Guingamp – Nice 2:5 (kon.) | Lyon – Caen 1:0 (kon.) | Toulouse – Marseille 1:2 (kon.)
Toulouse FC
1:2 (1:1)
Olympique Marseille
Neděle 11.03.2018, 21:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ve 29. kole Ligue 1 se proti sobě utkají týmy Toulouse FC a Olympique Marseille. V prvním vzájemném zápase se hrálo na půdě Marseille, které šlo do vedení ve 32. minutě, když se prosadil Thauvin. Následně v 61. minutě pojistil výhru domácích Ocampos a Marseille vyhrálo 2:0. Nyní se bude hrát na Stadium municipal de Toulouse. Tento stánek nabídne kapacitu pro 33 150 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí François Letexier a jeho asistenti Cyril Mugnier a Mehdi Rahmouni.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop (C), Jullien, Sylla – Somália, Cahuzac, Imbula – Mubele, Sanogo, Gradel.
    Náhradníci: Goicoechea – Blin, Durmaz, Jean, Moubandje, Toivonen, Yago.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Anguissa, Gustavo (C) – Maxime López, M. Sanson, Ocampos – Germain.
    Náhradníci: Pelé – Abdennour, Amavi, Kamara, Mitroglu, N'Jie, Payet.

Rozhodčí: François Letexier – Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni.

Hráči již jsou na hrací ploše a za pár chvil zápas může začít.

1

1
    O úvodní výkop se postarali hosté z týmu Olympique Marseille, kteří nastoupili v bílých dresech. Domácí jako tradičně ve fialových.

2
    A málem to byli domácí, kteří se dostali do první střely, ovšem finální přihrávku skvěle zblokoval hostující obránce.

3
    Toulouse do zkoušelo po levé straně, ale Bouna Sarr jim odebral míč.

4
    Domácí brankář Alban Lafont chytil balón do své moci a následně rychle rozehrál po levé straně, ovšem poté se míče ujmuli hosté.

5
    Střela hostujícího hráče nebyla špatná, když natáhl z nějakých třiceti metrů, ovšem nakonec jeho pokus skončil vedle brány.

6
    Hosté získali míč ve středu hrací plochy a následně to zkouší po pravé straně.

7
    Hosté se dostali až do vápna, ale následný centr byl nepřesný a skončil za bránou Lafonta.

9
    Bouna Sarr se pokoušel projít po pravé straně, ale domácí hráč ho poslal k zemi a rozhodčí okamžitě foukl do píšťalky.

10
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Centr mířil přesně na hlavu Luize Gustava, který ale míč netrefil úplně čistě a odrazil se tak směrem na zadní tyč, kde byl připravený LUCAS OCAMPOS a tvrdou střelou z bezprostřední blízkosti poslal po deseti minutách hry Marseille do vedení! Asistence: Luiz Gustavo.
    10. Lucas OCAMPOS - 0:1

11
    Nyní jsou u míče opět hosté, ale tentokrát se dopustili faulu.

12
    A další faul hostů, tentokrát se provinil Adil Rami, ale rozhodčí ho jenom varoval.

13
    Následný centr domácích, ale skončil pouze u hostů.

14
    Valère Germain se dostal ke střele po přihrávce z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

15
    Rohový kop mířil na hlavu Luize Gustava, který zakončil, ale Alban Lafont předvedl fantastický zákrok a následuje další rohový kop!
    15. Skvělý zákrok Lafonta.

17
    Hosté od začátku utkání mají míč pod kontrolou a nyní si vyměňují přihrávky na polovině Toulouse.

18
    Valère Germain se dostal do zakončení po centr z pravé strany, ale z voleje zamířil jen vedle levé tyče.

19
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Ovšem Toulouse z ničeho nic vyrovnává! První šance domácích a je to gól! Issiaga Sylla si navedl míč na levou stranu a následně přesnou přihrávkou do vápna našel na zadní tyči FIRMINA NDOMBE MUBELEHO, který zakončil do poloprázdné svatyně! Asistence: Issiaga Sylla.
    19. Firmin Ndombe Mubele - 1:1

20
    Nyní byl zfaulován Lucas Ocampos a u míče tak bude Marseille.

21
    Morgan Sanson ještě stihl míč na hrací ploše a umožnil tak svým spoluhráčům něco vymyslet.

22
    Následně se ale domácí dostali k míči, ovšem poté byl útočník Toulouse chycen v ofsajdové pasti.

23
    Christopher Jullien stáhl k zemi Valère Germaina a ten má nějaké zdravotní problémy už z předchozího souboje. Na hrací plochu jsou tak povolání doktoři.

25
    Hosté získali autové vhazování na pravé straně.

26
    Následně se ale právě hráči Marseille dopustili faulu a u míče budou domácí.

27
    Po nepřesné přihrávce se k míči sice dostali hosté, ale poté nic velkého nevymysleli.

28
    Yaya Sanogo byl ve větší šanci než si vůbec myslel, jelikož centr Max-Alain Gradela prošel až na něj, ale tento domácí útočník to vůbec nečekal a balón se tak zakutálel až za bránu Mandandy.

