Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:4 (1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 09.03.2018, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets sice ve třetí třetině ztratil náskok 4:2 a Colorado dostalo zápas do prodloužení, ve kterém ale už byli Blue Jackets o jednu branku lepší, se s Vámi loučí a hezkou noc na pátek přeje Tomáš Lysý. (03:46:06)

Československá stopa v utkání:
    Do tohoto zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Zblokované střely: 13-9.

Prodloužení nakonec trvalo jen 59 sekund. MacKinnon za Colorado totiž dobrou šanci nevyužil, takže přišel trest z druhé strany, kdy Seth Jones z dorážky akce Duboise rozhodl o zisku extra bodu pro Blue Jackets – 5:4 po prodloužení.

60:59 Seth JONES - 5:4

60:59
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je to tak a velkou zásluhu na brance má Pierre-Luc Dubois. Útočník Columbusu si hledal mezi kruhy prostor ke střele, poté se odhodlal k pravé tyči. Ani tam nenašel prostor ke střele, nicméně kotouč se dostal před branku ke zcela volnému SETHU JONESOVI, jenž neměl problém trefit z poloviny volnou branku. Asistence: Pierre-Luc Dubois, Artěmij Panarin.

60:41
    Dopředu jde také domácí trojice. Podaří se jí rozhodnout?

60:24
    MacKinnon si to namířil podél brankové čáry z levé strany před Korpisala. Zkusil stahovačku, kterou ale gólman Columbusu přečetl jako pohádku.

60:08
    Colorado vyhrálo buly, což je při hře tři na tři poměrně dost důležité,a je před Varlamovem.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 3:36.

Třetí třetina skončila a Columbus v ní ztratil dvoubrankové vedení. Zpočátku to tak nevypadalo, ale postupem času začali hrát Blue Jackets hodně opatrně, takže se asi není čemu divit. V 54. minutě totiž dokázal Gabriel Landeskog výtečnou střelou z první z pravého kruhu trefil branku naprosto přesně a tři a čtvrt minuty před koncem bylo po schované střele Carla Soderberga srovnán stav – 4:4.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale nedokáží si vytvořit prostor ke střele.

59:31
    Teď se tam ale hra přestěhuje, neboť bylo pískáno zakázané uvolnění Colorada.

59:10
    Calvert se tvrdě dere za pukem, ale Colorado má díky Landeskogovi puk za brankou bezpečně ve své moci.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 8. Jenner (Wennberg), 22. Vanek (Jenner, R. Murray), 33. Werenski (S. Jones, Dubois), 36. Vanek (S. Jones, Werenski), 61. S. Jones (Dubois, Panarin) – 7. Barrie (Rantanen), 8. Söderberg (Comeau), 54. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 57. Söderberg

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, R. Murray, J. Johnson (A), Cole, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, N. Foligno (C), Bjorkstrand – Calvert, Dubinsky, Letestu – Vanek, Wennberg, Jenner (A).
    Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, A. Lindholm – Jost, MacKinnon (A), Rantanen – Landeskog (C), Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – Andrighetto, Toninato, G. Bourque.

Rozhodčí: Pollock, Walsh – Miller, Brisebois