Chrudim – Helas Brno 7:0 (kon.) | Sparta – Slavia 6:4 (kon.) | Interobal Plzeň – Svarog Teplice 5:4 (po pr.)
Litoměřice – Vysoké Mýto 6:1 (kon.)
FK Chrudim
7:0 (4:0) Stav série: 1:0
Helas Brno
Pátek 16.03.2018, 20:00 • Sportovní hala Chrudim • Play off 1. futsal ligy • Čtvrtfinále

Konec zápasu. (21:31:07)

39:39
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Tak Chrudimští se přece jen ještě dočkali! V poslední vteřině připravil Éverton balon pro LUKÁŠE REŠETÁRA, který zakončil více než přesně – 7:0!

36:45
    Lukáš Rešetár nasměroval přesné zakončení pouze do tyče!

36:25
    Předchozí tvrzení již neplatí, Évertonovo zakončení jeden z bránících obránců na poslední chvíli odrazil mimo tři tyče.

36:08
    Souvislá kombinace zatím výraznější palebné pozice nenabízí.

35:00
    Pět minut před koncem Chrudim přistupuje ke hře k power-play, kterou si chce především pořádně natrénovat.

34:43
    Hra se znovu rozvířila, Éverton si nyní dvakrát za sebou vylámal zuby na Konečném!

34:13
    Patrik Lidmila měl na noze čestný úspěch Helasu, brankář Litviněnko nestál v dobré pozici, přesto se stihl přesunout a skvělým zákrokem vychytal brněnskou naději!

31:31
    Martin Doša dlouho váhal s rozehrávkou, balon byl tak Chrudimi odebrán. Čeká nás znovu hra Helasu bez brankáře.

30:54
    Žlutou kartu dostává Bohumír Doubravský (Helas Brno).

30:36
    Helas stále kombinuje a hledá lepší pozici pro zakončení. Litviněnko však zatím zasahovat kloudně nemusel.

29:53
    Přesto to hráči z Brna zkouší znovu, střela Ovčačíka trefila pouze záda Sorokina.

29:16
    Snaha ERA-PACKu neutichá, Helas již opustil i hru bez brankáře, protože se nedokázal dlouho udržet na balonu.

27:23
    Sedmička mohla být na světě, Lukáš Rešetár ale na zadní tyči poslal balon pouze do boční sítě. Hra se vrací před Litiviněnka.

27:06
    Helas soustavně kombinuje na útočné polovině a snaží se vstřelit alespoň čestnou branku.

25:38
    Helas Brno si vyžádal oddechový čas a bude hrát power-play!

25:38
    Uběhla přesně půlminutka a ERA-PACK se raduje pošesté! Sorokin se tentokrát převtělil do pozice asistenta, připravil balon pro MAXE, který se na střelou na přední tyč nedokázal mýlit – 6:0!

25:08
    Pěkná kombinační akce Chrudimi přináší "bůra"! Max připravil míč na střelu pro OLEKSANDERA SOROKINA, který trefil balon neomylně ke vzdálenější tyči – 5:0!

24:50
    Doša si nyní nerozuměl s Évertonem, lob druhého jmenovaného tak doskákal do země nikoho.

23:52
    Chrudimští začínají točit sestavu, do hry se dnes poprvé dostávají Martin Doša a Oleksandr Sorokin.

22:01
    První dvě minuty druhého poločase se hrály výhradně před brankou Helasu, Chrudimští se snaží ještě navýšit vypracované vedení.

20:01
    Brno vystřídalo brankáře, do druhé půli se mezi tři tyče postavil Marek Konečný, který nahradil Davida Kubicu.

20:01

20:00

19:04
    Helas po kvalitním začátku začíná ztrácet a inkasuje počtvrté! Tomáš Koudelka z rohového kopu poslal míč neomylně na nohu DAVIDA DROZDA, který ho z voleje uklidil přesně k tyči – 4:0!

18:31
    Nyní již Max trefil prostor mezi tyčemi a zadělal tím na třetí branku ERA-PACKu! Jeho střelu Kubica vytěsnil přesně na nohu LUKÁŠE REŠETÁRA, který po zemi již pouze uklízel míč do poloprázdné branky Helasu – 3:0!

17:58
    V krátkém sledu vyslal směrem k brance Helasu míč Max, ani jednou však Konečného neprověřil.

17:19
    Helas kouše, velmi zajímavě vypadala střela Ivana Šarközyho ze slušné vzdálenosti. Litviněnko nemohl nic vidět a měl štěstí, že střela brněnského mladíka skončil mimo jeho branku.

16:30
    Pěkná akce Helasu končí důležitým zákrokem Litviněnka! Ohrozila ho patička Bohumíra Doubrabského z těsné blízkosti, chrudimský gólman ale zůstává nepřekonán!

15:51
    Chrudimští si za hry prostřídali a jsou připraveni zásobovat soupeře dalšími střeleckými pokusy.

15:09
    Další střela Davida Drozda zablokována, snaha ERA-PACKu ale neutichá.

14:48
    Chrudim je nastěhována před Helasem a ostřeluje ho ze všech pozic. Konečný zatím odolává.

14:21
    Chvíli na to již David Drozd vypálil a jeho pokus stál za to. Konečný měl co dělat, nakonec jeho ránu vytáhl nad branku!

13:55
    David Drozd si nezpracoval nákop a míč na hrací ploše neudržel. Defenzíva Helasu si bude moci na chvíli oddychnout.

13:11
    Na fauly srovnáno 2:2, na desítku to v první půli nevypadá. Helas stále zatažený v obraně vyčkává na šanci zaútočit.

11:48
    Spolupráce Koudelka – Slováček přinesla nepříjemné zakončení druhého jmenovaného, jeho nástřel se ještě na zadní tyči snažil doklepnout Max. Konečný ve spolupráci s bránícím hráčem tuto situaci ustál.

10:24
    A je to rázem o dvě branky! Brazilec Éverton doposud prokazoval především, jak kvalitní je to střelec, nyní ale ukázal, že umí i dobře přihrát. Jeho pas našel neomylně nohu LUKÁŠE REŠETÁRA, který zamířil přesně do černého – 2:0!

10:00
    První poločas se překulil do své druhé poloviny, Litviněnko musel znovu zasahovat. Střela z pravé strany mu ale příliš starostí nenadělala.

09:27
    Max dostal před zápasem cenu pro nejlepšího střelce základní části a tuto statistiku chce potvrdit i v play-off. Jeho ostré zakončení vytáhl na roh skvělý Konečný.

08:27
    Osm a půl minuty vydržela obrana Helasu odolávat, nyní však již inkasuje. A to velmi smolně. Nástřel Matěje Slováčka z pravé strany trefil v předbrankovém prostoru DAVIDA PRESLA, který si míč srazil za záda vlastního brankáře – 1:0!

07:52
    Zastřelovat se začíná Tomáš Koudelka, prudká rána ze strany minula vzdálenější tyč jen o kousek.

07:30
    Ne nadarmo trenér Conde před play-off varoval, že soupeř má kvalitní obranu. Vždyť společně s Litoměřicemi mu Chrudim dala nejméně branek. A zatím to dokazuje doslova.

07:05
    Chrudimští začínají svého soupeře stále více tlačit na jeho polovině, k výraznějšímu ohrožení Konečného klece se ale stále nemohou dostat.

06:03
    Tomáš Poul ztratil míč na polovině hřiště a nabídl tím šanci na rychlý protiútok. Matěj Slováček nakonec přenechal pozici pro střelu pro Davida Drozda, který však ostrou ranou prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

05:27
    Na akumulované fauly je srovnáno 1:1, favorizovaná Chrudim pokračuje v kombinaci na útočné polovině.

04:05
    Zatím se hraje vyrovnaná čtvrtfinálová partie, Helas dokáže držet s velkým favoritem tempo i krok.

02:50
    První tutovku spálil také osmý tým základní části! Jiří Mužík byl naprosto osamocen před ležícím Litviněnkem, místo vylepšení střelecké pozice pro spoluhráče to vzal na sebe a nechal vyniknout ukrajinského gólmana v chrudimském týmu!

02:27
    Tak to byla první velká šance ERA-PACKu! David Drozd připravil zakončení pro Tomáše Koudelku, tomu se pod nohy vrhl brankář Konečný, který zabránil nejhoršímu!

01:37
    Směrem do ofenzívy však poprvé zahrozil také Helas, Šarközyho zakončení vytáhl Dmitrij Litviněnko na rohový kop.

00:37
    Chrudimští od úvodní minuty začali aktivitou a usadili se na útočné polovině.

00:01

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček

Helas Brno: Konečný (Kubica) – Milošic (C), Šarközy, Ovčačík, Mužík, Lidmila, Klimeš, Presl, Doubravský, Poul

Rozhodčí: Melničuk, Cílek – Laštovička.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Petr Dejnožka

Branky: 9. Presl (vla.), 11. Rešetár (Éverton), 19. Rešetár (Max), 20. D. Drozd (Koudelka), 26. Sorokin (Max), 26. Max (Sorokin), 40. Rešetár (Éverton)

Karty:   31. Doubravský (HEL)

FK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár (C), Slováček
    Helas Brno: Kubica (21. Konečný) – Milošic (C), Šarközy, Ovčačík, Mužík, Lidmila, Klimeš, Presl, Doubravský, Poul

Rozhodčí: Melničuk, Cílek – Laštovička