USA – J. Korea 8:0 (kon.) | Norsko – Švédsko 3:1 (kon.) | Česko – Japonsko 3:0 (kon.)
USA
8:0 (6:0, 0:0, 2:0)
Jižní Korea
Úterý 13.03.2018, 04:00Paralympiáda - para hokej

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání Paralympijských her v Jižní Koreji, ve kterém se na sebe narazí celek USA a domácí výběr Jižní Koreji . Zápas, a i tento přenos začínají v 4:00.

V dnešním utkání proti sobě nastoupí výběr USA a Jížní Korea. USA hrálo dneska proti naší reprezentaci a naprosto v utkání dominovalo, připsalo si vysokou výhru 10:0, i v dnešním duelu budou tedy hráči favorité. Korea rovněž hrála proti Česku a bylo z toho obrovské drama, Korea zvítězila až v prodloužení a pořádně se natrápila, o výhře rozhodl Jung Seung Hwan.

USA: Cash (Lee) – Dequebec, Hanninf JR., Carron, Landeros, Pauls – Roybal, Wallace, Dodson, McDermott, Farmer, Page, Grove, Roman, Misiewicz, McKee

Jižní Korea: Yu Man Gyun (Lee Jae Woong) – Cho Young Jae, Kim Young Sung, Jang Dong Shin, Lee Hae Man, Han Min Su, Lee Ji Hoon – Choi Kwang Hyouk, Jung Seung Hwan, Lee Ju Seung, Lee Yong Min, Kim Dea Jung, Cho Beyong Seok, Lee Jong Kyung, Jang Jong Ho, Choi Si Woo

Rozhodčí: Webinger – Clark, Fergenbaum.

Oba celky jsou nachystány na hrací ploše, a zápas tak může co nevidět začít.

00:01

00:20
    Aktivněji začali toto utkání hráči USA, kteří se ihned po vhazování hnali do útoku, Roybal ale nedokázal zakončit.

01:13
    První zákrok si připisuje Yu Man Gyun, jenž vyrazil střelu od levého kruhu, kterou vyslal Landeros.

01:22
    Zakázané uvolnění Jižní Koreji, která se od začátku utkání brání ve vlastním pásmu.

01:53
    Puk nyní proskočil brankovištěm Jižní Koreji, naštěstí pro asijským celek Page ve velké šanci pohořel.

03:25
    Hráči celku Jižní Koreji se v dnešním utkání ještě nepodívali do útočného pásma. Teď se jim to ovšem může povést, jelikož mají puk na svých hokejkách.

03:57
    Avšak přichází zakázané uvolnění.

04:32
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (2 min – příliš mnoho hráčů).

04:51
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    USA využívá přesilovou hru, a kdo jiný může být střelcem branky, než BRODY ROYBAL! Americký hráč se odhodlal ke střele z levého kruhu, která skončila přesně v tom v místě, kam brankář celku v bílých dresech nedosáhl. Asistence: Landeros, Farmer

05:54
    Page ztratil puk v souboj se svým soupeřem, přes to ale američtí hráči zůstávají na kotouči.

06:40
    DECLAN FARMER si nabruslil do lepší pozice a z hranice levého kruhu nekompromisně překonal brankáře domácích, který v krátkém časovém rozmezí musí lovit puk podruhé z brány. Asistence: Wallace, Dequebec

07:21
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Lee Jong Kyung – 2 min, nedovolené bránění).

08:09
    A je to o tři branky! JOSHUA MISIEVICZ se ocitl těsně před brankářem soupeře a ve velké šanci si věděl rady. Asistence: Labderos, Pals

09:21
    Američani i přes jasné vedení stále buší do obrany soupeře.

09:57
    A nyní už to začíná být s Koreou pořádně vážné! Znovu se totiž prosazuje JOSHUA MISIEVICZ, který tak navyšuje brankový rozdíl na propastné čtyři branky. Asistence: McKee, Roybal

11:14
    Zakázané uvolnění Jižní Koreji.

11:36
    Střela Dodsona je zastavena Yu Man Gyunem, a tak se bude vhazovat před brankářem domácího týmu.

12:13
    Vyloučení v týmu USA (Roman – 2 min, Téčko).

12:27
    Ve vlastním oslabení se do samostatného úniku vydal DECLAN FARMER, který střelou pod horní tyč nedal brankáři žádnou šanci. Asistence: Roybal

13:00
    Přesilová hra ze hráčům Jižní Koreji vůbec nedaří, nyní totiž pálil na druhé straně Roybal, naštěstí byl Yu Man Gyun ve střehu.

13:39
    DECLAN FARMER si připisuje hattrick! Po pěkné kolmici od Roybala před ním byl jednoduchý úkol, kterého se chopil více než dobře. Asistence: Roybal

14:21
    První zákrok si připsal i Cash, jenž si se střelou zpoza kruhů dokázal poradit.

15:00

První třetina je u konce! Výběr USA zatím s přehledem zvládá roli favorita v tomto utkání a kráčí si za vítězstvím. Mužstvo domácích se zatím vzchopilo na jedno jediné vážnější zakončení, a to v zápase proti tak silnému celku určitě stačit nebude.

Další třetina začne přibližně v 4:45.

15:01

15:20
    Tvrdý souboj dvou hráčů u mantinelu za bránou Jižní Koreji, která se od začátku třetiny brání.

15:50
    Další souboj, ovšem tentokrát se jednalo o souboj rychlostní, ani teď ale nevzešel z tohoto klání vítězně hráč Jižní Koreji.

16:50
    Zakázané uvolnění domácího celku.

17:14
    V druhém pokračování tohoto utkání vidíme o něco tvrdší hru, kterou iniciují hlavně hráči v tmavě modrých dresech.

17:37
    Vyloučení v týmu USA (Page – 2 min, nedovolené bránění).

17:44
    A oslabení znovu zahrozili hráči USA, Yu Man Gyun měl velké problémy předstihnout svého soupeře, který se řítil pro volný puk u jeho brány.

18:42
    Američtí hráči jsou stále na puku, a tak nejspíš přečkají oslabení

19:37

20:20
    Střela Dodsona měla k ideálu daleko, jelikož mířila daleko od pravé tyče.

20:58
    Lee Yong Min místo postupu vpřed raději jen nahodil puk za bránu soupeře, aby měla obrana Koreji čas na zformování.

22:05
    Hráči v bílých dresech se urputně brání, což jim zatím docela vychází, avšak tento styl hry musí být vice než náročný.

23:10
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Lee Ju Seung – 2 min, držení).

23:15
    Roybal se okamžitě po vhazování dostal k zajímavému zakončení, to ovšem v bráně nekončí.

23:20
    Hráči korejského mužstva se osvobozují.

23:40
    Další zákrok předvedl Yu Man Gyun, který drží s vypjetím všech sil v druhé třetině čisté konto.

24:26
    Nádherný zákrok lapačkou předvedl znova brankář Koreji, na kterého se to nyní sype ze všech stran.

25:10

25:35
    Vyloučení v týmu USA (Dequebec – 2 min, hrubost).

26:25
    Dobrý zákrok předvedl Cash proti střele od modré čáry.

27:06
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Jung Seung hwan – 2 min, Téčko).

27:25

27:30
    Samostatný únik z pravé strany znovu řeší Yu Man Gyun, který v druhé třetině podává fantastický výkon.

28:36
    Hráči v bílých dresech se osvobozují.

29:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny a američtí hráči ostřelují bránu Jižní Koreji ve snaze vstřelení aspoň jedné branky před koncem druhé části.

29:25

30:00

Druhá třetina je za námi a trochu překvapivě nenabídla jedinou branku. I v této části dominoval výběr USA, avšak i díky skvělému výkonu Yu Man Gyuna se skóre nezměnilo. Po druhé třetině tedy stále 6:0 pro americký výběr.

Další třetina začne přibližně v 5:20.

30:01

30:01
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Yu Man Gyun, přichází Lee Jae Woong.

30:38
    Momentálně se hra odehrává v obranném pásmu USA, kam puk zavezli po vhazování samotní hráči celku v tmavě modrých dresech.

31:10
    Po tvrdém střetu u modré čáry se do samostatného úniku dostal Landeros, americký útočník ovšem tváří v tvář brankáři Jižní Koreji neuspěl.

32:40
    Stejnou situaci si na druhé straně vyzkoušel Lee Yong MIn, ten se ale šance zalekl a zakončoval poměrně brzo, dříve než se vůbec dostal k hranici kruhů.

32:51
    Korejští hráči se nyní snažili vyslat svého spoluhráče na steč, jenže přihrávka na něho byla příliš dlouhá, a tak se píská zakázané uvolnění.

33:10
    Page vystřelil z hranice kruhů, avšak jeho střela mířila přímo na brankáře Koreji.

33:30
    Střely na bránu: 19 – 3

33:36
    Carron vyslal přihrávku, která prošla přes čtyři bránící hráče přímo na hokejku TRAVISE DODSONA, který se také zapisuje na listinu střelců. Asistence: Carron, Roman

34:52
    Přichází zakázané uvolnění celku USA, a tak se bude vhazovat před brankářem amerického celku.

35:25
    Ofsajd zastavuje postup hráčů v tmavě modrých dresech.

35:52
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (KIim Young Sung – 2 min, hrubost).

36:17
    Američané mají výhodu. To budou krušné časy pro Korejce, kteří se nyní budou muset bránit dvojnásobné přesile.

36:26
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Choi Kwang Hyouk – 2 min, hrubost).

37:28
    Korejci se ovšem osvobozují, a tak nejspíš přečkají oslabení ve třech.

38:40

38:53
    Chvíli po návratu druhého hráče z trestné lavice následuje zakázané uvolnění Jižní Koreji.

39:48
    Korejci se nyní dostali do přečíslení dva na jednoho, útočníkovi asijského celku ale sjel kotouč při zakončení z hole.

40:07
    Američané se hned z následného protiútoku prosazují poté, co se k puku dostal BRODY ROYBAL, jenž se v takových situacích nemýlí.

41:20
    Necelé čtyři minuty do konce základní hrací doby a u puku jsou hráči USA.

41:33
    Vyloučení v týmu USA (Landeros – 2 min, hrubost).

41:46
    Američané se dlouhým výhozem osvobozují.

42:48
    Korejcům se přesilová hra nedaří, a tak to vypadá, že si Cash odnese z tohoto utkání čisté konto.

43:22
    Ještě jedno vyhození ze strany USA, toto si již hráči v modrých dresech pohlídají.

43:33

44:00
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu.

44:10
    Ke střele se ještě dostal Wallace, ten ovšem netrefil bránu.

Tým USA si v klidu pohlídal tento zápas vyhrává svou skupinu bez jediné inkasované branky, což je velmi dobrý počin ze strany zámořského celku. I přes dnešní prohru se z postupu může radovat i mužstvo z korejského poloostrova, který postoupil z druhého místa.

Toto je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný start do nového dne. (05:48:45)

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 5. Roybal (Landeros, Farmer), 7. Farmer (Wallace, Dequebec), 9. Misiewicz (Labderos, Pals), 10. Misiewicz (McKee, Roybal), 13. Farmer (Roybal), 14. Farmer (Roybal), 34. Dodson (Carron, Roman), 41. Roybal (McKee)

Rozhodčí: Webinger – Clark, Fergenbaum