Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
Los Angeles Kings
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Washington Capitals
Pátek 09.03.2018, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Los Angeles balancující na hraně účasti a neúčasti v playoff čeká v pátek v noci náročný duel, když ve Staples Center přivítá Washington. Kings po třech výhrách v řadě nestačili na Chicago a proti Capitals odehrají doma třetí zápas v řadě. Washington se v roce 2017 střetl s LA Kings celkem třikrát, přičemž poslední dva vzájemné souboje vyzněly pro Kings.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Phaneuf, Martinez, Muzzin, Folin – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – Kempe, Amadio, Lewis – Clifford, T. Mitchell, N. Thompson. Hlavní trenér: John Stevens.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jeřábek – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Trevor Hanson. Čároví: Lonnie Cameron, Mark Wheler.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

01:44
    Brett Connolly a Jakub Jeřábek se v rychlém sledu dostali ke střele, oba pokusy ovšem byly zablokovány.

02:02
    Christian Folin na pravém křídle vypálil od modré čáry tvrdě s příklepem a Philipp Grubauer puk vyrazil mimo.

02:09
    Jake Muzzin a po něm znovu Christian Folin vystřelili v rozmezí pouhých čtyř sekund, obě střely ale zamířily mimo.

02:15
    A do třetice Christian Folin, jehož rána od modré čáry tentokrát skončila v ochranné síti. Hra přerušena.

04:04
    Jevgenij Kuzněcov na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jonathan Quick úspěšně puk zneškodnil.

06:39
    Nicklas Bäckström se během deseti sekund dostal ke dvěma střelám, z nichž první zastavil Jonathan Quick a druhá byla zablokována jedním z hráčů Los Angeles.

07:11
    Jake Muzzin na levém křídle vystřelil od modré čáry a připravený Philipp Grubauer puk podržel v náručí.

08:52
    Nicklas Bäckström napálil puk na bránu Kings ze středového kruhu a Jonathan Quick raději hru přerušil.

10:13
    Michal Kempný ukončil hluchou pasáž hry střelou od modré čáry, kterou Jonathan Quick podržel ve své výstroji.

11:15
    Tanner Pearson vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer bez potíží puk podržel.

12:11
    John Carlson dobře vystřelil z pravého kruhu a Philipp Grubauer dokázal puk vyrazit mimo bránu!

12:55
    Matt Niskanen vypálil od modré čáry a Jonathan Quick jeho táhlý pokus podržel ve svém náručí.

15:25
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Alec Martinez na levém křídle po zpětné přihrávce Tannera Pearsona napřáhl k jedovaté střele s příklepem, kterou Philipp Grubauer na přední tyči nedokázal udržet, a puk za jeho záda pohodlně zametl JEFF CARTER! LA Kings vede 1:0! Asistence: Alec Martinez a Tanner Pearson.
    15:25 Jeff CARTER - 1:0

16:07
    Christian Folin rychle mohl navýšit vedení Kings střelou z mezikruží, jenže ji zablokoval Lars Eller.

16:41
    Torey Mitchell vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer podržel puk ve svém náručí.

16:57
    Torey Mitchell se ocitl v další šanci mezi kruhy pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila nad bránu.

17:52
    Jakub Jeřábek se uvedl střelou na pravém křídle a Jonathan Quick jeho táhlý pokus od modré čáry vyrazil.

18:21
    Drew Doughty vyslal hodně štiplavou střelu z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer ji ale vyrazil.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Los Angeles přestřílelo v první třetině Washington 14:8 na střely, z nichž jedna byla gólová, když se necelých pět minut před přestávkou prosadil Jeff Carter. Skóre po první třetině ve Staples Center v Kalifornii. Los Angeles Kings 1 Washington Capitals 0.

Druhá třetina začne přibližně v 5:36.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-8; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 74%-26%; Hity: 7-11; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

20:01

20:01
    Los Angeles v první třetině dominovalo a především zásluhou vyhraných vhazování nad hosty z hlavního města USA vede v domácím Staples Center těsně 1:0.

20:53
    Drew Doughty prudce vypálil z bodu pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer na přední tyči puk vyrazil.

21:20
    Jonathan Quick si snadno poradil se střelou Capitals z vrcholu levého kruhu a ukryl puk ve své lapačce.

