Nitra – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Zvolen 0:3 (kon.) | Trenčín – Detva 6:4 (kon.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Poprad 3:4 (kon.)
HK Nitra
2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 11.03.2018, 17:00 • ZŠ Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 54. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele. (19:39:59)

Práve HK Nitra a HC Mikron Nové Zámky sa stretnú v štvrťfinálovej sérii. Tá sa začína už 15. marca v Nitre.

Tretia tretina priniesla najslabší hokej zo všetkých dvadsaťminútoviek. Gól sme nevideli, hoci záverečný tlak pred Barošom mohol presný zásah priniesť. Na keby sa ale nehrá. HC Mikron Nové Zámky po vybojovanom víťazstve 3:2 na pôde HK Nitra postupujú do play-off! Liptovský Mikuláš v Žiline získal jediný bod, Nové Zámky zase získali body tri, čo je aj konečný rozdiel medzi týmito dvomi tímami po základnej časti.

59:59
    Ešte posledné pokusy domácich, hostia už teraz vedia, že postúpia do play-off!

59:50
    Raisova strela ihneď po buly. V tejto chvíli môžeme povedať, že Baroš vychytal postup Novým Zámkom do play-off.

59:46
    Tréner Nových Zámkov si berie oddychový čas.

59:25
    Hostia v plnom počte.

59:20
    Posledné sekundy oslabenia Nových Zámkov, puk poskakuje pred bránkoviskom! Snaha o dorážku, puk sa zastavil na korčuliach jedného z hráčov hostí!

58:55
    Ani som si nevšimol kedy, ale domáci hrajú bez brankára!

58:54
    Samuel Baroš s reflexom duelu, keď ukryl v lapačke puk po tvrdej, no najmä presnej rane Milama!

58:03
    Medzičasom sa nám začali posledné dva minúty, Nitra usadená v tretine hostí.

57:45
    Krištof sa sťažuje na jemné "háčiky" od backcheckujúceho hráča, Vladimír Baluška s Vladimírom Fridrichom sú ale ticho.

57:24
    Najprv bol na trestnú lavicu poslaný Salija, rozhodcovia svoj verdikt včas opravili. Za nebezpečnú hru so dvihnutou hokejkou bude na lavici hanby tŕpnuť Maris Jass.

57:14
    Bude sa vhadzovať po pravici Baroša. Nové Zámky už iba vyhadzujú puky.

56:47
    Pokus o "žabku" v útočnom pásme od hostí, všetko ale prečítal Ordzovenský.

55:36
    Čas plynie rýchlo, hrá sa zo strany na stranu. Nestranný fanúšik si na svoje nepríde, v poslednej tretine sme veľa gólových príležitostí naozaj nevideli.

54:45
    V Žiline je koniec! Vlci dokázali zvíťaziť v predĺžení! Liptáci postúpia do play-off iba v prípade, ak dnes Nové Zámky stratia vedenie a prehrajú v riadnom hracom čase.