Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
Florida Panthers
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Montreal Canadiens
Pátek 09.03.2018, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (04:27:38)

Československá stopa
    Radim Vrbata (Florida) – 0 + 0, 0 střel, 13:48 čas na ledě.

Tři hvězdy utkání
    1. Roberto Luongo (Florida) – 40 zákroků, 100% úspěšnost.
    2. Keith Yandle (Florida) – 0 + 3
    3. Jonathan Huberdeau (Florida) – 1 + 0

A je konec! Ve třetí třetině jsme viděli také 2 góly, když se nejprve prosadil Dadonov a v 55. minutě završil zmar hostů gólem v oslabení Trocheck. O osudu zápasu rozhodly 2 rychlé góly ve druhé třetině, na které Canadiens nedokázali reagovat. Hosté sice přestříleli domácí tým, ale Luonga se jim nepodařilo překonat ani jednou. Důležité 2 body tak bere Florida.
    Střely po třetí třetině: Domácí – 32, Hosté – 40.

59:10
    Habs ještě napadají rozehrávku Floridy,ale domácí hráči i posouvají kotouč po mantinelu.

58:40
    Kotouč mají převážně domácí a zápas už se pouze dohrává.

57:47
    Pokud se Canadiens nepodaří vstřelit gól, bude to 13. zápas z posledních 100 kdy nedokázali překonat brankáře soupeře!

56:10
    Jeff Petry se dostal do další šance, ale Luongo se znovu zaskvěl!

54:56
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida střílí další parádní gól a tentokrát dokonce v oslabení! Yandle se dostal k puku ve vlastní třetině, napálil ho mantinel pryč, ve středním pásmu přesprintoval obránce VINCENT TROCHECK, a ujížděl sám na brankáře! Svůj unik zakončil střelou mezi betony a mohl slavit. Asistence: Keith Yandle

54:44
    Libor Suchánek nyní posílá Jonathana Huberdeaua znovu sedět, protože se dotkl kotouče a měl stále jednu brusli v boxu pro vyloučení!

54:44
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., nedovolené bránění).

54:20
    Colton Sceviour získal kotouč po nepřesné nahrávce a Florida se konečně osvobozuje.

53:50
    Nikita Ščerbak vypálil po pěkné nahrávce od mantinelu, Roberto Luongo se stihl přesunout a vykopl kotouč!

53:30
    Jeff Petry znovu vypálil od modré, ale ani tentokrát Luonga nepřekonal.

53:10
    Habs kombinují ve třetině, ale zatím to k větší šanci nevedlo.

52:50
    Petry vypálil od modré a Luongo vyrazil jeho kotouč před sebe, následně se k dorážce dostal jak Gallagher tak Galchenyuk, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný.

52:42
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min.).

52:40
    Jacob de La Rose dostal skvělou nahrávku na druhou tyč, ale z jedničky netrefil branku!

52:20
    Byron Froese se dostal ke střele z mezikruží, ale Luongo kotouč drží! Po střele se na ledě strhla menší šarvátka.

51:40
    MacKenzie Weegar nepřesně rozehrál a máme tu zakázané uvolnění domácích.

51:16
    Aaron Ekblad dostal spoustu prostoru a vypálil tvrdě na druhou tyč, Lindgren předvedl parádní zákrok!

50:50
    Nyní se ke střele od modré dostal Benn, jeho pokus Luongo kryje.

50:30
    Domácí hrají ve velké pohodě. Montreal je naopak ve velké křeči a má obrovské problémy přejít přes modrou čáru.

49:58
    Carr se s pukem procpal před branku, ale Luongo si na jeho backhandové zakončení počkal!

49:40
    Vincent Trocheck si obhodil Juulsena, ale následně se mu nepodařilo udržet kotouč a nedostal se k zakončení.

49:10
    Luongo si vyjel proti střele Alznera od modré a podržel kotouč.

48:10
    Petry si počkal na Jamieho McGinna a uštědřil mu pořádný hit.

47:50
    Andrew Shaw zavezl kotouč do třetiny, ale za brankou Luonga o něj přišel.

47:20
    Florida má fantastickou bilanci, z posledních 17 zápasů nebodovala pouze 3x!

46:50
    Vincent Trocheck předvedl skvělou individuální akci, když přešel přes 3 protihráče, bohužel následná střela byla slabá.

46:30
    Rinat Valijev zamířil do šatny a do zápasu už nezasáhne. Na vině je zranění, které utrpěl při srážce u mantinelu.

45:50
    Petry se dostal ke dvěma střelám od modré, ale Luongo vždy kotouč vykopl.

45:20
    Jared McCann dostal skvělou nahrávku od Mamina a řítil se sám na Lindgrena. Svou šanci zakončil blafákem,ale hostující brankář si tentokrát poradil!

