Č. Budějovice – Ml. Boleslav 0:4 (kon.) | Liberec – Jablonec 3:0 (kon.)
konec
FC Slovan Liberec
3:0 (2:0)
FK Jablonec
Pondělí 12.03.2018, 13:00 • Frýdlant v Čechách - UMT • Juniorská liga – Čechy • 21. kolo
Předzápasové kurzy: 1.7 4.0 3.21
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
   
  Hezký den přeji všem fotbalovým příznivcům. Juniorská liga má na programu jednadvacáté kolo, v rámci kterého nás mimo jiné čeká také souboj, ve kterém FC Slovan Liberec přivítá celek FK Jablonec.
   
  Domácí celek má třicet bodů, nachází se na sedmém místě. Situace však není rozhodně ztracená, například třetí Příbram má o pět bodů více, k tomu má tohle kolo za sebou. Liberec má neskutečnou formu, čtyři zápasy v řadě nedostal gól, celkově nastřílel dvanáct branek. Na druhé straně soupeř, který je na tom o něco hůře. Má pouhých patnáct bodů a je předposlední. Horší je už pouze tým z Českých Budějovic. Na venkovních hřištích nasbíral Jablonec pouze čtyři body.
   
  První vzájemné utkání v této sezóně skončilo vítězstvím Liberce (1:0). Ten je favoritem i nyní. Naplní tyto předpoklady? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
   
  Úvodní sestavy:

  FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Knejzlík, Vrabec, Baláž, Heppner (C), Havelka, Dvořák, Ševčík, Kristian, Gembický
  Náhradníci: Šustek, Doležal, Micovčák, Prokš, Franc

  FK Jablonec: Richter – Piroch, Jankovič, Petržilka, Diviš, Pleštil, Hlůže, Kebísek (C), Čvančara, Kubista, Hajdo
  Náhradníci: Schön, Kozák, Vitkovič, Dostál, Maqastena, Mazánek

  Rozhodčí: Královec – Wilczek, Koval.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  2
  Zatím se hraje převážně na polovině hostujícího celku, brankář Richter musel nyní ven z branky, poté volil dlouhý odkop na útočnou polovinu.
   
  3
  Jablonec nebezpečně zahrozil! Nejprve přišel skvělý zákrok nohou od Nguyena, vzápětí se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu!
   
  4
  Hra teď byla přerušena, na zemi zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů. Liberec pak vrací svému soupeři sportovně míč.
   
  5
  Liberečtí fotbalisté nakonec musí střídat. Ještě předtím však přišel ofsajd, což neuniklo čárovému rozhodčímu.
   
  6
  Jeden z hostujících fotbalistů si teď pomohl hodně viditelným faulem, sudí Královec přerušuje hru, domácí rychle rozehrávají.
   
  8
  Liberec právě vstřelil branku!
  Výbornou přihrávku za obranu dostal MILAN VRABEC, který balón dokázal dostat pod hostujícím brankářem Richterem a otevřel skóre, domácí jdou do vedení!
  8. VRABEC - 1:0
   
  9
  Ševčík musel do skluzu, nakonec dokázal překazit přihrávku od protihráče, vhazovat bude na polovině hřiště Liberec.
   
  10
  Zatím sledujeme rychlý fotbal na obou stranách, jedna útočná akce střídá tu druhou, zajímavá standardní situace pro hosty!
   
  11
  Mohlo být srovnáno. Pleštil si míč naváděl na střed, poté volil technické zakončení na vzdálenější tyčku, balón končí těsně vedle branky!
   
  12
  Domácí se dokázali ubránit jen za cenu rohového kopu. Ten žádné větší nebezpečí pro Nguyena nepřinesl, skóre se nemění.
   
  14
  I nadále se hraje v obrovském tempu na obou stranách, jedna útočná akce střídá druhou, na polovině hřiště bude rozehrávat Liberec.
   
  15
  Dlouhý balón za obranu, Čvančara mohl postupovat úplně sám na branku. Výborný výběh však předvedl Nguyen, který odkopl do bezpečí.
   
  16
  Liberečtí to zatím zkouší převážně přes Knejzlíka na levé straně, ten teď nedokázal odcentrovat přesně, vhazovat budou hosté.
   
  17
  Gembický už balón nestihl na hrací ploše. V opačném případě by postupoval úplně sám po pravém křídle.
   
  18
  Richter šel vysoko z brány, u postranní lajny se dostal do souboje s Heppnerem. Nakonec z toho byl aut pro domácí, hostující gólman chytře odnesl míč.
   
  20
  Necelých dvacet minut hry za námi, i nadále se hraje ve vysokém tempu, odkopávat od branky bude za malou chvíli Richter.
   
  21
  Domácí rozehrávali rohový kop, který směřoval někam na úroveň penalty. Hosté se osvobodili pouze za cenu dalšího rohu.
   
  22
  Vypadalo to na třetí rohový kop v řadě. Sudí Královec to viděl úplně jinak, bude z toho odkop od hostující svatyně.
   
  23
  Výbornou přihrávku na levou stranu dostal Hlůže. Ten si v rozhodující chvíli míč hodně předkop, Nguyen stihl včas vyběhnout.
   
  24
  Liberec právě vstřelil branku!
  Centr z levé strany teď proletěl vápnem, z druhé vlny se k míči dostal PETR ŠEVČÍK, který tváří v tvář hostujícímu brankáři nedal žádnou šanci a navýšil liberecký náskok!
  24. ŠEVČÍK - 2:0
   
  26
  Dobrá šance pro domácí na třetí přesný zásah. Královec píská faul jen kousek před velkým vápnem, následuje standardní situace!
   
  27
  Míč jen trestuhodně proletěl pokutovým územím, nedokázal ho zasáhnout žádný z domácích fotbalistů na zadní tyči.
   
  28
  Z dlouhé vzdálenosti střílel Gembický. Jeho pokus však žádné nebezpečí pro hostující branku nepřinesl, skončil vysoko nad!
   
  29
  Další útočná akce domácích, s přihrávkou do vápna si poradil Richter, hosté poté přišli velmi brzy o míč a pořádně se na sebe zlobí.
   
  30
  Knejzlík faulován na levé straně hřiště, následovat bude další velmi zajímavá standardní situace pro fotbalisty v modrém.
   
  31
  Jablonečtí se vydali rychle dopředu, nedokázali však celou situaci vyřešit podle svých představ, budou pouze vhazovat.
   
  33
  Další faul ze strany Jablonce, těch je dnes opravdu mnoho. Následovat bude opět standardka pro liberecké fotbalisty!
   
  34
  Gembický dával pod sebe, na hranici velkého vápna se k zakončení dostal jeden z domácích fotbalistů, ten však v obrovské příležitosti minul branku!
  34.
   
  35
  Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná desetiminutovka prvního poločasu, domácí mají i nadále navrch, jsou aktivnějším celkem.
   
  36
  Výborná individuální práce od Gembického, který dával pod sebe. Málem z toho byla vlastní branka, rohový kop pro Liberec.
   
  38
  Těch chyb je v obraně Jablonce zatím opravdu hodně, fotbalisté v zelených dresech si navíc vše velmi hlasitě vyčítají.
   
  39
  Čvančara se nyní ocitl úplně sám před Nguyenem. Vzrušení bylo naprosto zbytečné, všemu totiž předcházel ofsajd!
   
  40
  Za obranu hostů teď směřoval dlouhý míč, pro který si došel Richter. Ten rychle rozehrál, Jablonec však o balón zase přišel.
   
  42
  Naprosto zbytečně šel na polovině hřiště do skluzu Jaroslav Diviš. Hostující fotbalista se nemůže divit, že vidí žlutou kartu.
   
  42
  Sudí Královec ponechával výhodu, následně přerušil hru. Rozehrávat budou z poloviny hřiště hosté, závěr první půle se blíží.
   
  43
  Z nějakých dvaadvaceti metrů napřáhl kapitán Heppner, jeho pokus proletěl jen těsně nad horní tyčkou, nescházelo mnoho!
   
