Mor. Budějovice – Sokolov 1:0 (kon.) | Děčín – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 4:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Poruba 2011 3:6 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 1:2 (1:2 po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:2 (1:0, 4:0, 1:2) Stav série: 1:1
SHK Drtiči Hodonín
Pátek 16.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z druhého utkání semifinále druhé ligy, skupiny Východ. Za stavu 1:0 pro Drtiče se série přesouvá do Šumperku.
    Zatímco Hodonín si užíval dva týdny volno díky přímému postupu do semifinále, tak Draci se museli prodírat předkolem play-off proti Kopřivnici, se kterou sehráli až neočekávaně dlouhou sérii, tu nakonec musel rozhodnout až pátý zápas.
    Úvodní buly druhého semifinálového zápasu bude vhozeno v 18:00 na zimním stadionu v Šumperku.

46. kolo Šumperk – Hodonín 2:4

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Haloda, Kobylík, Žabčík Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Cabák, Šutara – Barteček, Mikler.

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání tak za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hráči Hodonína.

00:22
    Hodonín se snažil založit první útočnou akci, tu jim však zhatil odpískaný ofsajd.

00:58
    Charvát nahodil kotouč za Lakosilovu bránu, obě mužstva zatím odjela střídat.

01:27
    Lakosil si připisuje první zákrok, po střele Marka Halody drží puk ve své výstroji.

02:24
    Do rychlého útoku se dostal Vachutka, jeho následná dělovka z modré čáry skončila těsně vedle levé tyče.

02:59
    Půhonému nevyšla zpětná přihrávka, Draci se tak rychle musejí vracet.

03:19
    Útočnou akci Šumperka zastavil odpískaný ofsajd.

03:25
    Po buly se dokázal rychle do útočného pásma dostat Kadlec, jeho bekhendový pokus pak Lakosil vytěsnil svým ramenem a následně kotouč schoval do lapačky.

04:08
    Kobylík drží puk za svou bránou, obě mužstva zatím střídají.

05:07
    Hodonín si zahraje první přesilovou hru. Šumperk hrál v šesti, čehož si všimli rozhodčí, ti tak posílají Draky do čtyř, za příliš mnoho hráčů na ledě.

05:24
    Z modré střílel Mojžíš, jeho pokus byl však sražen mimo tři tyče Lakosilovy brány.

05:34
    Mojžíš dostal nabito na modrou, jeho rána mu ale vůbec nesedla a puk skončil až v ochranné síti.

05:55
    Drtiči kombinují v útočném pásmu...

06:06
    Matějka byl Sedlákem natlačen na domácí bránu, ta nevydržela ve svém postavení a rozhodčí tak přerušují hru. Vhazovat se bude v obraném pásmu Šumperka.

06:22
    Ve vlastním oslabení prověřil Kotvanovu pozornost Králík, hostující gólman vyráží kotouč betony.

06:50
    Poměr sil na ledě se na malou chvíli vyrovná, poté si Šumperk zahraje zkrácenou přesilovou hru. Hráčská lavice Hodonína je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

07:06

07:30
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu...

07:55
    Sedlák dostal nabito na modrou, jeho pokus dokázal zastavit jeden z bránících hráčů.

08:35
    Králík pálil z bezprostřední blízkosti, Kotvan byl připraven a kotouč vyrazil.

08:40
    Hodonín vyhazuje kotouč do bezpečí.

08:50

09:54
    Matějka poslal kotouč před bránu na Hajného, ten z velké blízkosti dokázal trefit jen Lakosilovy betony.

10:27
    Ďurkáč nedokázal vyhodit kotouč z obraného pásma, toho se následně zmocnil Peška, který střelou ohrozil domácí bránu.

10:31
    Ze středního pásma prověřil Lakosilovu pozornost Haloda, domácí gólman byl připraven a chycený kotouč rychle rozehrál na hole svých spoluhráčů.

10:57
    Z prostoru od levého kruhu pálil Hložánek, Lakosil drží puk ve své lapačce.

11:20
    Mojžíš si sjel pukem do prostoru mezi kruh, jeho následný pokus končí nad bránou Vlastimila Lakosila.

11:58
    Ve velké šanci se ocitl Ostřanský, z bezprostřední blízkosti však nedokázal trefit bránu.

12:03
    Lakosil si připisuje úspěšný zákrok po střele Jana Sedláka, který pálil z modré.

12:34
    Lehečka nedokázal zpracovat Ostřanského nahrávku, k puku se tak dostávají hosté.

12:59
    Nepřesná rozehrávka Hodonína končí na zakázaném uvolnění.

