Štrasburk – Monaco 1:3 (kon.)
RC Štrasburk
1:3 (1:3)
AS Monaco
Pátek 09.03.2018, 20:45 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

Ve druhém poločase jsme již branku neviděli, a tak dnešní utkání končí výhrou 1:3 pro hostující AS Monako. Hosté byli ve druhé půli zaměřeni hlavně na defenzivní činnost, což se projevilo na samotném herním projevu. Štrasburk byl velmi často u balónu, měl četné množství šancí, ale až na malou hrst výjimek se vždy dostal jen k nikterak nebezpečným zakončením. Monako dnes dle očekávání naplnilo roli favorita, ale nejednalo se o vůbec dominantní výkon, knížecí klub těžil hlavně z prvního poločasu, kdy proměnil takřka každou akci, kterou hráči v červených dresech založili. (22:47:00)

90+7

90+6
    Po drobném faulu hostí si hráči Alsace ještě zkusí rozehrávku přímého kopu. Tu nakonec modří proměnili v nepřesnou hlavičku do zámezí.

90+5
    Na řadu pomalu a jistě přichází poslední útočný nápor v dnešním utkání, Štrasburk se nadále drží na polovině soupeře.

90+4
    Modří se nyní nechali kvůli zaspání Blayaca vystavit zcela zbytečnému několikametrovému ofsajdu.

90+3
    Tielemans vypálil rotující projektil zpoza hranice velkého vápna, gólman Oukidja se musel hodně natahovat k pravé tyči, aby míč vytěsnil.

90+2
    Grimm zakládá rychlou akci po pravém křídle, bohužel pro domácí hráče s nepřesnou finální přihrávkou.

90+1
    Rony Lopes vyvezl míč středem hřiště až do pokutového území, kde o balón na úkor gólmana přišel.

90
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat nezvyklých šest minut.

88
    Ze strany hostí už se teď bude jednat spíše o takticky sehraný závěr zápasu, aneb hlavně bez zbytečných chyb a starostí.

87
    Ghezzal chtěl vyslat nabíhajícího si Jovetiće přihrávkou za obranu do samostatného úniku, avšak hrotový útočník Monaka se ocitl v ofsajdu.

86
    Jovetićův lehký lob skončil pohodlně v Oukidjově náruči, gólman Štrasburku okamžitě rozehrává míč do útoku.

85
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Rachid Ghezzal.

83
    Corgnet se dobře obtočil s balónem kolem Fabinha a ze zhruba třiceti metrů okamžitě pálil na bránu, míč se v letu zatočil dobrých pár metrů od brány.

82
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Kenny Lala, přichází Abdallah Ndour.

81
    Lala nyní doběhl za míčem k autové čáře, zakopl míč mimo hrací plochu a následně se položil na trávník. Přibíhající lékaři po chvilce signalizují, že bude nutné střídat.

80
    Modří si rozsáhle přihrávají v blízkosti půlící čáry.

79
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Keita Baldé Diao, přichází Youri Tielemans.
    77.

Petr Hluchý

Branky: 19. Bahoken – 5. Jovetić (Sidibé), 21. Rony Lopes, 41. Fabinho (Baldé Diao)

Karty:   68. Rony Lopes (ASM)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 14:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:14.
    RC Štrasburk: Oukidja – Lala (82. Ndour), B. Koné (C), P. Martinez, Seka – Martin (65. Grimm), Aholou, Liénard – Bahoken, Blayac, Terrier (46. Corgnet).
    Náhradníci: Kamara – Corgnet, Grimm, Ndour, Nogueira, Saadi, Salmier.

AS Monaco: Subašić – Sidibé (65. A. Touré), Glik, Jemerson, Raggi (C) – Moutinho, Fabinho – Baldé Diao (79. Tielemans), Lemar (85. R. Ghezzal), Rony Lopes – Jovetić.
    Náhradníci: Sy – Diakhaby, Falcao, R. Ghezzal, N'Doram, Tielemans, A. Touré.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne