Tampa – Edmonton 3:1 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 6:3 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 4:2 (kon.) | Anaheim – New Jersey 4:2 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (1:1, 2:2, 0:1) Stav série: 1:2
HC Škoda Plzeň
Pondělí 19.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

58:52
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

57:35
    Eberle zachytil puk ještě v útočném pásmu a Laš tvrdou ranou protáhl Svobodovu vyrážečku.

56:59
    Vyrůbalíkovo nahození proskákalo brankovištěm, ale žádný z domácích hráčů se nestihl včas zorientovat, aby puk dorazil.

55:52
    Denis Kindl se dostal na puk a ihned ho poslal na Konráda. Ten jej vyrazil jen ke Kantnerovi, ale plzeňský útočník nedokázal zakončit a puk končí pod lapačkou olomouckého brankáře.

51:31
    Káňa jen o kousek minul levou tyč!
    51:12 Michal MORAVČÍK - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

51:12
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Střela Kadlece se odrazila na druhou stranu k MICHALU MORAVČÍKOVI, který tvrdou střelou vrátil Indiánům vedení. Asistence: Jaroslav Kracík, Petr Kadlec.

50:05
    Indrák jel sám na Konráda, ale olomoucký brankář fantasticky natáhl beton a nedovolil mu zakončit do branky.

49:08
    Staněk projel přes celé hřiště a prudce vystřelil, našel ale jen levý Svobodův beton.

47:58
    Jakub Galvas byl zcela sám mezi kruhy, ale puk nedokázal zpracovat.

46:13
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za faul loktem si odpyká Miroslav Preisinger (PLZ).
    39:19 David OSTŘÍŽEK - 3:3

39:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se odmítli smířit s tím, že do šaten půjdou se ztrátou a vrhli do útoku všechny síly. Třetí formace důsledným napadáním vybojovala puk pro DAVIDA OSTŘÍŽKA, který přesně umístěnou střelou vyrovnal na 3:3. Bez asistence.

36:41
    Jakub Kindl dostal přihrávku mezi kruhy, ale ve slibné šanci minul Konrádovu branku!

35:18
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lukáš Pulpán (PLZ).

34:42
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., faul kolenem).
    30:30 Zbyněk IRGL - 2:3

30:30
    Staněk našel dlouhým pasem osamoceného ZBYŇKA IRGLA, který si rozhýbal Svobodu a mezi jeho betony poslal puk do sítě. Asistence: Robin Staněk, Branislav Konrád.
    27:27 Milan GULAŠ - 1:3

27:27
    Úplně zapomenutý zůstal za olomouckou obranou MILAN GULAŠ, který dostal přesnou přihrávku a poslal puk kolem levé Konrádovy tyčky do branky. Asistence: Michal Moravčík, Tomáš Mertl.
    25:15 Ryan HOLLWEG - 1:2

25:15
    Krátce po vypršení trestu se Plzeň přece jen prosazuje, když nahození Jakuba Kindla tečoval RYAN HOLLWEG. Asistence: Jakub Kindl, Tomáš Kubalík.

23:11
    Přesilovou hru si vyzkouší také Plzeň. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Tomáš Houdek (OLO).

21:37
    Skladaný vystihl rozehrávku Plzně a vyrazil do útoku. Dostal se ale příliš z úhlu a Svoboda si jeho střelu pohlídal.

18:40
    Domácí si teď ukázkově rozebrali obranu soupeře, ale Knotek v klíčové chvíli hledal ještě nahrávkou spoluhráče a akce skončila bez střeleckého zakončení.

17:08
    Strapáčovu střelu tečoval Burian do okraje Svobodova betonu!

16:50
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za krosček si odsedí Ryan Hollweg (PLZ).
    09:57 Petr STRAPÁČ - 1:1

09:57
    Plzeňská radost nemá dlouhého trvání. Irgl našel zpoza branky přihrávkou PETRA STRAPÁČE, který si zpracoval puk a vystřelil. Do jeho střely se ještě položil bránící hráč, o kterého se kotouč odrazil, opsal oblouček a doplachtil za Svobodova záda. Asistence: Zbyněk Irgl.
    09:03 Tomáš MERTL - 0:1

09:03
    TOMÁŠ MERTL nabral rychlost, vřítil se do útočného pásma a tvrdě se opřel do puku. Ten ještě změnil směr o hokejku bránícího hráče a skončil za Konrádovými zády. Asistence: Michal Moravčík.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 10. Strapáč (Irgl), 31. Irgl (Staněk, Konrád), 40. Ostřížek – 10. Mertl (Moravčík), 26. Hollweg (J. Kindl, T. Kubalík), 28. Gulaš (Moravčík, Mertl), 52. Moravčík (Kracík, P. Kadlec)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Jaroměřský (A), Staněk, L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Ostřížek, J. Káňa – Jergl, Herman, Holec.
    HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – P. Kadlec (C), Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Schleiss – Indrák (A), Kratěna, Stach – Kantner, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Tošenovjan, Zíka