21:53
    Tyler Toffoli vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče. Philipp Grubauer se rychle ohlédl za pukem, ale nezasahoval.

22:09
    Capitals se vzápětí opět snažili prosadit na levém křídle, kde se puk odrazil u hrazení do ochranné sítě.

23:12
    Kyle Clifford za bránou Capitals bojoval o puk a prohrál, když ho srazil k ledu čistým hitem John Carlson.

23:31
    Torrey Mitchell na levém křídle z ostrého úhlu nepříjemně vystřelil bekhendem a Philipp Grubauer si musel dávat velký pozor, aby si puk nesrazil do vlastní sítě!

23:42
    Další rána Kings přišla na pravém křídle od modré čáry, Philipp Grubauer ale v pohodě puk vyrazil mimo.

25:02
    Alex Iafallo prudce vypálil z bodu pravého kruhu na přední tyč, kde Philipp Grubauer jeho ránu vyrazil levým betonem a připsal si skvělý zákrok!

25:40
    Jakub Vrána mohl vyrovnat střelou z vnitřního oblouku levého kruhu, jeho rána ale zamířila nad bránu Kings.

25:52
    Washington právě vstřelil branku!
    JAKUB VRÁNA se sice u pravé tyče z dorážky na první pokus neprosadil, vzápětí ale kotouč těsně pod úrovní horní tyče baseballovým úderem poslal do brány a Washington ve druhé třetině srovnal krok – 1:1! Dvanáctý gól pro českého útočníka. Asistence: T. J. Oshie a Brooks Orpik.
    25:52 Jakub VRÁNA - 1:1

26:00
    Kings se po inkasovaném gólu nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

26:36
    Jonathan Quick podržel střelu Capitals z pravého kruhu v náručí a po přerušení následuje komerční přestávka.

26:55
    Tom Wilson si z levého kruhu sjížděl před bránu, jenže Drew Doughty ho čistě poslal k ledu a o puk připravil.

27:27
    Jake Muzzin napřáhl od modré čáry k jedovaté ráně s příklepem, kterou Tom Wilson schytal nepříjemně do ochranného skla přilby a okamžitě utekl na ošetřovnu!

27:57
    Tom Wilson se držel za pravé oko, věřme ale, že nedošlo k přímému kontaktu puku s jeho obličejem.

28:32
    Capitals v rychlém sledu dvakrát vypálili od modré čáry a oba pokusy byly nepřesné. Při druhém se puk od hrazení za bránou odrazil k levé tyči a Jonathan Quick ho zmrazil.

29:08
    Devante Smith-Pelly vypálil na pravém křídle od modré čáry a Jonathan Quick puk levým betonem vyrazil.

29:32
    TREVOR LEWIS napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, kterou Philipp Grubauer na přední tyči vyrazil. Brankář Capitals si vzápětí poradil i s jeho dorážkou, jenže útočník Kings ze vzduchu na třetí pokus u levé tyče sklepl puk ze vzduchu do brány a Kings podruhé v zápase vedou, tentokrát 2:1! Asistence: Jeff Carter.
    29:32 Trevor LEWIS - 2:1

30:00
    Dustin Brown byl zřejmě hráčem, který se ocitl před bránou v obrovské šanci po přihrávce Anžeho Kopitara, jenže z blízkosti Philippa Grubauera překonat nedokázal!

30:26
    Alex Ovečkin se po nepřesvědčivém zákroku Jonathana Quicka snažil usilovně dorazit puk do brány, ve své snaze ale neuspěl a na řadu přichází komerční přestávka!

31:04
    Tanner Pearson v pravém rohu obranného pásma tvrdým hitem sestřelil Jakuba Vránu a odražený puk zmrazil u levé tyče pod lapačkou Philipp Grubauer.

31:19
    Brett Connolly vystřelil v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho rána ale byla zablokována.

31:54
    Dmitrij Orlov z levého kruhu krásnou střelou mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jonathan Quick ale puk levým ramenem skvěle vyrazil!

32:30
    Alex Ovečkin nedokázal na levém křídle dojet puk a proti Capitals se pískalo zakázané uvolnění.

32:58
    Anže Kopitar v levém rohu útočného pásma dlouho držel puk u hrazení, kde ho masíroval Nicklas Bäckström.

33:47
    Michal Kempný střelou z vrcholu pravého kruhu mířil do předního horního rohu brány, jenže Jonathan Quick mu zkazil radost parádním semaforem, po kterém přerušil hru!

