Jokerit Helsinky
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 4:1
HK Soči
Pátek 09.03.2018, 17:30 • Hartwall Arena • Play-off KHL

Zdravím všechny hokejové příznivce. Vítám vás u pátého zápasu play-off Kontinentální hokejové ligy. Dnes na sebe narazí domácí Jokerit Helsinky, který v osmifinálové sérii vyzval tým HK Soči. Pohodlně se usaďte, utkání začíná v 17:30.

Jokerit zažívá skvělou sezónu. V základní části se umístil na třetí pozici západní konference Kontinentální hokejové ligy. Získali 103 bodů za 29 výher, 4 výhry po prodloužení, 15 proher a 8 proher po prodloužení. V tomto utkání je Jokerit favoritem.

HK Soči
    Soči se po základní části umístilo na šesté pozici západní konference. Soči získalo 87 bodů za 22 výher, 7 výher po prodloužení, 20 proher a 7 proher po prodloužení. Soči v posledních pěti zápasech vyhrálo třikrát. V posledním zápase porazilo Ladu 3:2.

Další zápasy v sérii
    1. zápas – 3.3.2018 Jokerit Helsinky 2:3 pp HK Soči
    2. zápas – 4.3.2018 Jokerit Helsinky 7:2 HK Soči
    3. zápas – 6.3.2018 HK Soči 2:7 Jokerit Helsinky
    4. zápas – 7.3.2018 HK Soči 2:3 pp Jokerit Helsinky

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:11
    Začalo páté utkání mezi Jokeritem a HK Soči. Úvodní vhazovaní vyhrál domácí Jokerit, který se hnal do útoku. Barulin ještě nemusel zasahovat.

01:07
    U puku jsou domácí, kteří za svou bránou vyčkávají na mezírku v obraně Soči. Ta zatím nepřišla.

01:46
    Palola to chytře zkusil přihrát před bránu, kde stál Jormakka. Puk se však na hráče s číslem 25 na zádech nedostal.

02:16
    Padakin se pokusil v rohu hřiště ukličkovat obránce Helsinek. To se mu nakonec nepodařilo a navíc nepřesně přihrál a vyhnal hosty z útočného pásma.

02:58
    Hosty evidentně svazuje nervozita. V případě prohry pro ně dnes končí sezóna.

03:40
    Jokerit se usadil v útočném pásmu. Zatím tomu chybí nějaká ta střela, která by ohrozila brankáře Barulina.

04:20
    Zasahovat musel americký brankář ve službách Jokeritu, který zneškodnil protiútok týmu HK Soči.

05:13
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Konstantina Barulina.

05:39
    V dnešním utkání je zatím lepší domácí Jokerit, který chce už dnes rozhodnout toto osmifinále.

06:15
    Hosté se nemohou dostat do nějaké vážnější šance. Ba ani ke střele. Obrana Jokeritu je zatím velmi pozorná.

07:03
    Barulin vyjel hodně riskantně pro puk za bránu. Puk nakonec sebral Kivistö, který nezpracoval puk ideálně a nepotrestal zaváhání Barulina.

08:02
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min., podražení).

08:31
    Hosté již usazeni v útočném pásmu. Zatím tomu chybí střela, která by ohrozila amerického brankáře ve službách Jokeritu.

10:02

11:18
    Jokerit znovu usazen v útočném pásmu. Podaří se jim skórovat do konce první třetiny?

11:45
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., hákování).

12:16
    Jokerit je znovu usazen v útočném pásmu. Zatím tomu chybí nějaká ta střela, která by ohrozila Barulina.

13:29
    Ivan Laričev se vydal do protiútoku při vlastním oslabení. Do zakončení se nedostal, jelikož ho o puk obrala domácí obrana.

13:45

13:52
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Ščitov – 2 min., vysoká hůl).

14:12
    Tommi Kivistö nahazoval puk na Barulina, ten nevěděl kde má puk. Nakonec ho našel pod sebou.

14:21
    Jokerit je dnes v přesilových hrách opravdu nebezpečný. Další Tolvanenovu ránu zlikvidoval Barulin.

15:27
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., podražení).

15:52

16:34
    Hostům se tahle přesilový hra vůbec nedaří. Jokerit se znovu osvobozuje a domácí hráči mohou vystřídat.

17:27

18:05
    Aktuálně je u puku Jokerit, který se nutně snaží vstřelit úvodní gól. Zatím se mu to nedaří.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina skončila Jokerit hraje s týmem HK Soči 0:0. Nutno říci, že Jokerit byl v průběhu první třetiny lepším týmem, dokázal vytvořit i nějaké šance. Ale nedokázal je využít.

20:01

21:27
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., držení).

22:24
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Zatím jen bez střel kombinují.

23:27

24:28
    To bylo velké štěstí pro domácí! Padakin vypálil z kruhu a trefil pravou tyč Zapolskiho brány!

25:51
    Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Malcev – 2 min., krosček).

26:29
    Ihned po vyhraném vhazování pálil Kivistö. Jeho střela trefila jen beton Barulina.

26:55
    Soči právě vstřelilo branku!
    A je to gól a hosté údeří při vlastním oslabení! Po chybě v útočné pásmu Jokeritu se k puku dostal DMITRIJ LUGIN, který přebrusil ceé hřiště a těsně za modrou čárou vystřelil a propálil Zapolskiho. Asistence: Eric O'Dell a Adam Polášek.
    26:55 Dmitrij LUGIN - 0:1

27:51

29:53
    Hosty vedoucí branka probudila a hosté zvýšili svou aktivitu.

30:33
    Hosté se usadili v útočném pásmu a snaží se navýšit svůj náskok, podaří se jim to?

31:35
    Aktuálně se hraje hokej nahoru dolů, který musí diváky přítomné v Hartwall Areně bavit.

