Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (po pr.) | Colorado – Nashville 2:4 (kon.)
Calgary – San Jose 4:7 (kon.) | Anaheim – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Chicago 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 0:3 (kon.)
Ottawa Senators
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Dallas Stars
Sobota 17.03.2018, 00:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 15 842 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou! (03:27:53)

3. Marián Gáborík (OTT) 1+0

Dnešní utkání je u konce a z druhého bonusového bodu se raduje Ottawa. Domácí sice od 11. minuty prohrávali, neboť se za Dallas prosadil Tyler Seguin, avšak trpělivou hrou se nakonec dostali k vyrovnání. To přišlo ve 43. minutě z hole Mariána Gáboríka a navíc se později prosadil i Matt Duchene. S Dallasem to rázem vypadalo špatně, nicméně aspoň jeden bod hostům zařídil Tyler Pitlick, jenž v 59. minutě vyrovnal na 2:2. Šlo se tedy do prodloužení. V tom měly oba celky několik slibných příležitosti, nařež se ujala akce po ose Karlsson – Duchene – Hoffman. Právě Mike Hoffman se totiž opřel do střely, jenž šla mimo dosah Bena Bishopa. Dallas tak pokračuje v nevýrazných výkonech, které mu komplikují souboj o play-off.

Střely na bránu

Ottawa – 25
    Dallas – 25

63:26 Mike HOFFMAN - 3:2

63:26
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! MIKE HOFFMAN nejprve obdržel přihrávku od Karlssona, ale posléze puk přenechal Mattu Ducheneovi. Ten mu však kotouč vrátil, když jej našel na pravém kruhu. Následná Hoffmanova střela z prvního doteku zapadla přesně ke vzdálenější tyči Bishopovy brány. Asistence: Matt Duchene, Erik Karlsson.

63:08
    Dlouho si nyní domácí kapitán chystal nahození od modré čáry. Kotouč mu v důležitém momentu ujel do středního pásma.

62:40
    Aktivní Erik Karlsson si to namířil do útočného pásma, avšak nakonec je mu pískán těsný ofsajd.

62:06
    Na druhé straně byl u brankoviště osamocený Janmark. Anderson se však stačil přesunout.

61:54
    Dzingel si to namířil zleva až k Bishopovi. Zakončení na bližší tyči si hostující gólman pohlídal.

61:21
    Dvakrát se do obrovské šance dostali domácí. Jenže Karlsson zblízka netrefil skákavý kotouč a Pageau poté nevyužil přečíslení tří na jednoho.

60:45
    Začátek prodloužení je zatím v režii Dallasu. Craig Anderson ji si připsal jeden kvalitní zákrok.

60:01

Základní hrací doba je fuč a stav utkání je vyrovnaný. Ottawa měla ve třetí třetině jednoznačně více ze hry, když přes Dallas více než patnáct minut nepustila ke střele na bránu. Navíc se Mariánu Gáboríkovi ve 43. minutě podařilo vyrovnat a v čase 56:50 šli domácí díky Mattu Ducheneovi do vedení. Jenže Dallas se nevzdal a na začátku 59. minuty dokázal vyrovnat. Tyler Pitlick se totiž prezentoval velmi pohotovou dorážkou.

Střely na bránu po 3. třetině

Ottawa – 23
    Dallas – 23

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Přihrávka rukou je odpískána jednomu z hostů. Vhazovat se bude v blízkosti Bena Bishopa.

59:24
    Kotouč je na holi Erika Karlssona. Domácí kapitán čeká až se mu rozjede některý ze spoluhráčů.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 43. Gáborík (Dzingel, Chabot), 57. Duchene (E. Karlsson, Hoffman), 64. Hoffman (Duchene, E. Karlsson) – 11. Seguin (Ja. Benn, Radulov), 59. Pitlick (Hamhuis, Ja. Benn)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Chabot, E. Karlsson (C), Harpur, Ceci, Borowiecki, Claesson – Dzingel, Duchene (A), Hoffman – B. Ryan, Pageau, Burrows – Pääjärvi, Z. Smith (A), Pyatt – M. McCormick, O'Brien, Gáborík.
    Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – Lindell, J. Klingberg, Honka, Johns, Hamhuis, Pateryn – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov (A) – Roussel, Faksa, Pitlick – D. Shore, Dickinson, Janmark – Elie, Spezza (A), G. Smith.

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Murchison, Cormier

Diváci: 15 842