Boston – Columbus 4:5 (po pr.) | Buffalo – Nashville 0:4 (kon.) | Montreal – Florida 0:2 (kon.)
Minnesota – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Arizona – Calgary 5:2 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 2:1
HC Sparta Praha
Úterý 20.03.2018, 18:30 • ČPP Aréna • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

Já se s vámi v tuto chvíli již loučím. Přeji příjemný zbytek večera a zároveň vás zvu ke sledování zítřejšího pokračování série, které v případě hradecké výhry může přinést celé rozuzlení. Na shledanou! (21:11:18)

Je konec! Duel rozhodl podobný gól, kterým Hradečtí celé utkání také zahájili – rána ze středu modré čáry. Východočeši se v průběhu utkání dostali do dvoubrankového vedení, to ale hosté ve třetí třetině definitivně smazali a rozhodlo až prodloužení. V něm vystřelil Hradeckým výhru Miroslav Kukla a v tuto chvíli je tedy blíž postupu do čtvrtfinále Mountfield. Ten vede po třech zápasech série nad Spartou 2:1 na zápasy.

69:19
    Hradec právě vstřelil branku!
    V poslední minutě nastavení využívají domácí přesilovku a o osudu zápasu je rozhodnuto! Dominik Sklenář posunul kotouč na střed modré čáry na MIROSLAVA KUKLU, který napřáhl hokejku do výše a nechytatelnou bombou trefil místo pod horní tyčí – 3:2p. Asistence: Dominik Sklenář, Petr Poppel.

68:52
    Teď se Hradečtí nedomluvili dobře a místo útočení jen odevzdali soupeřovi kotouč.

68:45
    Jan Škorpík zůstal po zákroku u pravé tyče chvíli ležet na ledě a rozhodčí proto přerušil hru. Nestalo se ale nic vážného a záhy se bude pokračovat.

68:40
    A znovu v akci hosté, kteří vyhodili přes všechny čáry.

68:06
    Sparťanům se rychle povedlo získat puk a dostat ho za modrou čáru.

68:03
    Přesilovka začne ihned po oddechovém čase, který si vyžádalo domácí mužstvo.

68:03
    necelé dvě minuty před koncem nastaveného času přichází na řadu hradecká přesilovka, Jakub Najman se dopustil sekání!

67:24
    Sparťané mohli jet dopředu v přečíslení tři na jednoho, nezpracovali ale nahrávku a touš skončil jenom v rohu!

66:59
    Najmanova jedovka mířila chytře na delší tyč, Denis Vacek ale dokázal úmysly přečíst a hbitě švihl lapačkou.

66:15
    Mountfield teď trochu zklidnil hru, když chvilku počkal za vlastní brankou s rozehrávkou a šel vystřídat.

65:14
    Martin Pěnčík si najížděl na dlouhou nahrávku, jež by ho poslala do brejku, nedokázal se ale natáhnout dostatečně daleko, aby puk zachytil.

64:36
    Střela Jakuba Najmana byla na své dráze několikrát tečovaná a proletěla nad horní tyčí domácí svatyně.

63:57
    A když se nyní Východočeši dostali přes modrou čáru, je jim odpískána přihrávka rukou.

63:10
    Pražané jsou v nastaveném čase o poznání aktivnější, Hradec se musí bránit a Vacek je neustále v permanenci.

62:00
    Miroslav Dani se proháčkoval až na úroveň levého kruhu, odkud z úhlu vystřelil. Nepřesně.

61:22
    Z boje o puk v rohu sparťanského obranného pásma sice vyšli vítězně hosté, vyhodili ale jenom na icing.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 1. Janoušek (Poppel, Hrabčák), 12. Voňka (Pěnčík, Sklenář), 70. Kukla (Sklenář, Poppel) – 36. Pšenička (Arnošt, Vitouch), 53. Tůma (Pšenička, Vitouch)

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Řehák, Kukla, Voňka (A), Junek, Janoušek, Pěnčík (C), J. Kynčl, Kuboš – Dominik Šedivý, Sklenář, Jakubec, M. Síla, T. Pinkas, Hrabčák (A), Šánek, Komma, Poppel. Trenér: Libor Pivko.
    HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Bureš, J. Najman, Tůma (A), Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Lis, Gajdoš – M. Najman, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt (C), Kropáček, Vitouch. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Ondráček – Kis, Rampír