Šumperk – Kopřivnice 5:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:2 (3:1, 1:1, 1:0) Stav série: 3:2
HC ISMM Kopřivnice
Neděle 11.03.2018, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Předkolo

Rozhodující utkání čtvrtfinálové série Play-off druhé hokejové ligy, mezi týmy Šumperka a Kopřivnice, je minulostí! Draci v něm dokázali porazit i potřetí na domácím ledě kopřivnickou Tatru, tentokrát v poměru 5:2 a už ve středu je čeká semifinále proti Hodonínu! Ve třetí třetině ještě korigoval výsledek do prázdné brány Daniel Vachutka.

Z mé strany je to pro dnešní den vše, děkuji za pozornost a třeba opět ze šumperského zimního stadionu, na počtenou! (19:19:37)

59:33 Daniel VACHUTKA - 5:2

59:33
    Draci právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Šumperk postoupí do semifinále Play-off, to také díky DANIELU VACHUTKOVI, který ujel všem soupeřům a zakončil do prázdné brány! Asistence: Michal Vymazal

59:09
    Další ránu zneškodnil Lakosil svými betony, hosté ale přesto drží útočné pásmo.

58:58
    Poté byla posunuta právě jeho branka, hra přerušena, následovat bude vhazování v obranném pásmu Šumperka.

58:45
    Draci prohráli buly a k bekendové střele se dostal hostující Adam Červenka, ale opět vynikající Vlastimil Lakosil!

58:39
    Hosté už nyní nemají co ztratit a zkoušejí to v šesti bez brankáře. Tentokrát střela na prázdnou bránu z hole jednoho ze šumperských hráčů, skončila kousíček od levé tyče!

58:10
    Do konce základní hrací doby zbývají necelé dvě minuty a hosté nemohou stále vyvinout tížený tlak na bránu Šumperka.

57:46
    Kopřivnickým se nepovedl ani další přechod do útočného pásma, následovalo ale pouze zakázané uvolnění šumperských. Vhazování v obranném pásmu draků.

57:15
    Další nahození, skoro až z poloviny kluziště, skončilo dokonce nad ochrannou sítí, za Lakosilovou bránou. Fanoušci na horním balkónu tak musí být na pozoru, stejně jako brankáři na obou stranách.

57:10
    Jakub Lehečka tvrdě atakoval jednoho z kopřivnických hráčů, to ale až po přerušení hry čárovým sudím, který odpískal ofsajd hostů.

56:47
    A znovu vynikající Lakosil! Tentokrát měl sice i štěstí, jelikož ho podpořili jeho spoluhráči z obrany, kteří vyhodili kotouč těsně před brankovou čárou!

56:17
    Daniel Vachutka se pokusil o takovou skrytou a utišenou ránu z rohu, na kopřivnického brankáře si ale nepřišel.

55:53
    Poslední 4 minuty nám zbývají do konce základní hrací doby a Šumperk drží kotouč v obranném pásmu.

54:49
    To potvrdil i nyní, když vyrazil lapačkou nebezpečnou ránu hostujícího útočníka z prostoru mezikruží! Neskutečné, co tento gólman předvádí v důležitých chvílích pro jeho tým!

54:30
    Další rána ze střední vzdálenosti, tentokrát od Miroslava Marka, šumperský brankář je ale famózní!

53:49
    Na ledě je tedy nyní pouze 7 hráčů, z toho samozřejmě 4 na straně hostů. Radim Štěpánek už nevěděl co s kotoučem, tak od modré tvrdě vypálil, Lakosil byl ale připravený.

53:16
    A pozor! Hosté si zahrají přesilovou hru a to v nejméně vhodném čase pro domácí celek. Na dvě minuty usedne na trestnou lavici Michal Vymazal za podražení.

Daniel Bertók

Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Hroch, Gewiese), 5. Králík (Cink), 20. Vymazal (Fischer, Půhoný), 25. Schejbal (Vymazal, Půhoný), 60. Vachutka (Vymazal) – 9. Sluštík (Červenka, Krutil), 26. Štěpánek (Suchý)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák (C) – Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský.

Trenér: Zavadil Jozef

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Pargač (A), Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola.

Trenér: Kofroň Jaroslav

Rozhodčí: Škrobák, Koziol – Rožánek, Zedník