44:50
    Brendan Gallagher se protáhl po mantinelu kolem obránce a vypálil z ostrého úhlu, jeho pokus Luonga nepřekvapil a domácí brankář si mezírku u tyče pohlídal.

44:20
    Panthers už jsou ve třetině soupeře a obstřelují branku Lindgrena.

43:27
    Florida zkusila Coache´s challenge a rozhodčí gól neuznávají!

43:27
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal se konečně prosazuj a snižuje! Hosté využili zakázaného uvolnění Floridy! Jacob de La Rose vyhrál buly, puk se dostal k Jeffu Petrymu, který vypálil, Luongo jeho pokus razil před sebe a ve skrumáži hráčů se k puku dostal PAUL BYRON, který backhandovou dorážkou překonal Luonga! Asistence: Jacob de La Rose, Jeff Petry

42:50
    Charlie Lindgren si připisuje zákrok betonem proti střele MacKenzieho!

42:20
    Domácí jsou při chuti a znovu jsou s pukem ve třetině Montrealu.
    41:24 Jevgenij DADONOV - 4:0

41:24
    A máme tu další gól a o osudu zápasu je asi definitivně rozhodnuto! Florida využila toho, že Montreal nemohl vystřídat. Keith Yandle dostal puk od Dadonova, naznačil střelu a vrátil kotouč křižnou nahrávkou na JEVGENIJE DADONOVA, který střelou z jedničky trefil odkrytou klec! Asistence: Keith Yandle, Aleksander Barkov

41:10
    Gallagher špatně nahrál a máme tu zakázané uvolnění.

40:40
    Jeff Petry si dobře počkal na Huberdeaua a odebral mu kotouč.

40:20
    Florida už je s pukem ve třetině Montrealu.

40:01
    Úvodní buly pro domácí.

40:01

A máme za sebou i druhé dějství. Ve druhé třetině jsme viděli hned 2 góly a to když se prosadil ve 22. minutě Bjugstad a o minutu později pěknou střelou z blízkoti Haley. Montrealu chvíli trvalo než ze sebe otřepal šok,ale s postupem času se hra začala znovu vyrovnávat.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 24, Hosté – 27.
    Třetí třetina začne přibližně v 03:40.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Alex Petrovic drží kotouč za vlastní brankou a týmy čekají na sirénu.

39:26
    Brendan Gallagher vypálil chytře přes obránce, ale Luongo si poradil a zasáhl betonem.

38:50
    Mike Reilly vypálil z ostrého úhlu, Luongo byl na tuto situaci připravený a podržel kotouč.

38:20
    Maxim Mamin se dostával do úniku,ale kotouč se mu zamotal a Gallagher ho dokázal dobruslit.

37:50
    Jordie Benn zkoušel otočku u modré, ale ztratil kotouč a Florida ho dostala z pásma.

37:20
    Domácí v plném počtu, to nebyla příliš povedená přesilová hra v podání hostů.

36:40
    Noah Juulsen vypálil od modré, Luongo vyrazil kotouč a od domácího brankáře vyhodil kotouč Haley.

36:20
    Nikita Ščerbak zavezl kotouč do třetiny a později se dostal ke střele, jeho pokus nebyl příliš nebezpečný a skončil v lapačce Luonga.

35:58
    A další vyhození, tentokrát v podání Coltona Scevioura.

35:30
    Nyní se k puku za brankou dostal Vincent Trocheck a úspěšně ho vyhodil.

35:10
    Domácí vyhráli buly a ihned vyhazují kotouč.

34:59
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Alex Petrovic – 2 min., držení hole).

34:30
    Montreal zavezl kotouč do třetiny, ale po chvilce o něj hned přišel a domácí jdou do útoku.

33:50
    Lehkonen se snažil zakončit chytře kolem tyče, ale Luongo se stihl přesunout.

33:20
    Nick Bjugstad tečoval střelu od modré, ale hostující brankář se dobře zorientoval a dokázal zasáhnout!

32:50
    Keith Yandle neudržel kotouč na modré a Gallagher ho dokázal vyvézt za modrou.

32:20
    Nyní odpaluje kotouč Petry a Montreal tuto přesilovku ustojí.

31:50
    Karl Alzner dobře zabojoval hokejkou a vypíchl kotouč za modrou čáru.

31:30
    Domácí kombinují ve třetině, ale zatím je to bez střely.

30:59
    Až nyní se Florida dostává s pukem do třetiny.

30:30
    Montreal vyhrál buly a okamžitě vyhodil kotouč.

30:07
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Mike Reilly – 2 min., příliš mnoho hráčů).

29:40
    Vrbata si neporozuměl se spoluhráčem a nepřesnou nahrávkou odevzdal kotouč soupeři.