29
    Hostující hráč se dopustil faulu a následně mohli jít dopředu domácí, ovšem centr Firmin Ndombe Mubeleho z pravé strany skončil pouze za bránou Mandandy.

30
    Domácí získali rohový kop z levé strany.

32
    Ovšem centr z rohu nebyl vůbec dobře kopnutý a skončil jen v zámezí na druhé straně.

33
    Yaya Sanogo mohl poslat domácí Toulouse do vedení, ovšem po centru umístil svou střelu jen do horní tyče!
    33. Sanogo orazítkoval pouze horní tyč.

34
    Následuje další faul hostů a Toulouse tak opět bude u míče.

35
    Tentokrát se ale domácí hráč ocitl v ofsajdové pasti a útok domácích je u konce.

36
    Velice tvrdě odzbrojil o míč hostujícího hráče Yannick Cahuzac. Následuje rohový kop pro Olympique Marseille.

37
    Velice nebezpečný centr skončil jen pár centimetrů od nohy hostujícího hráče, který tak byl ve velké šanci.

38
    Nyní se odkop Albanu Lafontovi nepovedl a míč skončil v zámezí. Hosté tak mají autové vhazování.

39
    Toulouse bude mít přímý kop z velmi dobré pozice, když Bouna Sarr sejmul Gradela k zemi.

40
    Velice dobrá střela a ještě lepší zákrok Steva Mandandy, který ale nakonec nemusel zasahovat, jelikož se domácí hráč provinil faulem.

41
    Hostující hráč se dostal ke střele zpoza vápna, ale tentokrát svá měřidla neměl správně nastavené, jelikož míč šel od jeho kopačky vedle brány.

42
    André Anguissa dostal do temene od Yaya Sanoga, ale nakonec se sám zvedl a bude moct pokračovat bez ošetření.

43
    Domácí si nyní vyměnil pár přihrávek, ale nakonec skončil míč v autu od hostujícího hráče a budou mít alespoň autové vhazování.

43
    Anguissa přišlápl nohu Yannicku Cahuzacovi a dostal žlutou kartu. Toulouse tak bude mít přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů.

44
    Ovšem s Yannickem Cahuzacem to nevypadá dobře a nyní je ošetřován na hrací ploše.

45
    Následný centr ale odvrátila hostující obrana.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+2
    Hosté se dopustili ofsajdu a jejich akce je u konce.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce. Zatím je stav vyrovnaný 1:1. Už v 10. minutě se prosadil Lucas Ocampos, který dorazil míč na zadní tyči. V 19. minutě dostal Firmin Ndombe Mubele naprosto skvělou přihrávku z levé strany od Issiaga Sylly. Začátek utkání patřil hostům, ale následně drželi míč spíše domácí, kteří si vypracovali i několik velkých tutovek.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

46

47
    Steve Mandanda se vytáhl proti střela domácího hráče Yaya Sanoga a následuje rohový kop!
    47. Mandanda předvedl skvělý zákrok.

48
    Ovšem po rohovém kopu se domácí nedostali do žádného zakončení.

49
    Centr z levé strany si vzal pro sebe domácí brankář Alban Lafont.

50
    Sylla se provinil faulem, za který dostal žlutou kartu.

51
    Nyní jsou na hrací ploše lékaři, jelikož domácí hráč si odnesl nějaké zranění z předešlého souboje.

53
    Hosté to zkouší po levé straně, ale následný centr Luize Gustava byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.

54
    Hra je ve druhém poločase velmi vyrovnaná.

56
    Domácí dostali míč do vápna, ale tam odkopl balón hostující obránce.

57
    André Anguissa se dopustil faulu ve středu hrací plochy a u míče tak bude Toulouse.

58
    Yaya Sanogo se dostal do zakončení hlavou, ale minul hostující bránu.

59
    Christopher Jullien velice špatně dopadl na rameno a potřebuje ošetření od lékařů.

59
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Jordan Amavi.

60
    Pro Julliena se musí donést nosítka a podle jeho grimas to je s ním velice špatné.

61
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Christopher Jullien, přichází Steeve Yago.

62
    Domácí hráč se dostal ke střele, ovšem Steve Mandanda byl připraven a s jeho pokusem si nakonec poradil, když míč vykopl nohou.

63
    Amavi dostal za nesportovní chování žlutou kartu, když se rozčiloval po hlavním rozhodčím.

64
    Morgan Sanson zkoušel překvapit domácího brankáře střelou z poměrné dálky, ale Alban Lafont byl připraven.

65
    Steve Mandanda je nyní hrdinou okamžiku, jelikož si dokázal poradit se stečovanou střelou Giannelliho Imbuly a následně chytil i dorážku Firmina Ndombe Mubeleho, který se chytá za hlavu!
    65. Mandanda předvedl další výborný zákrok.

66
    Luizu Gustavovi se sice nepodařil odkop, ale domácí hráč přihrál pouze do zámezí a hosté tak mají autové vhazování.

67
    Nyní jsou u míče opět hosté a následně se ke střele dostal právě hráč Marseille, ovšem minul bránu Lafonta.

68
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Firmin Ndombe Mubele, přichází Corentin Jean.

