Dukla – Hranice 30:20 (kon.) | Královo Pole – Kopřivnice 29:34 (kon.) | Strakonice – Nové Veselí 24:30 (kon.)
Zubří – Plzeň 24:23 (kon.) | Jičín – Karviná 24:28 (kon.) | Frýdek-M. – Lovosice 32:29 (kon.)
HBC JVP Strakonice 1921
24:30 (15:13)
TJ Sokol Nové Veselí
Sobota 10.03.2018, 18:00 • DUDÁK Aréna, Strakonice • Chance Extraliga mužů • 19. kolo

HBC Strakonice 1921 – TJ Sokol Nové Veselí 24:30 (15:13)
    Nejvíce branek: Mošovský 7/2, Krejčí 4, Masák 3 – Melichar 6, Sekulić 6, Živojinović 5. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 3:4. ČK: Masák (STR). (19:26:38)

Dámy a pánové, za námi je utkání 19. kola Strabag Rail Extraligy ve Strakonicích. Viděli jsme poměrně kvalitní utkání, ke kterému přispěla svým výkonem i zkušená rozhodcovská dvojice. Ač domácí po prvním poločase vedli o dvě trefy, v druhém poločase nemohli vůbec najít recept na obranu Veselí, neprosazovali se tolik, jako v půli první. Naopak Veselí využívalo nedůrazné obrany domácího celku zejména střelami z větší vzdálenosti a nováčkovi tak oplatilo prohru z domácí palubovky 24:27. Přesto ale Strakonice předvedly sympatický výkon před vyprodanou halou, po dnešním utkání tak padnou na poslední místo tabulky, Veselí půjde na 11. místo. Z mé strany to je dnes vše, za sledování onlajnu děkuje a příjemný zbytek víkendu přeje Tomáš Kalas.

Konec zápasu. (24:30)

60
    Mošovský tvrdou ranou trefil břevno a ukončuje tak dnešní utkání. (24:30)

60
    Poslední akce dnešního utkání, sedmimetrový hod je nařízen pro domácí. (24:30)

60
    Jdeme do poslední minuty utkání, skandovaným potleskem domácí fanoušci děkují svým hráčům. (24:30)

59
    Živojinovič nevystřelil v záběhu tak ideálně, jak by si sám přál a skórovat mohli domácí, ti však ztratili míč v zárodku celé akce. (24:30)

59
    Oddechový čas pro hosty. Poslední pro ně v dnešním utkání, Veselí vyhraje extraligové utkání poprvé od listopadu. (24:30)

58
    Mráz zasáhl proti střele Birdahiče, ale je vidět, že o výsledku je dávno rozhodnuto, už se dohrává pouze z povinnosti. (24:30)
    57
    Domácí o míč v útoku opět přišli a do protiútoku vyrazili hladoví psi v modrém dresu, z pravé spojky se prosadil Živojinovič a zdá se býti hotovo. (24:30)
    56
    Tu Štěrba bez potíží proměňuje. (24:29)

56
    Poměrně komické situace, kdy se po vyloučení rozehrál song od Tomáše Kluse Pánubohu do oken, Mošovský ale Štěrbu za rameno zatáhl a dostává dvě minuty, Veselí navíc sedmičku. (24:28)

55
    Kroky, to je to, co bylo odpískáno a Strakonice přichází o útok. (24:28)

55
    Oddechový čas pro domácí. (24:28)
    55
    O to více, když se prosadil Melichar z pravé spojky. Opravdu se Jihočechům nedaří ubránit tyto střely. (24:28)
    55
    Nařízenou sedmičku proměnil zkušeně Mošovský, ale domácí to budou mít nyní již těžké. (24:27)
    54
    Napodruhé byl však Štěrba již úspěšný, z pravého křídla má veselský levák přesnou mušku. (23:27)
    53
    Štěrba se k zakončení v útoku ani nedostal a další rychlý protiútok proměňuje Krejčí. (23:26)

53
    Oddechový čas pro hosty. Osm minut před koncem vede Veselí o čtyři branky, tohle by byl trochu hřích ztratit toto vedení. (22:26)