29:05
    Nicolas Deslauriers vypálil od mantinelu, jeho pokus Luongo pouze zpomalil lapačkou,ale nakonec dokázal kotouč zalehnout a přerušit hru!

28:50
    Nikita Ščerbak obětavým skokem vykryl střelu od modré!

28:10
    Florida vysunula napadání a Montreal má obrovské problémy s rozehrávkou.

27:20
    Keith Yandle vypálil od modré, Lindgren měl zakrytý výhled ale dokázal reflexivně zasáhnout.

27:10
    Jonathan Drouin nabral rychlost po pravém mantinelu, ale jeho střelu přizvedl obránce do ochranné sítě.

26:30
    Colton Sceviour se snažil kličkou přejít přes Byrona, ale hostující hráč si dobře počkal a získal kotouč.

26:00
    Jonathan Huberdeau se dostal ke střele od mantinelu, jeho pokus skončil na hrudi Lindgrena.

25:35
    Jeff Petry vystihl nahrávku ve středním pásmu a řítil se sám na Luonga, hostující obránce se pokusil vypálit do růžku, ale Luongo podržel kotouč v lapačce.

25:10
    Panthers se usadili ve třetině soupeře, ale střelu Ekblada od modré zblokoval Shaw.

24:40
    Logan Shaw vypálil od modré, jeho přízemní pokus tečoval Andrew Shaw těsně mimo!

24:05
    Petry se dostal ke střele od modré, ale jeho pokus byl spíše propagační a Luongo si v pohodě poradil.

23:30
    Hosté jsou opařeni rychlými góly a Florida na ledě nyní kraluje.
    22:46 Micheal HALEY - 3:0

22:46
    Florida zvyšuje náskok! Froese ztratil kotouč za vlastní brankou, když mu ho sebral Derek MacKenzie , který ho podél první tyče nahrál na volného MICHAELA HAYLEHO, který propálil Lindgrena na první tyč! Asistence: Derek MacKenzie

22:10
    Hra je přerušena, protože p ostrém zákroku u mantinelu zůstal na zemi ležet Rinat Valijev. Hostující hráč odkulhal na střídačku.
    21:42 Nick BJUGSTAD - 2:0

21:42
    Nejprve se do šance dostal hostující tým, ale Luongo dobře zasáhl. Ve vlastním pásmu si vzal kotouč Barkov, zavezl ho až do třetiny Canadiens a poslal ho na střed na rozjetého NICKA BJUGSTADA, který si sám proti LIndgrenovi poradil, když ho překonal blafákem. Asistence: Aleksander Barkov

21:10
    K první střele druhé třetiny se dostali i domácí, Charlie Lindgren si připsal další zákrok.

20:40
    Montreal vstoupil do třetina z ostra a ihned se usadil ve třetině soupeře.

20:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která se odehrála v pěkném tempu. V prvním dějství jsme nakonec viděli jeden gól, když Florida využila zkrácenou přesilovou hru. Montreal tak chyba při střídání může pořádně mrzet. Oba týmy si vytvořily několik slibných šancí, ale oba brankáři dnes chytají skvěle.
    Střely po první třetině: Domácí – 12, Hosté – 10.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:40.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Brendan Gallagher ukázal svou rychlost, když přesprintoval obránce a zabránil icingu.

19:10
    Jonathan Huberdeau hledal žabičkou na druhou tyč rozjetého spoluhráče, ale kotouč se k němu nakonec nedostal.

18:40
    Canadiens přidali v bruslení a Florida má problémy s rozehrávkou.

18:10
    Bjugstad se dostal ke střele z druhé vlny, ale jeho střela nebyla přesná a přelétla branku!

17:30
    Brendan Gallagher se snažil rychle odpovědět, ale Luongo si připsal důležitý zákrok betonem.
    16:17 Jonathan HUBERDEAU - 1:0

16:17
    Florida nakonec využívá přesilovou hru a ujímá se vedení! Kotouč se trochu složitě dostal k Vincentu Trocheckovi na stranu hřiště, domácí útočník nezazmatkoval a pěknou nahrávkou backhandem našel na středu voleného JOHNATANA HUBERDEAUA, který kotouč uklidil do horního růžku! Asistence: Vincent Trocheck, Jevgenij Dadonov

15:10
    Domácí mají nyní výhodu zkrácené přesilové hry.

14:23
    Montreal měl na ledě 7 bruslařů a počet hráčů se srovná.

14:23
    Jared McCann se dostal k

13:50
    Brendan Gallagher se dostal ke střele z mezikruží, ale Luongo si připsal dobrý zákrok ramenem!

13:30
    Vincent Trocheck vystihl nahrávku na modrou a vyhodil kotouč až na druhý konec kluziště.

13:08

12:30
    Froese s Carrem kombinovali ve třetině Panthers, ale výsledná střela Carra minula branku!

