K. Vary – Třinec 1:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 2:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:6 (1:4, 1:1, 0:1)
Berani Zlín
Pátek 09.03.2018, 15:00 • Tréninková hala Horáckého zimního stadionu, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • O umístění

Konec zápasu. (17:11:12)

60:00
    Milan Strnad je s koncem závěrečného hvizdu propuštěn z trestné lavice, Zlín vyhrává 6:2.

58:00
    Tak ještě jedno vyloučení. Milan Strnad si odsedí do konce základní části dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 5-6.
    Vyšší tresty: 2-0.

56:28
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští hokejisté využívají přesilovou hru, když se podeváté v sezoně prosadil JIŘÍ KARAFIÁT a definitivně tak stvrzuje zisk tří zlínských bodů. Asistence: Michal Gago.

55:44
    Na ledě se strhla menší potyčka, ve které dostává domácí Tomáš Mejzlík dvě plus dvě minuty za hrubost, za hosty pak jde ven Jonáš Kočica, jenž za stejný prohřešek dostává dvouminutový trest. Zlín si tak zahraje přesilovou hru.

Na vyloučení: 4-6.

47:24
    Jihlava hraje v plném počtu.

45:24
    Matěj Vála je po delším vyloučeným hráčem Dukly, dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 2-5.

43:53
    Ani tuto přesilovku Dukla nevyužila a Zlín tak zase hraje v plném počtu.

41:53
    Ale ne na dlouho. Vlastimil Hefka jde ven na dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 1-5.

41:08
    Zlínští krizový moment zvládli úspěšně a jsou znovu v pěti.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:35.

Ve druhé třetině sice Dukla přestála dlouhé oslabení za pětiminutový trest Lukáše Mareše a v polovině zápasu dokázala snížit na dvě branky zásluhou Aleše Krtka, ale poté Zlínští znovu uskočili na rozdíl tří branek a Jihlava v závěru třetiny nedokázala využít 52 sekund dlouhou přesilovku pět na tři – 2:5.

40:00

40:00
    Hosté hrají ve čtyřech.

39:08
    Jihlava bude hrát 52 sekund přesilovou hru pět na tři, jelikož Miroslav Gába jde ven za podražení. To je šance pro domácí na zdramatizování stavu.

Na vyloučení: 1-4.

38:00
    Jihlava se bude moci znovu přiblížit soupeři, k tomu ale potřebuje využít přesilovou hru po faulu Michala Gaga za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 1-3.

36:35
    Obránce DANIEL GAZDA má také dneska svůj dobrý den, jelikož podobně jako Jan Mikulec dává druhou branku v tomto utkání a opět zvyšuje náskok Zlína na tři branky. Asistence: Vlastimil Hefka.

30:32
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští se ubránili pětiminutovému oslabení a při hře v pěti snižují na rozdíl dvou branek, když se prosadil další obránce ALEŠ KRTEK. Asistence: Aleš Heinrich, Tomáš Mejzlík.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Mareš (Mejzlík, Heinrich), 31. Krtek (Heinrich, Mejzlík) – 6. Mikulec (Martínek, Gago), 9. Mikulec (Karafiát, Padrnos), 12. Gago (Martínek, Mikulec), 17. Gazda (Kočica), 37. Gazda (Hefka), 57. Karafiát (Gago)

HC Dukla Jihlava: Juda (17. Šťastný) – Vála, Mareš, Krtek, Peschout, Marek – Čermák, Heinrich, Mejzlík – Waller, Kadleček, Jindra – Strnad, Slabý, Donda. Trenér: Karel Nekvasil
    Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Martínek, Padrnos, Ševčík, Gazda, Gába, Augustín, Fridrich – Gago, Karafiát, Mikulec – Václavek, Kočica, Hefka – Kotek, Knápek, Marek. Trenér: Zbyněk Mařák

Rozhodčí: Skopal – Reich, Rampír