  45
  Hosté drží míč na polovině hřiště, víc už se nejspíše v první půli nestane.
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  Je to tak, první půle je za námi. Domácí měli jasně navrch, vypracovali si několik slibných příležitostí, nakonec vedou o dvě branky. Uvidíme, co nám nabídne druhá část, která začnu zhruba ve 14:00.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  47
  Domácí napadali hodně vysoko, Richter se dostal do velikých komplikací, na posledních chvíli míč dokázal odkopnout do zámezí.
   
  48
  Jablonec teď chvíli kombinoval poblíž pokutového území soupeře, poté přišel útočný faul od Kebíska, hosté o míč přišli.
   
  49
  Hosté šli do přečíslení, přišel jasný skluz ze strany domácího fotbalisty, Královec vytahuje pochopitelně žlutou kartu, vidí ji Petr Ševčík.
   
  50
  Následná standardní situace se hostům vůbec nevyvedla, střelecký pokus z nějakých dvaceti metrů zastavila dobře postavená zeď!
   
  51
  Fotbalisté Jablonce rozehrávali rohový kop, poté se dostali ke střele a dožadovali se odpískání pokutového kopu, podle sudího se o ruku nejednalo!
   
  53
  Čvančara teď chytře podržel balón, poté na něj přišel faul, hosté zůstanou u míče a budou pokračovat v kombinaci.
   
  54
  Jablonečtí mají v posledních minutách navrch, nyní se dostávali do přečíslení, chyběla tomu však pouze lepší přihrávka.
   
  55
  Balón se dostal znovu do velkého vápna, následná střela byla zblokovaná, Nguyen zasahovat nemusel, přesto musí být ve střehu.
   
  57
  Z hodně těžkého úhlu teď střílel Gembický, jeho střela však skončila vysoko nad brankou, hosté rychle rozehrávají.
   
  58
  Na jedné straně výborný výběh Nguyena, na té druhé byl odmávaný, následně i odpískaný ofsajd, domácí teď budou hrozit především z rychlých kontrů.
   
  59
  Obrovská příležitost domácích! Jeden z fotbalistů Liberce teď postupoval úplně sám na branku a přehazoval Richtera, balón nakonec končí těsně vedle branky!
  59.
   
  60
  O pár chvil později přišla další příležitost pro Liberec! Ševčík vybídl Knejzlíka, ani on nedokázal vyzrát na hostujícího gólmana!
   
  61
  Rozběhla se závěrečná půlhodina, domácí teď hrozí především z rychlých kontrů, hosté museli otevřít svou hru.
   
  63
  Standardka pro domácí, střílený centr nakonec zachytil Richter, poté přišel útočný faul na hostujícího brankáře, Jablonec rozehrává.
   
  64
  Ševčík si posunul míč, poté byl zezadu faulován, rozhodčí Královec vytahuje třetí žlutou kartu v zápase. Potrestaným je Matěj Kubista.
   
  65
  Další skvělý výběh domácího gólmana, Nguyen dnes opravdu čte hru soupeře a zachránil několik nebezpečným akcím protivníka.
   
  66
  Hosté se v posledních minutách k ničemu nedostávají, navíc přišel útočný faul, rozehrávky se nakonec ujme Nguyen.
   
  67
  Fotbalisté Jablonce to zkusili po levé straně hřiště, nakonec vybojovali rohový, dokáží z něj zkorigovat výsledek?
   
  68
  To se jim nepovedlo, k míči se dostal Richter, který nedokázal rozehrát přesně, domácí budou navíc za pár okamžiků střídat.
   
  70
  Obrovská příležitost pro Slovan! Z levé strany centroval Heppner, k hlavičce se na zadní tyči dostal Micovčák, který však minul prázdnou branku!
  70.
   
  71
  Vypadá to, že domácí bez větších problémů kontrolují vývoj utkání, hraje se převážně na polovině Jablonce, hosté se k ničemu nemůžou dostat.
   
  72
  Na zemi teď zůstal ležet Čvančara, se kterým to nevypadá vůbec dobře. Hostující fotbalista bude muset být ošetřován.
   