13:16
    Zakázané uvolnění se píská i na druhé straně, Schejbal pod tlakem vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

13:30
    Gewiese poslal kotouč přímo na hůl Černohouse, ten se s pukem dlouho nemazlil a rovnou ho poslal na Lakosila, který ho vyrazil pouze před sebe a tak ještě musel čelit dorážce z hole Hložánka.

14:10
    Vachutka poslal kotouč do jízdy Králíkovi, ten pak v souboji se soupeřem upadl, rozhodčí však vylučovat nebudou.

14:26
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk se ujímá vedení. Daniel Vachutka poslal do samostatného úniku LUKÁŠE KRÁLÍKA, ten pak nic nevymýšlel a střelou k levé tyči dokázal prostřelit Zdenko Kotvana. Asistence: Daniel Vachutka.
    14:26 KRÁLÍK - 1:0

15:45
    Jakub Kužílek (HOD) si jede odpykat dvě minuty za podražení. Šumperk tak dostává možnost svůj náskok navýšit.

15:53
    Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti, Šumperk tak přichází o útočné pásmo.

16:33
    Půhoný nepřesně přihrával, Hodonín tak v klidu vyhodil kotouč až za Lakosilovu bránu.

17:00
    Další marný pokus Šumperka udržet se v útočném pásmu, hosté znovu vyhazují kotouč.

17:33
    Drakům přesilovka vůbec nevychází, Drtiči znovu vyhazují kotouč.

17:43

18:27
    Hodonín se dostal do tlaku, Kužílek se pak ocitl ve velké šanci, na poslední chvíli mu ale jeden z domácích hráčů dokázal vložit do střely svou hůl.

19:05
    Střela jednoho z hostujících hráčů byla sražena až nad ochrannou síť. Vhazovat se bude před Lakosilem.

19:46
    Z ostrého úhlu prověřil Kotvanovu pozornost Vachutka, hostující gólman lapil kotouč do lapačky a následně ho ještě stihl rozehrát na hole svých spoluhráčů.

20:00

V úvodu první třetiny byli hosté aktivnějším mužstvem na ledě, Lakosil měl v bráně mnohem více práce než Kotvan, jako první však dokázali udeřit Draci, když Vachutka poslal do samostatného úniku Lukáše Králíka, který se nemýlil a puk nasměroval přesně k levé tyči.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:15
    Králík dokázal vystihnout rozehrávku hostů, ti se ale dokázal ke kotouči dostat rychle zpět.

20:43
    Šumperk se hned z kraje druhé třetiny dostává do dvoubrankového vedení. Řezáč našel přesnou přihrávkou DANIELA VACHUTKU, který se i z těžkého úhlu dokázal prosadit střelou do vzdálenějšího horního růžku Kotvanovy brány. Asistence: Jakub Řezáč.
    20:43 VACHUTKA - 2:0

21:33
    Vaněk vyhrál buly na modrou na Miklíka, tomu jeho střelu dokázal jeden z domácích hráčů srazit do ochranné sítě, buly před Lakosilem se tak bude opakovat.

21:48
    Nepřesná rozehrávka domácího celku končí na zakázaném uvolnění.

22:24
    Šumperk dobře napadal hostující rozehrávku a nakonec dokázal vybojovat i kotouč, Lukáš Králík se pak dokázal dostat do zakončení, které ale skončilo u bránícího hráče.

22:34
    Petr Peš (HOD) dostává dvě minuty za krosček. Ve stejném čase však rozhodčí vylučuje i na domácí straně a to za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ondřej Šťáva.
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

23:10
    Ve hře čtyři proti čtyřem utíká Šumperk svému soupeři na rozdíl tří branek. Střela Michala Vymazala se ještě sice neujala, následná dorážka z hole JIŘÍHO PŮHONÉHO však Kotvanovi podjela pod jeho betony a domácí fanoušci tak mohou slavit, dnes již potřetí. Asistence: Michal Vymazal.
    23:10 PŮHONÝ - 3:0

24:08
    Útočnou akci Hodonína zastavuje odpískaný ofsajd.

24:26
    Mojžíš dostal dobrou přihrávku a před sebou už měl pouze Lakosila, ten jeho přihrávku ale dokázal vyrazit svými betony.

24:37
    Petr Peš i Ondřej Šťáva jsou na ledě, obě mužstva jsou již kompletní.

25:50
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po pravici Lakosila.

26:19
    Schejbal dostal přihrávku mezi kruhy jeho tvrdou střelu vyráží Kotvan ramenem.

27:20
    Schejbal je již dlouho na ledě a nyní se nezmohl na nic jiného než kotouč vyhodit na zakázané uvolnění.

28:00
    Jan Sedlák dostal nabito na modrou, jeho střelu zastavil Ondřej Šťáva, který ale po bolestivém zásahu pukem zůstává ležet na ledě.

28:59
    Hodonín dobře napadal rozehrávku domácích, Kužílek poté dokázal kotouč získat a následně i orazítkovat beton Vlastimila Lakosila.

30:03
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sajdl – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 2 min., nedovolené bránění).

30:18
    Tak se zdá že Šumperku hra čtyři proti čtyřem svědčí. Jakub Ďurkáč naservíroval nádhernou přihrávku do jízdy MILANU OSTŘANSKÉMU, který střelou z první dokázal dostat puk pod betony Zdenko Kotvana. Asistence: Jakub Ďurkáč, Matěj Bažant.
    30:18 OSTŘANSKÝ - 4:0

30:18
    V týmu Hodonína dochází ke střídání gólmanů, Zdenko Kotvan přenechává své místo mezi třemi tyčemi Ondřeji Halodovi.

32:05
    Obě mužstva hrají plném počtu.

33:12
    Vymazal poslal kotouč na Půhoného, ten se i v obležení hostujících hráčů dokázal dostat do zakončení.

34:02
    Ve velké šanci se ocitl Ďurkáč, tomu puk před bránu naservíroval Králík, hostující gólman byl však proti vstřelení další branky Šumperka.

34:27
    Oddechový čas pro hosty.

34:58
    Hložánek posílal kotouč před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho hráčů, který by dokázal ohrozit Vlastimila Lakosila.

35:20
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Petr Peš, Vlastimil Lakosil proti němu zasahoval betony.

36:09
    Hodonín dostává šanci snížit stav utkání. Jakub Schejbal (SUM) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

36:31
    Řezáč vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

37:19
    Drtiči si nepřesně přihráli, Vymazal měl tak snadnou práci a kotouč vyhodil do bezpečí.

37:46
    Hodonínu se přesilovka vůbec nedaří, Lakosil v bráně neměl zatím moc práce, nyní se Šumperk znovu osvobozuje.

37:55
    Lehké nahození schovává Lakosil do své lapačky.

38:09
    Schejbal na ledě, Šumperk už je kompletní.

38:22
    Před domácí bránou se strhla šarvátka ve které figurují celé formace obou mužstev, uvidíme kolik rozhodčí udělí trestných minut.

38:22
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Černohous – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Haloda M. – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kovařík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sedlák T. – 2 min., hrubost).

38:45
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se před Lakosilem.

38:57
    Ostřanský přihrál puk mezi kruhy na Bažanta, ten trefuje betony Ondřeje Halody.

39:41
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matějka – 2 min., sekání).

39:41
    Lehečka vyhrál buly na Schejbala, ten střelou z první trefuje připravenou vyrážečku Ondřeje Halody.

39:55
    Šumperk ještě těsně před druhou sirénou navyšuje své vedení. Před bránou se ocitl osamocený JAKUB SCHEJBAL, který se dokázal prosadit střelou pod horní tyč Halodovy brány. Asistence: Michal Vymazal, Ondřej Šťáva.
    39:55 SCHEJBAL - 5:0

40:00

Druhá třetina byla v jasné režii Draků. Ti se hned v úvodní minutě druhé třetiny dokázali dostat do dvoubrankového vedení zásluhou Daniela Vachutky. O tři minuty později se Draci mohli v zápase radovat potřetí, puk za záda Zdenko Kotvana dokázal dostat Jiří Půhoný. V třicáté první minutě potom krásnou přihrávkou do jízdy vybídl Ďurkáč ke skórování Milana Ostřanského, který se nemýlil a dokázal se trefit přesně pod betony Kotvana. Po této brance došlo u hostů ke střídání gólmanů, Zdenko Kotvana nahradil mezi třemi tyčemi Ondřej Haloda. A aby toho ještě nebylo málo, pět vteřin před druhou sirénou se před bránou k puku dostal Jakub Schejbal, který se trefil přesně pod horní tyč. Šumperk tak do třetí třetiny nastoupí s pětigólovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 19:33

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté, ti se s kotoučem ihned snaží dostat do útočného pásma.

40:26
    Hodonín si hned z úvodu třetí třetiny zahraje přesilovou hru. Daniel Vachutka (SUM) si jede odpykat dvě minuty za sekání.

40:35
    Marek Haloda z otočky netrefuje prázdnou bránu.

40:58
    Šumperk posílá kotouč do bezpečí.

41:27
    Kužílkovu přihrávku dokázal Lehečka srazit do rohu kluziště.

41:54
    Ďurkáč vyhazuje kotouč, obě mužstva zatím střídají.

42:26
    Vachutka na ledě, Hodonínu se přesilová hra vůbec nevydařila.