32:26
    Jokerit se dostal do přečíslení dva na jednoho. Palola to zkusil vyřešit střelou na bližší tyč. Barulin jeho pokus vyrazil pouze před sebe, kde stál Tolvanen, který nedokázal dorazit puk za Barulina.

33:24
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., hrubost).

34:43
    Jokerit je v dnešním utkání sice aktivnější a má více střel, ale totálně selhává v produktivitě.

35:47
    Soči se hnalo do útoku, konkrétně to byl Sean Collins, který se snažil projet kolem mantinelu. Nepodařilo se mu to. Lauridsen ho čistě zastavil.

36:18
    Jokerit se snaží za každou cenu vyrovnat. Zatím se mu to stále nedaří. Nyní se usadil v útočném pásmu.

37:59
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., podražení).

38:28
    Nádhernou kombinaci domácích zakončil Palola. Trefil jen připraveného Barulina.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:59

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

41:30
    Jokerit je usazený v útočném pásmu. Podaří se mu vyrovnat? Má na to pouze 18 minut a 30 sekund.

42:04
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levici Barulina.

42:39
    Polášek teď zastavil Palolu na hraně faulu. Rozhodčí zůstává v klidu. Zřejmě vyprodaná Hartwall Aréna teď žene svůj tým za vyrovnávací brankou.

44:00
    Tolvanen vybojoval puk za branku a přihrál před úplně prázdnou bránu. Jenže tam nebyl nikdo, kdo by poslal puk do brány.

45:10
    Ve třetí části je aktivnějším týmem domácí Jokerit, který se snaží ze všech sil vyrovnat.

46:11
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., podražení).

46:51
    Domácí se osvobozují a jedou okamžitě střídat.

48:11

48:53
    Další šanci Jokeritu zastavil lapačkou Barulin, ten zatím prožívá skvělý zápas.

50:00
    Jokerit už má jen 10 minut na vyrovnání. Podaří se mu to?

51:21
    Zapolski raději přerušil hru. Bude se vhazovat v obranném pásmu Helsinek. Čas na vyrovnání se domácím velice rychle krátí.

54:03
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v útočném pásmu Jokeritu.

54:07
    Ihned po vhazování pálil Andersén. Barulin jeho střelu našel ve svém klíně.

54:50
    Kivistö pálil od modré čáry. Jeho střela mířila mimo tři tyče. Barulin nemusel zasahovat.

55:12
    Soči uzavřelo svojí modrou čáru. Jokerit má problémy se přes ní dostat.

56:12
    Píská se další zakázané uvolnění.

57:00
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Tak to je paráda! Jokerit srovnává stav utkání a vyprodaná Hartwall Aréna praská nadšením! Střelu Matthewse Gilroye vyrazil Barulin pouze do místa, kde stál EELI TOLVANEN, který neměl problém poslat puk do prázdné brány! Asistence: Matthew Gilroy a Nicklas Jensen.
    57:00 Eeli TOLVANEN - 1:1

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:55
    Polášek už čeká za svou bránou až skončí třetí třetina. Uvidíme prodloužení!

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:25
    Aktivněji začali prodloužení hosté, kteří se ihned usadili v útočném pásmu.

62:14
    U puku je aktuálně Jokerit. Domácí tým se nedostal ke střele a znovu hrají hosté.

63:07
    Lauridsen se dostal do střelecké pozice. Barulin jeho střelu vyrazil vyrážečkou.

64:26
    V prodloužení je aktivnější domácí Jokerit. Uvidíme, zda se mu podaří rozhodnout tento zápas a celou sérii.

68:11
    Puk je stále na hokejkách domácích. Bohužel pro domácí fanoušky se velice obtížně dostávají do útočného pásma.

69:50
    Když se Jokerit dostane do útočného pásma, tak pozorná obrana Soči jejich šanci zneškodní.

70:53
    Po dlouhé době je Jokerit usazený v útočném pásmu na delší dobu. Uvidíme co vymyslí hráči domácích.

72:02
    Soči zatím v prodloužení nevymyslelo vůbec nic. Jokerit znovu usazený v útočném pásmu.

73:41
    Tolvanen to zkoušel chytře když objížděl bránu a naservíroval puk spoluhráči. Na něj už ale přihrávka neprošla.

74:25
    Královský obrat dokonán! A o všechno se postaral hrdina Jokeritu EELI TOLVANEN, který objel Barulinovu bránu a zasunul puk pod padajícím obráncem! Asistence: Sami Lepistö.
    Eeli TOLVANEN - 2:1

Prohlíží se záznam hry!

Je konec! Jokerit vítězí v tomhle nekonečném dramatickém osmifinále a postupuje do čtvrtfinále! Hrdinou dnešního zápasu se stal Eeli Tolvanen, který dnes tři minuty před koncem srovnal a v prodloužení dokončil obrat. Za Soči se dnes trefil Dmitrij Lugin .

Československá stopa v utkání
    Adam Polášek (SOC) – 0+1, 2 střely, čas na ledě 27:40

Toto je pro dnešek ode mně vše, já se s Vámi loučím a na počtenou u dalších zápasů. (21:04:47)

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 57. Tolvanen (Gilroy, N Jensen), 75. Tolvanen (Lepistö) – 27. Lugin (O'Dell, Polášek)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Gilroy, Wirtanen, O. Lauridsen, Rissanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – Jormakka, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila.
    HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Chomickij, Polášek, Mamkin, Ščitov, Blum, S. Kuzněcov, A. Malcev – Lugin, Collins, O'Dell – Padakin, Cvetkov, Laričev – Morozov, Točickij, Akmaldinov – Chlopotov, A. Ivanov, Starkov.

Rozhodčí: Ravodin, Jeřábek – Lazarev, Otakhov