11:50
    Jared McCann se snažil prokličkovat mezi 2 obránci Habs, ale tato akce byla předem určena k neúspěchu.

11:10
    Noah Juulsen vypálil dělovku od modré, ale jeho pokus nebyl přesný a minul branku Luonga!

10:20
    Úvodní střela od modré šla mimo,ale kotouč se odrazil k Bjugstadovi, který se pokusil chytře zakončit u druhé tyč, ale Lindgren předvedl tygří skok a zasáhl hokejkou!

10:05
    Byron překročil modrou čáru moc rychle a máme tu offside.

09:34
    Celá akce se přezkoumává na videu.

09:34
    Nicolas Deslauriers už zvedal ruce po jeho pokusu z pravé strany, ale vypadá to že to Lungo stihl a zachytil kotouč před brankovou čárou!

08:30
    Mike Reilly vypálil od modré, bohužel pro Habs při svém pokusu zlomil hokejku a střela tak nebyla příliš prudká.

08:00
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Huberdeauovi sjela nahrávka a z šance nic nebylo.

07:10
    Jevgenij Dadonov dostal pěknou nahrávku do jízdy a dostal se sám před hostujícího brankáře. Domácí útočník se pokusil zakončit kličkou do forehandu, ale v rozhodujícím momentu minul kotouč!

06:30
    Roberto Luongo zaváhal s rozehrávkou za brankou a Carr se dostal do šance, domácí brankář své zaváhání napravil a po chvilce přikryl kotouč!

06:05
    Roberto Luongo podržel ránu od modré a jeho spoluhráči mohou konečně vystřídat.

05:20
    Rinat Valijev udělal chybu ve vlastním pásmu a puk se dostal k volnému Maximu Maminovi, který vypálil na druhou tyč! Lindgren si připsal pěkný zákrok vyrážečkou!

04:58
    Florida se dostávala do slibné šance, ale jejich postup zastavuje offside!

04:10
    Nyní byl u puku Barkov, který dokázal bodovat v posledních 7mi zápasech! Bohužel pro domácí tým o puk v rohu kluziště přišel.

03:30
    Keith Yandle si nerozuměl se spoluhráčem a Rinat Valijev, který si dnes připisuje druhé soutěžní utkání za Montreal sebral kotouč ve vlastní třetině.

02:50
    Luongo podržel nahození ze středního máme tu první přerušení hry.

02:10
    Ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině a hra se přelévá ze strany na stranu.

01:30
    Jamie McGinn se dostal k první střele zápasu, když prověřil Lindgrena přízemní střelou.

00:40
    Aleksander Barkov neprošel kličkou přes obránce a k puku se dostali znovu hosté.

00:20
    Lehkonen nahazuje kotouč na branku, ale touš zamířil pouze do rohu kluziště.

00:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Florida se dnes pokusí o 7. vítězství na domácím ledě v řadě. Panthers schází pouze 2 body na pozici Columbusu, který zatím drží druhou divokou kartu pro vstup do play-off. Domácí tým v minulém kole podlehl Tampě 4:5 v prodloužení. Nicméně před tím Panthers vyhráli 6 zápasů v řadě! V tabulce Východní konference najdeme Floridu na 9. místě se 71 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Barkov – 25 + 41
    2. Trocheck – 25 + 33
    3. Huberdeau – 20 + 38

Montreal Canadien
    Tento zápas bude speciální pro kouče hostů Claudea Juliena, který dnes odkoučuje svůj 250. zápas s Montrealem. Canadiens ztrácí 12 bodů na Columbus a play-off se jim rychle vzdaluje. Habs prohráli poslední 2 zápasy, nejprve v prodloužení proti Bruins a v minulém kole 4:6 s Devils. V tabulce Východní konference najdeme Canadiens na 14. místě s 61 body.
    1. Gallagher – 24 + 17
    2. Galchenyuk – 15 + 24
    3. Pacioretty – 17 + 20

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL, dnes se společně podíváme na zápas mezi Florida Panthers a Montreal Canadiens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 17. Huberdeau (Trocheck, Dadonov), 22. Bjugstad (Barkov), 23. Haley (MacKenzie), 42. Dadonov (Yandle, Barkov), 55. Trocheck (Yandle)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Bjugstad, Barkov, Dadonov – Vrbata, Trocheck, Huberdeau – Mamin, McCann, J. McGinn – Sceviour, MacKenzie, Haley.
    Montreal Canadiens: Ch. Lindgren (Fucale) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Valijev, Jo. Benn – Galchenyuk, Drouin, Lehkonen – Ščerbak, Gallagher, Byron – J. de La Rose, A. Shaw, Deslauriers – Froese, Carr, L. Shaw.

Rozhodčí: St. Pierre, Sutherland – Suchanek, Nansen