42:36
    Akci Hodonína zastavuje odpískaný ofsajd.

42:58
    Půhoný poslal přihrávku napříč pásmem na Kovaříka, tomu střela nesedla, Haloda zasahovat nemusel.

43:45
    Matějka přihrál kotouč mezi kruhy na Jana Sedláka, ten trefuje betony Lakosila.

44:27
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín si po velkém tlaku připisuje první branku v utkání. Šumperku se dlouhou dobu nepodařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, čehož nakonec dokázal využít PETR JURČA, jenž se ocitl před domácí bránou nikým nehlídaný a následnou střelou k pravé tyči dokázal překonat Vlastimila Lakosila. Asistence: Matěj Charvát, Marek Haloda.
    44:27 JURČA - 5:1

45:45
    Půhoného střela bekhendem končí na vyrážečce Ondřeje Halody.

46:01
    Nepřesná rozehrávka Draků, píská se zakázané uvolnění.

46:54
    Hroch s Fischerem se mohli dostat do přečíslení, prvně jmenovaný však poslal nepřesnou přihrávku a domácí se teď rychle misí vracet zpět.

47:09
    Střela Jana Sedláka z modré končí na betonech Vlastimila Lakosila.

47:22
    Odpískán ofsajd Hodonína.

47:39
    Cink vystihl rozehrávku hostů, ti se ale k puku dostali rychle zpět.

47:55
    Lakosil si připisuje úspěšný zákrok po střele Daniela Vaňka.

48:02
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazovat se bude po levici Lakosila.

49:03
    Lehečka nahodil kotouč do útočného pásma, tam se jej ale zmocňují hostující hráči.

49:25
    Ostřanský pod tlakem vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

49:32
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matějka – 2 min., držení hole).

50:10
    Hodonínu se teď dvakrát v krátkém sledu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

50:44
    Půhoný přihrával na modrou nepřesně, Draci tak musí opustit útočné pásmo.

51:00
    Vlastimil Lakosil se teď musel roztáhnout přes celou svou bránu aby zabránil takřka jistému gólu z hole Černohouse.

51:32

51:57
    Jan Matějka je dnes na trestné lavici jako doma. Dnes si jede odpykat již svůj třetí trest, tentokrát za podražení.

52:27
    Odpískán úmyslný ofsajd Hodonína, hra se stěhuje před Halodu.

52:37
    Šumperk využívá svou přesilovou hru. Jiří Půhoný se na modré napřáhl ke střele, kterou ještě před bránou dokázal lehce tečovat LUBOMÍR KOVAŘÍK, na tuto teč Ondřej Haloda nedokázal zareagovat. Asistence: Jiří Půhoný, Jakub Schejbal.
    52:37 KOVAŘÍK - 6:1

54:29
    Drtiči drží kotouč na svých hokejkách, do útočného pásma je ale Draci za žádnou cenu nechtějí pustit.

54:44

55:23
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., nedovolené bránění).

55:43
    Vaněk nedokázal poslat kotouč na svého spoluhráče, puku se zmocnil Ďurkáč, který ho posílá za bránu Halody.

56:01
    Puk se ocitl na domácí střídače, rozhodčí přerušuje hru a nařizuje vhazování ve středním pásmu.

56:35
    Z modré pálil Mojžíš, Lakosil vyráží kotouč do rohu kluziště.

56:46
    Hodonín využívá svou přesilovou hru. Petr Peš poslal puk před bránu na JAKUBA SAJDLA, který nadvakrát dokázal dostat puk za záda Vlastimila Lakosila. Asistence: Petr Peš.
    56:46 SAJDL - 6:2

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí fanoušci hlasitě podporují své mužstvo, které dnes již skoro s jistotou vyrovná stav série.

59:42
    Střela Jana Sedláka z velkého úhlu končí nad Lakosilovou bránou.

59:54
    Domácí mají kotouč na svých hokejkách, utkání se už pouze dohrává.

Je tu konec dnešního utkání. Draci v něm poráží Hodonín poměrem 6:2 a srovnávají tak stav semifinálové série na 1:1. Další utkání se odehraje na ledě Drtičů v neděli 18.3 od 17:00. (20:18:26)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 15. Králík (Vachutka), 21. Vachutka (Řezáč), 24. Půhoný (Vymazal), 31. Ostřanský (Ďurkáč, Bažant), 40. Schejbal (Vymazal, Šťáva), 53. Kovařík (Půhoný, Schejbal) – 45. Jurča (Charvát, Haloda M.), 57. Sajdl (Peš)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (31. Haloda) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Haloda, Kobylík, Žabčík Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Cabák, Šutara – Barteček, Mikler