34:35
    Capitals mají poskytnutou výhodu a Philipp Grubauer naskočil na střídačku! Ve hře je extra útočník.

34:42
    Alec Martinez byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Capitals si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.

34:42
    Ačkoliv jsme o podstatnou část první třetiny přišli kvůli technickým problémům, o nic podstatného jste nepřišli.

35:16
    Alex Ovečkin od modré čáry na levé straně nahodil puk podél hrazení za bránu, kam se vydal Jonathan Quick, aby pod tlakem rozehrál, což mu úplně nevyšlo.

35:45
    Rozehrávka Jonathana Quicka sice byla krkolomná, Kings se ale vzápětí zvládli osvobodit a nadechnout.

36:16
    Dmitrij Orlov dobře vystřelil na vrcholu pravého kruhu, Jonathan Quick ale puk levým betonem vyrazil.

36:42
    Vyloučený Alec Martinez se vrátil z trestné lavice zpět na led a hokejisté Los Angeles jsou v plném počtu.

36:59
    Dmitrij Orlov napřáhl na levém křídle od modré čáry k jedovaté střele, kterou nepříjemně schytal Jake Muzzin.

38:00
    Capitals přehráli akci v útočném pásmu a nepřesnou zpětnou přihrávkou zpoza brány se připravili o pásmo. Kings mohli vyrazit do rychlého protiútoku.

38:58
    Alex Ovečkin vypálil z vrcholu levého kruhu a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jonathan Quick ale puk levým ramenem vyrazil mimo!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:14
    Michal Kempný se dostal v levém kruhu k odraženému puku, jeho rána bez přípravy ale zamířila nad.

39:54
    Dustin Brown mohl ještě skórovat, jeho střelu z bodu levého kruhu ale Philipp Grubauer vkleče vyrazil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Jakub Vrána necelých šest minut po přestávce pěkným golfákem na druhý pokus odpověděl na úvodní gól Jeffa Cartera, jenže Kings si vzali v polovině utkání vedení zpět, když se baseballovým úderem prezentoval Trevor Lewis. Skóre po druhé třetině. Los Angeles Kings 2 Washington Capitals 1.

Třetí třetina začne přibližně v 6:30.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-21; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 68%-32%; Hity: 18-21; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné min.: 2-0.

40:01

40:01
    Ve Staples Center začala závěrečná třetí třetina, do které Kings vstupují s jednobrankovým vedením 2:1.

41:06
    Kings napřáhli v pravém kruhu ke střele, která byla přizvednuta do vzduchu a skončila v ochranné síti.

41:17
    Capitals nemohli na pravém křídle pokračovat v akci, protože se pískala přihrávka rukou.

41:44
    Christian Folin napřáhl od modré čáry k prudké táhlé střele, kterou Philipp Grubauer podržel v náručí.

42:46
    Capitals se nepodařilo rozehrát na pravém křídle a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

43:06
    Kings se dostali v pravém kruhu k nahození, se kterým Philipp Grubauer neměl žádný problém a přerušil hru.

44:12
    Alex Ovečkin se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže střelou zápěstím minul přední tyč.

45:28
    Lars Eller z vrcholu pravého kruhu nahazoval puk do mezikruží, kde našel pouze jednoho z hráčů Los Angeles.

45:54
    Tom Wilson je zpět na ledě poté, co ho nepříjemně zasáhla střela od modré čáry, a ve středovém kruhu poslal do kolen Nata Thompsona. Bude z toho bitka?

45:58
    Kyle Clifford se okamžitě pustil do Toma Wilsona a oba hráči dostali dvě minuty za hrubost, jenže útočník Los Angeles ještě další dvě minuty za hrubost. Přesilová hra pro Capitals.

46:20
    T. J. Oshie mohl skórovat na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce Jevgenije Kuzněcova, jenže jeho rána trefila Jonathana Quicka do masky!

47:04
    Kings odvedli v obranném pásmu dobrou práci a vyhodili puk až k bráně Philippa Grubauera.

47:48
    Nate Thompson se u levé tyče ocitl v oslabení v obrovské šanci, jenže z blízkosti zamířil pouze do hrudi Philippa Grubauera, který kotouč po skvělém zákroku vyrazil!

