Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
HC Sparta Praha
1:4 (0:0, 0:0, 1:4) Stav série: 0:3
Bílí Tygři Liberec
Pátek 09.03.2018, 18:30 • O2 arena, Praha 9–Libeň • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo
    58:26 Jaroslav VLACH - 1:4
    Zdroj: Hokejka TV

58:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    Už je definitivně rozhodnuto, čtvrtfinále si zahrají Bílí Tygři! Petr Jelínek zavezl kotouč za modrou a přenechal jej JAROSLAVU VLACHOVI, který jej obratem uklidil do prázdné domácí klece. Hostující fanoušci jsou v eufórii. Asistence: Petr Jelínek, Adam Jánošík.

57:21
    Sparta Praha vzala time-out, po kterém se Aittokallio už nevrací do branky! Ta nyní zeje prázdnotou, domácí nemají co ztratit a zkusí power-play!

55:58
    Mohlo být rozhodnuto! Ordoš našel před brankou volného Bakoše, který ale zpanikařil a nezvládl pořádně zakončit. Liberecký forvard teď zahodil skvělou šanci.
    53:48 Tomáš FILIPPI - 1:3

53:48
    Tak tohle byla hodně rychlá odpověď! TOMÁŠ FILIPPI úplně unikl sparťanské obraně, vyjel si před Aittokallia a bekhendem uklidil puk přímo pod víko. Domácí naděje na vyrovnání se velmi rychle rozplývají. Bez asistence.
    53:33 Robert ŘÍČKA - 1:2

53:33
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hra ve čtyřech na obou stranách přináší první zásah Sparty, domácí po nádherné souhře snižují na 1:2! Pech nahrál Mikušovi, který našel u tyčky připraveného ROBERTA ŘÍČKU a ten z první rozvlnil síť v hostující kleci! Asistence: Juraj Mikuš, Lukáš Pech.

52:39
    Po přerušení vypluly napovrch emoce, tentokrát se už potyčka za klecí bez vyloučení neobejde. Michal Bulíř (LIB) si odsedí dvě minuty za sekání, Richard Jarůšek (SPA) zase za hrubost.

52:39
    Domácí měli hodně namále! Z ničeho nic se před brankou zjevil Marek Kvapil, jehož prudká rána orazítkovala horní tyč!
    48:24 Petr JELÍNEK - 0:2

48:24
    Hosté využívají signalizované vyloučení a jdou do dvoubrankového trháku! Ševc vyslal na Aittokallia pěkně jedovatou ránu, kterou těsně před brankovištěm ještě mimo dosah finského brankáře tečoval PETR JELÍNEK. Asistence: Martin Ševc, Filip Pyrochta.

45:44
    O2 arena uvidí další domácí přesilovku, budou svěřenci Františka Výborného tentokrát úspěšní? Za podražení je na dvě minuty vyloučen Adam Jánošík (LIB).
    43:00 Dominik LAKATOŠ - 0:1

43:00
    Čekání na úvodní gól je po třiačtyřiceti minutách u konce, Bílí Tygři jdou do vedení! Z pravého kruhu otevírá skóre DOMINIK LAKATOŠ, který z otočky vymetl bližší horní růžek domácí klece. Aittokallio neměl moc šanci jeho ráně čelit. Asistence: Jaroslav Vlach.

33:17
    Poměr sil na ledě se vyrovná, za podražení míří na lavici hříšníků lotyšský bek Arturs Kulda (SPA) – nějakou dobu se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

32:30
    Lukáš Derner (LIB) zahákoval jednoho z unikajících sparťanů, což bystrému oku rozhodčího neušlo. Hostující forvard si jede na trestnou odpykat dvouminutový trest.

20:41
    Lukáš Jašek (LIB) míří za katr za hákování, Liberec si už potřetí zahraje oslabení. Zvládne se proti domácí přesilovce ubránit i tentokrát?

13:34
    Druhá početní výhoda pro domácí, na trestnou lavici tentokrát putuje Petr Jelínek (LIB). Ten se dopustil hákování, verdikt sudích zní dvě minuty.

05:41
    Bude se vylučovat, Sparta si zahraje přesilovku. Liberec špatně vystřídala a chvilku hrála v šesti, za což dostává dvouminutový trest. Ten za svůj celek odpyká Marek Kvapil (LIB).

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 54. Říčka (Mikuš, Pech) – 43. Lakatoš (J. Vlach), 49. P. Jelínek (Ševc, Pyrochta), 54. Filippi, 59. J. Vlach (P. Jelínek, Jánošík)

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – Z. Michálek (A), T. Pavelka, A. Kulda, Ďaloga, Mikuš, T. Voráček, Piskáček – Řepík (C), J. Hlinka, Buchtele – Jarůšek, Pech (A), Říčka – Kudrna, Klimek, Reichenberg – Uher, Černoch, Pšenička.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Maier, Derner, Jánošík – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Ondráček, Špůr

Diváci: 10 575