  74
  Zhruba dvě minuty se nehrálo, Čvančara opustil hrací plochu, dnes už určitě pokračovat nebude. Domácí teď sportovně vrátili míč.
   
  75
  Po centru z pravé strany se domácí dostávali do zakončení. Ještě předtím však přišel útočný faul, což neuniklo hlavnímu sudímu.
   
  76
  Hosté se před vápnem soupeře hodně trápí, celou situaci nyní vyřešil Nguyen, který nikam nepospíchá, nemá ani důvod.
   
  77
  Liberec právě vstřelil branku!
  Úplně sám za obranou Jablonce zůstal KAREL KNEJZLÍK, který volil zakončení levou nohou na bližší tyčku. Richter byl bez šance, domácí vedou rozdílem tří branek!
  77. KNEJZLÍK - 3:0
   
  79
  Slovan šel do přečíslení čtyř hráčů proti dvěma obráncům. Celou situaci však nevyřešil nejlépe, nakonec z toho bude pouze rohový kop.
   
  80
  Na druhé straně už úplně sám na Nguyena postupoval jeden z hostujících fotbalistů. Vypadalo to na faul, sudí Královec však ukazuje, že byl zasažen balón.
   
  81
  Rozběhla se závěrečná desetiminutovka hry, o vítězi je dávno rozhodnuto, domácí kombinují na vlastní polovině hřiště.
   
  83
  Balón teď zasáhl ruku jednoho z domácích fotbalistů ve skluzu, rozhodčí nařídil pokutový kop, teď však běží celou situaci zkontrolovat na videu!
   
  84
  Sudí Královec nakonec ukazuje na penaltový puntík, hosté mají výbornou příležitost snížit!
  84.
   
  85
  Ani z pokutového kopu se ale hosté nedokázali prosadit! Míč si vzal na starost ten nejzkušenější, Jaroslav Diviš však balón poslal pouze na stranu, kam se vydal domácí brankář. Ani následná hlavička neskončila v síti!
  85. Penalta
   
  87
  Zápas se už víceméně dohrává, hosté se snaží o čestný zásah, finální fáze jim však vázne, do konce zbývají necelé čtyři minuty.
   
  88
  Hráči Jablonce si nyní ve velkém vápně dávali přednost, ke střele se nakonec nedostali a o míč brzy přišli.
   
  90
  Z levé strany teď na Richtera postupoval úplně sám jeden z domácích fotbalistů. Ten se snažil o technické zakončení, hostující brankář si připsal úspěšný zákrok!
   
  90+1
  Konec zápasu.
   
  Je dobojováno! Domácí celek potvrdil roli favorita, už v pátém utkání v řadě neinkasoval a bere všechny tři body! Hosté se dnes na útočné polovině trápili, pět minut před koncem mohli snížit, Diviš však neproměnil pokutový kop! Rozdíl mohl být daleko vyšší, ovšem Slovan několik jasných šancí nezužitkoval. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:23:02)

  Štěpán Slovák


  Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

  Branky: 8. Vrabec, 24. Ševčík, 77. Knejzlík

  Karty:   49. Ševčík (LIB) – 42. Diviš (JAB), 64. Kubista (JAB)

  Neproměněná penalta: 85. Diviš (JAB), brankář Nguyen zneškodnil


  FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl (5. Prokš), Knejzlík (86. Šustek), Vrabec, Baláž, Heppner (C), Havelka, Dvořák, Ševčík (79. Doležal), Kristian, Gembický (69. Micovčák)
  Náhradníci: Šustek, Doležal, Micovčák, Prokš, Franc

  FK Jablonec: Richter – Piroch, Jankovič, Petržilka, Diviš (86. Maqastena), Pleštil, Hlůže (82. Dostál), Kebísek (C) (42. Schön), Čvančara (75. Vitkovič), Kubista, Hajdo
  Náhradníci: Schön, Kozák, Vitkovič, Dostál, Maqastena, Mazánek

  Rozhodčí: Královec – Wilczek, Koval

  Diváci: 60