Jihlava – Třinec 4:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 1:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:2 (kon.) | Vítkovice – Kladno 4:3 (po pr.)
HC Plzeň – Sparta 3:0 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 6:7 (kon.)
HC Kometa Brno
5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
Mountfield HK
Sobota 10.03.2018, 13:00 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů • Nadstavba A

Kometa Brno poprvé v sezoně poráží hradecký Mountfield a v tabulce skupiny A si upevňuje vedoucí pozici. Brňané o svém vítězství definitivně rozhodli ve třetí třetině, když nejprve vedení domácímu celku navrátil Luboš Horký a do prázdné branky přidal pojistku Adam Gajarský. Hradec už ve třetí třetině nedokázal s Kometou držet takové tempo hry jako v prvních dvou třetinách a můžeme tedy konstatovat, že tři body zaslouženě zůstávají pod Špilberkem. Já se s vámi pro dnešek loučím a z Brna vám přeji hezký zbytek soboty i víkendu. (15:08:29)

59:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí tým definitivně stvrzuje své vítězství! Nejprve kotouč vyvezl do útočného pásma Kratochvíl, jenž už mířil do prázdné branky, ale trefil tyč. Ke kotouči se však záhy dostal ADAM GAJARSKÝ, jenž už prázdnou branku dokázal trefit. Asistence: Petr Kratochvíl.

59:28
    Kometa hraje v plném počtu.

59:17
    Nyní se blýskl také brankář Dostál, jenž dokázal kotouč zachytit a holí poslal puk do středního pásma.

59:08
    Kometa vyhazuje.

58:57
    Hradec už hraje v šesti!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:57
    Kometa se osvobozuje.

57:28
    Oddechový čas pro hosty.

57:28
    Možnost pro Hradec Králové, dvě minuty za podražení fasuje domácí Adam Gajarský.

56:32
    Svižná střela Matějčeka nepředstavovala příliš velký problém pro brankáře Dostála, který ve třetí třetině předvádí spolehlivé zákroky.

55:44
    Jakub Moník nabil na střelu z první Jonášovi, Dostál proti němu pohotově zasáhl svou lapačkou a přerušil hru.

55:11
    Kometa se snaží kontrolovat skóre zápasu, nápor Hradce se zatím nekoná.

53:51
    Hradec se snaží dostat zpět do tempa, na branku nahazoval kotouč Matějček a před Dostálem číhal Hedveghy, brněnský brankář kotouč vyrazil, ale hosté jsou dál na kotouči.

52:34
    Hosté po delší době v brankové příležitosti, konkrétně Pažourek, jenž zkoušel prostřelit z hranice pravého kruhu Dostála, brněnský brankář měl ovšem dobré postavení a střelu dokázal pokrýt.

51:54
    Hradec Králové hraje v plném počtu.

51:08
    Hradci se podařilo kotouč vyhodit až k Dostálovi.

50:15
    Gajarský dostal kotouč na levý kruh, odkud zamířil a vypálil, ovšem ani tentokrát se brněnskému útočníkovi nepodařilo Dvořáka prostřelit.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 1. Havránek (Mlynář), 5. Čejka (Trnka), 7. Horký (Süss, Kratochvíl), 44. Horký (Mlynář, Havránek T.), 60. Gajarský (Kratochvíl) – 13. Matouš (Kynčl, Pavlík), 19. Dvořák (Matouš, Muška), 39. Hedveghy (Pohl, Havránek Š.)

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Furch, Krejčí, Rafaj, Mikyska, Kowalczyk – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Horký, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Havránek T.
    Mountfield HK: Dvořák (Bartozel) – Hroudný, Muška, Gašpar, Pohl, Havránek Š., Moník J., Kynčl, Jonáš – Matouš, Matějček, Pažourek, Dvořák, Hašek, Moník F., Mašín, Řepík, Štohanzel, Hidveghy, Chalupa, Pavlík.

Rozhodčí: Vrba – Čelechovský, Mikšík