47:58
    Dvouminutový trest Kyla Clifforda je pryč a Tom Wilson se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu.

48:01
    Torrey Mitchell byl vyloučen na dvě minuty za podržení a Capitals mají k dispozici další přesilovou hru, která bude na pořadu dne po krátké reklamní přestávce.

49:28
    Alex Ovečkin bez přípravy vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána se od pravého kolena clonícího Alece Martineze odrazila do ochranné sítě.

50:00
    Brett Connolly dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Kings si za okamžik zahrají přesilovou hru.

50:01
    Vyloučený Torrey Mitchell se vrátil z trestné lavice zpět na led a začíná přesilová hra domácích Kings.

51:41
    Lars Eller před pár okamžiky mohl udeřit v oslabení, jeho rána z pravého kruhu ale zamířila nad bránu Kings.

52:00
    Vyloučený Brett Connolly je zpět na ledě a oba týmy nyní konečně hrají ve Staples Center v plném počtu.

52:26
    Kigns se nedokázali prosadit z bezprostřední blízkosti a vzápětí se neujala ani táhlá střela od modré čáry, kterou Jonathan Quick podržel. Komerční přestávka.

52:33
    Capitals se nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění. Hra přerušena.

52:39
    Anže Kopitar vyhrál v levém kruhu vhazování a Dustin Brown napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, která nad ledem minula levou tyč brány Washingtonu.

53:40
    Jevgenij Kuzněcov na pravém křídle nabral rychlost a od hrazení z ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde se jeden z jeho spoluhráčů dostal do zakončení bekhendem. Jeho pokus ale po ledě minul pravou tyč brány.

54:06
    Nepřesná rozehrávka tentokrát na straně Kings. Hra byla opět přerušena po zakázaném uvolnění.

54:49
    Capitals krásně přenesli hru z levého křídla do pravého kruhu pro vhazování, odkud přišla tvrdá rána s příklepem mířící bez přípravy do bližšího horního rohu brány, Jonathan Quick ale puk zřejmě skvělým zákrokem vyrazil nad! Mohlo být vyrovnáno 2:2.

56:35
    Do konce dnešního zápasu už příliš mnoho času nezbývá, Capitals ovšem stále mají čas na to, aby vyrovnali.

56:46
    Jonathan Quick zmrazil nahození Capitals od modré čáry pod lapačkou a po následné potyčce za bránou se zřejmě vylučovat nebude. Následuje komerční přestávka.

57:52
    Tom Wilson od boxu časoměřičů nedokázal puk nahodit do útočného pásma a Kings ubránili modrou čáru.

58:12
    Philipp Grubauer naskočil na střídačku a Washington zkouší vyrovnat během hry bez brankáře!

58:30
    Anže Kopitar se snažil od boxu časoměřičů zamířit do prázdné brány, jenže trefil clonícího T. J. Oshieho.

58:42
    KYLE CLIFFORD se před boxem časoměřičů zmocnil puku a od modré čáry ho pohodlně poslal těsně nad ledem do prázdné brány! Ve Staples Center je rozhodnuto! Kings vedou 3:1. Asistence: Anže Kopitar a Derek Forbort.
    58:42 Kyle CLIFFORD - 3:1

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:40
    Kyle Clifford od střídaček a modré čáry mířil bekhendem do prázdné brány a těsně minul přední tyč!

Kings poosmé v řadě dokázali ve Staples Center porazit Capitals a získali důležité dva body v napjatém boji o playoff. Jakub Vrána sice v prostřední části odpověděl na úvodní gól Jeffa Cartera ze závěru první třetiny, jenže Kings vrátil vedení Trevor Lewis a vítězství domácího týmu poté ještě v závěru zpečetil střelou do prázdné brány Kyle Clifford. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 3 Washington Capitals 1.

Statistiky: Střely na bránu: 29-26; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 67%-33%; Hity: 20-30; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 8-4.

Michal Kempný (WSH) 0+0, 3 střely, TOI 17:21
    Jakub Jeřábek (WSH) 0+0, 2 střely, TOI 14:22 (07:21:10)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 16. J. Carter (Martinez, Pearson), 30. Lewis (J. Carter), 59. Clifford (Kopitar, Forbort) – 26. J. Vrána (Oshie, Orpik)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Trevor Hanson. Čároví: Lonnie Cameron, Mark Wheler

Diváci: 18230