şahin, Guerreiro, Isak, Philipp, Pulisic.

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Ćaleta-Car, Ulmer – Haidara (90+1. Yabo), Samassékou, Schlager (73. Minamino), Valon Beriša – Hwang Hee-chan (69. Gulbrandsen), Dabbur.
    Náhradníci: Stankovic – Onguéné, Yabo, H. Wolf, Minamino, Gulbrandsen, Leitgeb.