Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
Berani Zlín
1:2 (1:0, 0:1, 0:1) Stav série: 1:2
HC Olomouc
Pátek 09.03.2018, 17:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

59:01
    Domácí lavička si vybírá oddechový čas. Libor Kašík následně zůstává na střídačce a Zlín to zkouší v šesti lidech v poli.

50:33
    Jakub Galvas poté posílá Olomouc do oslabení. Vyfasoval totiž menší trest za hákování.

47:45
    Neuvěřitelná skrumáž před hostující klecí! Všichni bránící hráči Olomouce dělali nemožné, aby zastavili pokusy soupeřů Konrád byl dokonce v sedě zády ke hře, ale i přesto Olomouc svůj náskok uhájila. Sedláček, Ferenc, avšak ani další z domácích při této možnosti neuspěli.

44:53
    Velká šance Beranů nekončí vyrovnáním! Šlahař dobře pálil z pravé strany na Konráda, který jeho ránu vyrazil před sebe, kde se k dorážce dostal Frýšara, jenž nedokázal kotouč protlačit za hostujícího brankáře.
    42:43 Miroslav HOLEC - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

42:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci nakonec využívají svou přesilovku a otáčejí průběh utkání ve svůj prospěch! Aleš Jergl vrátil kotouč za bránu, odkud přišla přihrávka Hermana na MIROSLAVA HOLCE. Ten z pravého kruhu zamířil a trefil parádně vzdálenější horní kout Kašíkovy svatyně. Asistence: Jakub Herman, Aleš Jergl.

40:56
    Ondřej Veselý na modré čáře zahákoval Staňka a domácí kapitán již putuje na trestnou lavici, kde si odpyká dvě trestné minuty.

36:27
    Jan Knotek zasáhl Okála vysokou holí do obličeje a dostává za to po právu menší trest.

31:53
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., nedovolené bránění).
    31:18 David OSTŘÍŽEK - 1:1

31:18
    Tak to je návrat z trestné lavice jako hrom! DAVID OSTŘÍŽEK naskočil na hrací plochu a na obranné modré čáře se ujal kotouče a postupoval se svým spoluhráčem na Kašíka. Ostřížek ovšem o přečíslení vůbec neuvažoval, situaci vzal na sebe a zakončuje přesně mezi betony domácího gólmana. Bez asistence.

29:55
    Okál byl nyní osamocen u pravé tyče a zíval na něj odkrytý kout brány. Jenže domácí útočník puk netrefil ideální a ve velké šanci tak selhal.

29:25
    Nyní čekají hosty velmi krušné chvíle. David Škůrek usedá na trestnou lavici na dvě minuty za podražení a následuje přesilovka Zlína 5 na 3.

29:09
    Ze série vyloučení nakonec vyšel lépe Zlín, který si po vykrácení trestů zahraje přesilovou hru. David Ostřížek dostává dvě minuty za hrubost, Pavel Sedláček 2+2 minuty za hrubost a Jan Káňa rovněž 2+2 minuty za hrubost.

25:46
    Olomouc ovšem hrála v šesti a bude hrát opět v oslabení. Menší trest pro hostující lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí David Ostřížek.

23:25
    David Škůrek dnes podruhé posílá svůj tým do čtyř, jelikož obdržel dvě minuty za podražení.
    17:51 Pavel SEDLÁČEK - 1:0

17:51
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani sice nevyužili svou početní výhodu, ale krátce poté se ujímají vedení! Výbornou práci za bránou hostů odvedl Pavel Klhůfek, který dokázal poslat kotouč do předbrakového prostoru, kam si dobře sjel PAVEL SEDLÁČEK a střelou z první prostřelil Branislava Konráda. Asistence: Pavel Klhůfek, Tomáš Žižka.

16:02
    Následně se Olomouc dostala do přečíslení dvou proti jednomu! Z pravého kruhu to vzal na sebe Herman, jenž ovšem svou ranou minul Kašíkovu klec.

15:21
    David Škůrek příliš podebral kotouč ve své třetině a po jeho vyhození kotouč končí mezi diváky. Následují dvě minuty za zdržování hry pro hostující beka.

14:36
    A další obrovská šance Beranů! Po přihrávce z rohu kluziště se úplně sám mezi kruhy ocitl Fořt. Proti jeho střele zápěstím ovšem bravurně zasáhl Branislav Konrád.

13:45
    Velmi nadějná pozice také na straně Zlína! Z pravé strany střílel Frýšara, načež Konrád vyrazil kotouč jen před sebe. Tam se k dorážce dostal Pavel Sedláček, jemuž se následně nepodařilo protlačit puk za brankovou čáru.

09:54
    Nyní měli domácí velké štěstí! Po vyhraném buly se dostal ke střele Holec, jenž namířil svůj pokus do levé tyče domácí brány.

05:03
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Pavel Sedláček vyfasoval za faul v útočném pásmu menší trest za podražení.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 18. P. Sedláček (Klhůfek, Žižka) – 32. Ostřížek, 43. Holec (Herman, Jergl)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Valenta, Žižka (A), Řezníček, Matějíček, M. Novotný – Okál, Šťastný, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Fořt, Šlahař – Kubiš (A), Honejsek, O. Veselý (C) – Klhůfek, Fryšara, P. Sedláček.
    HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Herman, Jergl.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Geabuer, Zíka

Diváci: 7 000