Chodov – Otrokovice 7:2 (kon.) | Vítkovice – Střešovice 2:8 (kon.) | Bohemians – Sparta 5:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Pardubice 11:3 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
7:2 (2:0, 4:1, 1:1) Stav série: 1:0
PSG Panthers Otrokovice
Sobota 10.03.2018, 16:30 • SH Jižní Město • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

Chodov jasně potvrdil roli favorita v prvním čtvrtfinále a jasně přehrál Otrokovice poměrem 7:2. Hosté byli vyrovnaným soupeřem pouze deset minut v závěrečné části, jinak jasně dominovali domácí, jejíchž výhru řídil Miloš Tyl se dvěma brankami a jednou asistencí. Druhé čtvrtfinále se hraje opět na Jižním Městě již v neděli 11. března. (18:20:27)

59:19
    Chodov právě vstřelil branku!
    Poslední slovo si ale berou domácí. Tyl si počkal, až mu seběhne DAN KAŠOVSKÝ, který z osy hřiště střelou tahem dává zřejmě konečný tvar výsledku prvního čtvrtfinále. Asistence: Miloš Tyl.

58:27
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    O necelou minutu však inkasuje a hosté kosmeticky upravují skóre. Szweda dostal míček na LUKÁŠE UHRINOVSKÉHO, který bekhendem se štěstím dostal míček do branky. Asistence: Martin Szweda.

58:00
    Barák si v závěru zápasu ještě dovolil akrobatický kousek, aby si připsal ještě jeden zákrok a zároveň pobavil diváky.

56:43
    Na druhé straně dopadl stejně i Jurčíkův pokus.

55:33
    Vávra si řekl o další míček na střed hřiště. I tento jeho pokus byl však sražen a skončil v zámezí.

55:01
    Mikeš se pokusil ještě vrátit přihrávku Ondruškovi, přes tři otrokovické hole ale nešel míček opravdu poslat.

54:30
    Pražan pálil z první a z otočky. Zamířil však do postavené mobilní tribuny za brankou.

53:27
    Strachota míří pouze doprostřed brány, kde klečí Michajlovič.

52:53
    Na druhé straně z voleje střílel Zapletal, který svou ránu poslal za mantinel.

52:31
    Tyl si počkal, až mu z druhé vlny seběhne Vávra. Proti němu se ale dobře připravil Michajlovič.

51:40
    Chodov už se začíná vracet opět ke své hře z první a druhé třetiny má znovu míček pod kontrolou.

50:11
    Michajlovič se nyní parádně skokem vyznamenal proti střele Podhráského.

50:00
    Tyl je dalším z Chodovských, který se ocitl po souboji na zemi. Otrokovice začínají na hřišti přitvrzovat.

49:38
    Podhráský nejprve dostal míček na polovinu soupeře a následně si sám řekl o střelu. Po zemi ale zamířil pouze do protějšího rohu.

48:33
    Ťopek dal ukázkový strom viděný spíše v hokeji na Žáka, který se těžce zvedal ze země. Ani nyní se však nevylučuje.

47:48
    Tyl našel ideálně krosem Vávru, ten musel zpracovávat bekhendem a podle toho vypadala i jeho střela, která skončila za brankou.

46:43
    Sýkora až moc prorážel na polovině soupeře a je mu pískán faul. Zatím se hraje bez vyloučení.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 11. Mikeš (Ondrušek), 17. Ondrušek (Sýkora), 22. Vávra (Tyl), 27. Kotlas (Bouša), 39. Koutný (Tyl), 39. Pražan (Matejčík), 60. Kašovský (Tyl) – 39. Švajný, 59. Uhrinovský (Szweda)

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora (C), Bouša, Kotlas, Podhráský – Mikeš, Žák, Tyl – Vávra, Vávra, Ondrušek – Koutný, Matejčík, Strachota – Plíhal.
    PSG Panthers Otrokovice: Michaljovič (Malina) – Ťopek (C), Szweda, Kostka, Mich. Nagy, Švajný – Sovják, Uhrinovský, Jurčík – Zapletal, Koníček, Pešat – Kittel, Vykopal, Petřík – Čevela.

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl