NY Rangers – Carolina 6:3 (kon.) | Philadelphia – Vegas 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
Washington – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 3:5 (kon.) | Anaheim – St. Louis 2:4 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:0 (kon.) | San Jose – Detroit 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Slavia Praha
Úterý 13.03.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off Chance ligy • Semifinále

Ode mě je to dnes vše, zítra se na vás těší komentátorka Kamila Ströerová. Děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek večera. (19:55:09)

Nádherné první semifinále, to nakonec ovládli domácí hokejisté! Ti si hned na začátku zápasu vypracovali dvoubrankový náskok, Slavia ale jako vyměněná ve druhé třetině předvedla fantastický obrat. Energetici ale v poslední periodě a jejich elitní sniper vyrovnal, v následném prodloužení poté rozhodl také on. První výhra tak zůstává v Karlových Varech a už zítra se máme na to těšit.

Střely na branku: 32 – 30
    Nejlepší hráči: Martin Kadlec – Jakub Flek

60:28
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí ale pokračovali v útočné akci a podařilo se jim ji úspěšně zakončit! Rachůnek zpoza branky našel mezi kruhy JAKUBA FLEKA, jehož střela byla sice tečovaná, ale i tak zapadla za Frodlova zády, hostující brankář byl bezmocný. Asistence: Tomáš Rachůnek

60:20
    Flek zavezl puk do pásma, jeho střela ale skončila hned na prvním bránícím hráči.

60:01

Domácímu celku se podařilo po krásné akci vyrovnat zásluhou Jakuba Fleka, další branky už nepadly, ačkoliv tedy hlavně domácí hodně tlačili. My tak budeme za chvilinku svědky prodloužení.

Střely na bránu: 31 – 30

60:00

59:38
    Domácí ještě zkouší zaútočit, hosté ale výborně střeží modrou čáru.

59:11
    Další dobrý zákrok Filipa Novotného, Kadlec se vytočil u tyčky, ale pálil už z velikého, prakticky nulového, úhlu.

58:49
    Jiří Drtina napřáhl k raketové střele, Novotný ji ale i přes mnoho hráčů viděl a zachytil.

58:11
    Slávisté se usadili v útočné třetině, bojují ale o kotouč u mantinelu ve veliké skrumáži.

57:19
    Z protiútoku po dlouhé době zahrozili hosté, střela ale dost mimo branku, poté hrají znovu hned domácí.

56:52
    Domácí mají další drtivý tlak, snaží se pálit ze všech stran, puk tam ale ne a ne spadnout.

56:20
    Stloukal nabil na modrou Šenkeříkovi, jeho pumelice jen prosvištěla kolem levé tyče Frodlovy branky.

55:46
    Čas rychle ubíhá a hosté se stále brání, nyní by se ale snad mohli dostat více do hry.

55:11
    Karlovy Vary znovu zahrozily v útočném pásmu, přes Frodla se ale nyní prostě nemohou dostat.

54:37
    Slavia to vše přežila a hraje v plném počtu, obrovskou zásluhu na tom má hlavně brankář Frodl.

54:18
    Domácí se drali do pásma, je jim ale odpískán ofsajd.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 1. Stloukal (Kohout, F. Novotný), 9. Vrdlovec (O. Beránek, Podlipnik), 44. Flek (T. Rachůnek), 61. Flek (T. Rachůnek) – 31. Šagát (Račuk, Pohl), 34. Račuk (J. Holý, Šagát), 34. Z. Doležal (TS)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, J. Tomeček, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Skuhravý (C), Gorčík – Gríger, Tuominen, Vrdlovec.
    HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Pohl, Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, L. Krejčík – Šmerha, Nedvídek, Z. Doležal – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

Rozhodčí: Veselý, Wagner – Lučan, Špringl