69
    Před zápasem byli hosté z Marseille spíše favoritem, ovšem hra za sedmdesát minut nabízí vyrovnané utkání.

70
    Hostující hráč ztratil míč a následuje odkop od brány Albana Lafonta.

72
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Dimitri Payet.

74
    Nyní se dostali hosté do velmi dobré šance, ale Alban Lafont předvedl skvělý reflex, když vyrazil hned dvě střely hostů! Následuje tak rohový kop pro Olympique Marseille.
    74. Lafont předvedl skvělé zákroky.

76
    Nyní se hostující hráč dopustil faulu ve středu hrací plochy.

78
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Konstantinos Mitroglu.

79
    Naprosto fantastické střídaní hostujícího trenéra! Dimitri Payet kulišácky přenechal míč na Mitroluga, ten mu poté poslal zpátky přihrávku do běhu na pravou stranu, odkud Payet znovu přízemně nacentroval na KONSTANTINOSE MITROGLUA a ten po minutě na hrací ploše dorazil míč do brány, který se ještě otřel o horní tyč! Asistence: Payet.
    79. Konstantinos MITROGLU - 1:2

81
    Nyní mají domácí autové vhazování na své polovině.

82
    Domácí se snažili projít po pravé straně a vybojovali rohový kop.

83
    Hosté nikam nespěchají a drží míč na polovině Toulouse.

84
    Nyní Olympique Marseille vybojovalo rohový kop z pravé strany, který bude rozehrávat Dimitri Payet.

85
    Další střela hostujícího hráče, ale Alban Lafont byl připraven.

86
    Domácí hráč neprošel po levé straně a následně se Steeve Yago provinil faulem, za který obdržel žlutou kartu.

87
    Dimitri Payet zkusil vypálit z dálky, ovšem rána mu příliš nesedla a skončila vysoce nad bránou Lafonta.

88
    Toulouse drží míč ve středu hrací plochy a následně se hostující hráč dopustil faulu. Domácí tak mají volný kop.

89
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Jimmy Durmaz.

90
    Následně domácí dostali míč do vápna, kde ho ale odkopla obrana Marseille.

90
    Poté se Alban Lafont málem dopustil obrovské chyby, když vyběhl z brány a následně si chtěl přehodit hostujícího útočníka, což se mu nepovedla, ale naštěstí pro něj zahrál hráč Marseille rukou.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90+1
    Není to gól! Tak to je neskutečné štěstí pro Toulouse! První rána Bouna Sarra šla do horní tyče, od které se míč odrazil půl metru před brankovou čáru a následná dorážka Mitroglua orazítkovala pouze pravou tyč!
    90+1. Obrovská šance hostů neskončila brankou.

90+2
    Nyní musel jít Alban Lafont opět rychle z brány aby byl u míče dřív než Mitroglu.

90+3
    Domácí se provinili faulem na své polovině a hosté s rozehrávkou spěchat nebudou.

90+4
    Následně se dostal ke střele Dimitri Payet, ale minul domácí bránu.

90+5
    Hosté získali autové vhazování a samozřejmě velice zdržují.

90+5
    Následně se hostující hráč dopustil faulu a poté Payet nesportovně odkopl míč, za což dostal žlutou kartu.

90+6
    Poté se hosté dostali dopředu, když Payet ještě dával míč na levou stranu Mitrogluovi, který chtěl přelobovat domácího brankáře, ale to se mu nepovedlo.

90+6

Lafont ještě dostal za nesportovní chování krátce po závěrečném hvizdu žlutou kartu.

Je konec. Olympique Marseille nakonec vyhrálo 2:1. Už v 10. minutě se prosadil Lucas Ocampos, který dorazil míč na zadní tyči. V 19. minutě dostal Firmin Ndombe Mubele naprosto skvělou přihrávku z levé strany od Issiaga Sylly. Začátek utkání patřil hostům, ale následně drželi míč spíše domácí, kteří si vypracovali i několik velkých tutovek. Ve druhém poločase byli na začátku lepší domácí a Mandanda pochytal několik velkých šancí. Nakonec ale v 79. minutě se prosadil Konstantinos Mitroglu, který byl na hřišti pouhou minutu. V 90+1. minutě ještě měli hosté velkou šanci, ale domácím pomohla branková konstrukce. Následně se ale už domácí nezmohli na vyrovnaná a hosté si po výhře 2:1 odvážejí všechny tři body.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:02:19)

Michal Raška

Branky: 19. Mubele (Sylla) – 10. Ocampos (Gustavo), 79. Mitroglu (Payet)

Karty:   50. Sylla (TOU), 86. Yago (TOU), ?. Lafont (TOU) – 43. Anguissa (OMA), 63. Amavi (OMA), 90+5. Payet (OMA)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:13. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:19.
    Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop (C), Jullien (61. Yago), Sylla (89. Durmaz) – Somália, Cahuzac, Imbula – Mubele (68. Jean), Sanogo, Gradel.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Anguissa (59. Amavi), Gustavo (C) – Maxime López, M. Sanson (72. Payet), Ocampos – Germain (78. Mitroglu).

Rozhodčí: François Letexier – Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni