Belchatow – Civitanova 2:3 (kon.) | Berlin Recycling – Friedrichshafen 2:3 (kon.) | Maaseik – Novosibirsk 3:0 (kon.)
25 22 20 25 10
Středa 14.03.2018, 20:30 • Complex Sportif Rene-Tys, Remeš, Francie • Liga mistrů • Play-off

0:0
    Trentino bylo jasným favoritem na výhru, tomu odpovídal i první set, který hostující hráči ovládli o osm bodů! Giannelli, Lanza, Kovačevič a další se ale snadnou výhrou v prvním setu dokonale uspali. Od druhého setu bylo aktivnějším i agresivnějším týmem Chaumont. Po dvou setech se zdálo, že si odveze Trentino prohru ve čtyřech setech, ale svěřenci trenéra Angela Lorenzettiho dokázali ještě zabrat. V pátém setu ale znovu dominovali domácí a po výsledku 15:10 překvapivě porazili italského obra.

Chaumont sice vyhrálo první vzájemný zápas, ale k postupu vede ještě složitá cesta. Příští týden musí v odvetě uhrát minimálně tři sety. Při prohře ve třech nebo čtyřech setech postupuje Trentino. Pokud by utkání dopadlo 3:2 pro Trentino, tak by rozhodoval Zlatý set! (23:01:31)

15:10

15:10
    Je konec! Chaumont senzačně poráží Trentino v pěti setech. Giannelli se sice jako poslední opřel do servisu, ale Mijajlovič perfektně přihrál, následně Gonzalez Panton našel Ben Tara, který symbolicky útokem po lajně ukončil zápas.

14:10
    Trentino odvrací první mečbol povedeným útokem na druhou přes od Giannelliho.

14:9
    Pět mečbolů pro Chaumont! Wassim Ben Tara přidal další kvalitní podání, Giannelli měl co dělat, aby doběhl nepřesnou přihrávku. Kovačevič měl slušnou pozici pro útok, ale smečuje jen do sítě.

13:9
    O dnešním zápasu je nejspíše rozhodnuto. Wassin Ben Tara dává eso k postranní lajně!

12:9
    Eder Carbonera stále za koncovou lajnou. Chaumont ale vedou o tři body, nyní se prosadil technickým útokem do třímetrové zóny Mijajlovič.

11:9
    Jonas Aguenier na servisu. Také on ale poslal plachtící podání jen do těsného autu. Domácí si berou oddechový čas.

11:8
    Nicolas Hoag je na servisu. Domácí celek si jde sebevědomě pro výhru a pomáhá jim k tomu i přešlap Hoaga.

10:8
    Yacine Louati pokračuje stále za koncovou lajnou. Trentino ale vykřesalo naději po chybě Louatiho na servisu.

10:7
    Domácí tým je v laufu. Giannelli znovu dal důvěru Hoagovi, který ale opět ztroskotal na bloku Ben Tara. Chaumont už je velmi blízko vítězství.

9:7
    Yacine Louati převedl další podařené podání, Hoag ale dokázal přihrát, následná smeč Kovačeviče z pipu bod neznamenala. Nakonec smečoval Hoag jen do jednobloku Ben Tara.

8:7
    Druhý bod v řadě posílá domácí do vedení. Vettori poslal do stejnému místa jako podání i útok ze zóny číslo dva. Chaumont tak vede při změně stran o bod. Trentino si navíc bere oddechový čas.

7:7
    Drama pokračuje i po další rozehře. Vettori napálil podání dva metry do autu.

6:7
    Luca Vettori se objevuje na palubovce. A hned dokázal přidat povedený servis, který zužitkoval na první přes Hoag. Chaumont si bere oddechový čas.

6:6
    Gonzalez Panton na podání netrefil míč do kurtu. Opět srovnáno.

6:5
    Chaumont si drží jednobodové vedení po útoku Ben Tara do diagonály. Lanza se opět jen ohlédl za balonem.

5:5
    Kévin Rodriguez přišel z lavičky na podání. Trentino bleskově srovnává stav po útoku Zingela.