Mladá Boleslav – Slovácko 1:1 (kon.) | Ostrava – Dukla Praha 1:2 (kon.) | Jihlava – Jablonec 0:4 (kon.)
Sparta – Slavia 3:3 (kon.) | Olomouc – Karviná 1:1 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
0:4 (0:3)
FK Jablonec
Sobota 17.03.2018, 15:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • HET liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V Jihlavě půjde o souboj týmů, kteří na jaře neztratily ani bod. Vysočina nepřestává překvapovat ligu, kdy po Slavii a Plzni porazila i Teplice a vyhrála na Dukle. V tabulce jí patří desátá pozice, když doposud dokázala vstřelit 23 branek a 34 jich inkasovat a získat tak 22 bodů. Jablonec se výbornými výkony na jaře posunul na šestou pozici s minimální ztrátou na týmy před sebou, na třetí Olomouc ztrácí svěřenci Petra Rady po dvaceti kolech pouhé tři body. Jablonec doposud vstřelil 30 branek a 21 jich inkasoval a nasbíral 33 bodů.

Zajímavý bude duel pro Lukáše Masopusta či pro Jana Hanuše, který právě z Vysočiny do Jablonce přestoupil v létě. Celý tým má poté na povel Petr Rada, který Vysočinu v nedávné minulosti vedl. Na straně Jihlavy má čerstvou zkušenost s Jabloncem gólman Valeš, který ve Vysočině z tohoto týmu hostuje, ale na jaře se prozatím mezi tři tyče nedostal.

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Jablonec doma přivítal Baník Ostrava. Domácí zvítězili 2:0, když obě branky dali ve druhém poločase. Vysočina zavítala do Prahy, kde jí čekala Dukla. Hosté dali v prvním poločase dvě branky, ve druhém se prosadili i potřetí. Pražané skórovali až v závěru zápasu. Vysočina si tak domů odvezla výhru 3:1.

Poslední tři vzájemné zápasy jsou daleko příznivější pro Jablonec, který dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Na podzim roku 2016 se oba celky rozešly v Jihlavě smírně 1:1. Na jaře i na podzim loňského roku poté dvakrát doma zvítězil Jablonec vysoko 5:0. Uvidíme tedy, kdo se bude radovat v rámci 21. kola HET ligy.

„Jablonci vstup do jara vyšel excelentně. Mužstvo je velice dobře poskládané, sebevědomé a kompaktní. Čeká nás kvalitní soupeř, jen ž je v nadcházejícím duelu favoritem. Opírá se o velmi dobrou obrannou fázi, kde prim hraje stoper Pernica, jehož vhodně doplňuje mladík Lischka. V Hradci jsem vedl oba krajní beky Holeše a Zeleného, kteří jsou velmi aktivní, mají kvalitní centr a dokáží podpořit ofenzívu. Ve středu pole se všechno točí kolem Trávníka a před zraněním hrál důležitou roli zkušený Hübschman. Osu mužstva dále tvoří nebezpeční hrotoví hráči Chramosta a Doležal. Otázkou je, zda Jablonec v Jihlavě nastoupí se dvěma útočníky, jako proti Baníku, nebo jestli naváže na dva venkovní duely, v nichž Doležal nehrál od začátku. Nesmíme samozřejmě zapomenout na hodně kvalitní a rychlé kraje – Masopusta, Jovoviće a též Diviše,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Šmarda.

„Na každé utkání se samozřejmě připravujeme velmi zodpovědně. Díky našim jarním výsledkům v týmu panuje pozitivní nálada, ale zároveň jsme oběma nohama na zemi. Máme před sebou ještě hodně dlouhou a těžkou cestu. K našemu cíli jdeme zápas od zápasu, krůček po krůčku. Nesmíme nic podcenit a být v nějaký moment nezodpovědní. Moc by nám pomohlo, kdyby nás v sobotu přišli podpořit naši fanoušci a zaplnili tribuny. Jsem přesvědčen, že kluci si to za své výkony zaslouží,“ uvedl ke svému týmu pro web fcvysocina.cz Michal Šmarda.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Nový, Tlustý (C), P. Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík, Holík – Dvořák, D. Ikaunieks.
    Náhradníci: Valeš – Popović, N. Daníček, Klíma, Mara, Opluštil, Nerad.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica (C), Lischka, Zelený – V. Kubista – Masopust, Trávník, Jovović – Doležal, Chramosta.
    Náhradníci: Hanuš – Matěj Hanousek, Piroch, Jaroslav Diviš, D. Breda, Janković, Považanec.

Rozhodčí: Proske – Myška, Horák.

Vysočině oproti minulým duelům schází v základní sestavě Vaculík a Zoubele. Ani jeden z nich není na lavičce. V sestavě je nahradili Nový a Holík. Jablonec nastupuje ve stejné sestavě jako v minulém kole proti Ostravě.

Do začátku zápasu chybí něco málo přes dvacet minut a oba celky se na hrací ploše poctivě rozcvičují. Moc příznivé počasí zrovna nemají neb v Jihlavě sněží.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Do začátku duelu chybí necelých deset minut a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny od trenérů.

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Duel rozehrála Vysočina, ale u míče jsou již hosté z Jablonce. Vysočina dnes nastupuje v modré kombinaci a hosté v zeleno bílé.

2
    Holík chtěl z pravé strany odcentrovat do vápna, ale míč propadnul na jeho spoluhráče Dvořáka, který střílel na bránu ze skoro nulového úhlu.

3
    Masopustovu střelu Rakovan pouze ztlumil a Tlustý míč hlavou poslal do bezpečí. Jablonec bude kopat rohový kop.
    3. O první šanci zápasu se postaral Holeš

4
    Rohový kop rozehrál z pravé strany Trávník, domácí obrana se bez problémů ubránila.

6
    Ošetřen musí být Urblík, domácí tak mají v poli o jednoho hráče méně.

6
    Po krátkém ošetření už se jihlavský záložník vrátil do hry.

7
    Z levé strany poslal míč do vápna Zelený, našel Chramostu. Jeho střelu ale zblokoval Tlustý.

8
    Dopředu tak mohli jít domácí, ale Ikaunieks poslal na Dvořáka krátkou přihrávku a u míče jsou tak hosté.

9
    Jablonec právě vstřelil branku!
    A hosté jdou v Jihlavě do vedení. Vladimir Jovović z levé strany poslal míč do vápna a MARTIN DOLEŽAL bez problémů překonal zkoprnělého Rakovana a domácí poprvé na jaře prohrávají.
    9. Martin DOLEŽAL - 0:1

11
    Standardní situaci z hranice velkého vápna rozehrál Trávník, ale trefil jen dobře postavenou zeď.

14
    Vladimir Jovović se protáhnul po levé straně, ve vápně předložil míč LUKÁŠI MASOPUSTOVI, který neměl problém překonat Rakovana podruhé.
    14. Lukáš MASOPUST - 0:2

16
    Fulnek se protáhnul po pravé straně, odcentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal Pavel Dvořák, ale gólman Hrubý snížení nepřipustil.

18
    Domácí takový stav zažívají na jaře poprvé a budou muset hodně zabrat, aby s dnešním duelem ještě něco dokázali udělat.

20
    Domácí rozehráli standardní situaci, k míči se postavil Vladislav Levin a chtěl přímo ohrozit Hrubého, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

22
    Rakovan rozehrál od své brány, ale Fulnek na útočné polovině fauloval a rozehrávat tak budou hosté.

24
    Vysočina reaguje na nepříznivý vývoj duelu a místo Davise Ikauniekse si zahraje Jiří Klíma.

26
    Domácí záložník Levin neměl směrem dopředu komu přihrát, tak se otočil směrem na Tlustého a ten posunul na Rakovana, který zase míč uvedl na útočnou polovinu.

27
    Jelikož sněžení nepřestává došlo k výměně míče. Bude se hrát s oranžovým, který je v momentálních podmínkách lépe viditelný.

29
    Vysočina bude zahrávat rohový kop.

29
    Z levé strany jej rozehrál Levin, ale našel jen náruč gólmana Hrubého.

30
    Na opačné straně se Jablonec neprosadil, od své brány bude rozehrávat Rakovan.

31
    Domácí dlouho u míče nezůstali, už se jej chopil Jablonec, ale ani ten neodkázal přímo ohrozit Rakovana.

33
    Byla krátká přestávka, kde podavači míčků odklidil sníh, aby byli vidět veškeré důležité čáry.

35
    Jablonec vybojoval rohový kop.

36
    Z pravé strany jej rozehrál Trávník, ve vápně se k míči dostal Jan Chramosta, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

37
    Holík rozehrál aut o záda Fulneka a následně odcentroval z pravé strany do vápna, kde s k míči dostal Klíma, ale jeho pokus zamířil těsně nad bránu.

39
    Zelený si na levé straně udělal z obraných hráčů Vysočiny kužely, ale následně již nedokázal přesně přihrát.

41
    Domácí pár minut před poločasem inkasují potřetí. Nový si špatně ve vápně zpracoval míč, propustil jej za sebe na TOMÁŠE HOLEŠE, který střelou na vzdálenější tyč překonal Rakovana.
    41. Tomáš HOLEŠ - 0:3

44
    Domácí se sice nevzdávají, ale jejich finální fáze je nepřesná. Gólman Hrubý si nyní vyběhnul na míč, aby jej mohl vyboxovat do bezpečí.

44
    Ve vápně se ke střele chystal Jakub Fulnek, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

45
    První poločas bude o minutu delší.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je v Jihlavě minulostí a zaslouženě vede Jablonec. To co domácí zdobilo předchozí čtyři duely nejspíše zůstalo někde v šatně. Hosté si na levé straně dělali defakto co chtěli. Ať už Jovović nebo Zelený. Prvně jmenovaný dvakrát poslal svůj centr do vápna a byly z toho dvě branky. V závěru poločasu po chybě domácí obrany přišel třetí gól.

Druhý poločas začne přibližně v 16:02.

46

46
    Nový rozehrál pár metrů za polovinou standardní situaci, ale jeho centr nenašel ve vápně nikoho ze spoluhráčů.

47
    Trávník prověřil pozornost gólmana Rakovana, ten se tentokráte překonat nenechal.
    47. Trávník si našel cestu mezi domácí obranou, vystřelil k tyči a donutil Rakovana zasáhnout

49
    Hosté si špatně přihráli směrem dopředu, k míči se tak dostal až Rakovan, který ale špatnou rozehrávkou míč Jablonci vrátil.

51
    Od své brány bude rozehrávat Rakovan neb před ním chtěl rozehrát míč Buchta, ale trefil jen protihráče a od něj míč zamířil do zámezí.

53
    Schumacher odcentroval z levé strany do vápna. Míč si ze vzduchu bez problémů sebral Hrubý.

54
    Hosté byli blízko čtvrté brance, Vladimir Jovović na levé straně přešel přes hráče domácích a už se řítil na Rakovana, ale míč poslal mimo tři tyče.

55
    Rakovan rozehrál od své brány, míč dále prodloužil Nový, ale to bylo ze strany Vysočiny vše.

57
    Vysočina podruhé střídá, Jozefa Urblíka nahrazuje Nikolas Daníček.

59
    Klíma poblíž poloviny hřiště přišel o míč a Vysočina za to draze zaplatila. Hosté se dostali do útoku po levé straně, Jan Chramosta posunul míč na LUKÁŠE MASOPUSTA, který svým druhým gólem zvyšuje náskok svého celku.
    59. Lukáš MASOPUST - 0:4

61
    Za míčem se hnal na levé straně Klíma, ale nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů.

63
    Trávník z pravé strany rozehrál rohový kop, domácí obrana se nakonec ubránila, i když jen díku tomu, že jeden z hostujících hráčů zahrál rukou.

65
    Jovović s Trávníkem rozehráli standardní situaci, ale gólman Rakovan nemusel zasahovat.

66
    Jablonec nadále pokračuje ve svém výborném výkonu a domácí obrana místy vůbec nestíhá.

68
    K zákroku chtěl Fulnek donutit Hrubého, ale jeho střela byla zblokována, takže gólman hostí ani nemusel zasahovat,

70
    Doležal chtěl prověřit pozornost Rakovana, ale jeho střela sice byla prudká, ale mezi tři tyče se nevešla.

70
    Vysočina má již vystřídáno, Martina Nového nahrazuje Marin Popovič.

72
    Jablonec poprvé střídá, Michala Trávníka nahrazuje Jakub Považanec.

74
    Vysočina se na chvíli usadila na útočné polovině, když na levé straně si míč vyměnili Popovič a Schumacher. Z této kombinace ale pro domácí nic nebylo.

76
    První žlutou kartu v zápase vidí Sebastian Schumacher, který nedovoleně zastavil Kubistu.

77
    Hosté se dožadovali po faulu na Chramostu penalty, ale sudí Proske je nevyslyšel.

79
    Jablonec podruhé střídá, Vladimira Jovoviće nahrazuje Matěj Hanousek.

Dnešní utkání sleduje 2649 diváků.

80
    Hosté rozehráli na levé straně poblíž velkého vápna standardní situaci, ale domácí obrana nakonec zasahovat nemusela neb hlavní rozhodčí odpískal ofsajd.

82
    Uvidíme, zda domácí najdou nějaké síly alespoň na čestný úspěch nebo zda Jablonec dovrší páté branky, což by byl stejný počin jako na jaře a na podzim loňského roku.

84
    Další akce hostí končí ofsajdem, takže domácí budou moci v klidu rozehrát.

86
    Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině a nevypadá to, že by našli nějaké síly na útok.

87
    Toho se naopak nebojí Jablonec, ale Považance zradilo zpracování.

88
    Jablonec má dnes vystřídáno. Na posledních pár minutek nahradí dnes dvougólového Lukáše Masopusta Nikola Janković.

89
    Pavel Dvořák chtěl zlomit nulu na kontě vstřelených branek svého týmu, ale proti byl Vlastimil Hrubý, který jeho střelu doprostřed brány vyrazil.

90

21. kolo je v Jihlavě minulostí. Hosté o své výhře rozhodli již v prvním poločase, kdy vstřelili tři branky. V 59. minutě pak svým druhým gólem navýšil vedení Jablonce Lukáš Masopust. Vysočina dnes tedy nedokázala navázat na minulé jarní zápasy a poprvé prohrála a to v domácím prostředí 0:4 a mohlo být ještě hůře. Nyní na oba celky čeká přestávka. (16:52:34)

Jaroslav Wollmann

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 9. Doležal (Jovović), 14. Masopust (Jovović), 41. Holeš, 59. Masopust (Chramosta)

Karty:   76. Schumacher (JIH)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:4.
    FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Nový (70. Popović), Tlustý (C), P. Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (57. N. Daníček), Holík – Dvořák, D. Ikaunieks (24. Klíma).

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica (C), Lischka, Zelený – V. Kubista – Masopust (88. Janković), Trávník (72. Považanec), Jovović (79. Matěj Hanousek) – Doležal, Chramosta.

Rozhodčí: Proske – Myška, Horák