Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Liberec – Kladno 0:3 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 7:3 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Stav série: 0:3
HC Kometa Brno
Čtvrtek 22.03.2018, 15:30 • Tipsport arena, Praha 7 – Bubeneč • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále
Předzápasové kurzy: 2.96 4.6 1.8
Partner:
   
  Hokejisté Komety spolu se svým kotlem slaví v Tipsport areně postup do další fáze vyřazovacích bojů – po zaslouženém vítězství 4:1 si totiž zajistili účast v semifinále. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (17:38:00)
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Utkání se více méně dohrává, oba celky jsou s výsledkem zápasu už smíření. Kometa postupuje do semifinále, zatímco Spartě dnes sezóna končí.
   
  58:13
  Tak tohle je hodně prapodivné. Tomáš Havránek (KOM) je po vstřelení branky vyloučen na dvě minuty za sekání, zatímco Tomáš Pšenička (SPA) dostává za stejný prohřešek pět minut a do konce utkání.
   
  58:13
  Kometa právě vstřelila branku!
  Je hotovo, Kometa Brno postupuje do semifinále letošního ročníku juniorské Extraligy! Z mezikruží puk do prázdné klece uklidil TOMÁŠ HAVRÁNEK a zkompletoval tak svůj hattrick. Asistence: Adam Gajarský, Petr Slabý.
   
  57:12
  Spartě se v početní výhodě nedaří zamáčknout soupeře, zatím pouze zachycují vyhozené kotouče Komety. O vítězi je téměř rozhodnuto.
   
  56:26
  Horký chtěl nahozením uklidit puk do prázdné klece, vlastní rukou ale nakonec kotouč zastavil bránící Jandus. Sparta jde dopředu.
   
  55:39
  Domácí si vzali oddechový čas, po jehož vypršení se Škorpík už nevrací do branky! Sparta nemá co ztratit a zkouší power-play.
   
  55:19
  Rána Matěje Nováka skončila v lapačce Jana Škorpíka, hra je přerušena. Z Procházkova trestu zbývá jedna jediná sekunda.
   
  54:17
  Petr Kratochvíl chtěl zkusit své štěstí od modré čáry, střela mu ale vůbec nesedla a jeho slabší zakončení neměl Škorpík sebemenší problém chytit.
   
  53:20
  Dlouhá ponechaná výhoda Brna je u konce, Ondřej Procházka (SPA) míří na trestnou lavici. Dopustil se sekání, ze hry bude maximálně dvě minuty.
   
  52:21
  Další icing Komety, v této třetině už druhý. Brněnský kotel žene své svěřence vpřed, ti ale zatím ve třetí části hrají jako opaření.
   
  50:59
  Ke kontaktnímu gólu teď měla Sparta hodně blízko, jeden z jejích hráčů z první z ideální pozice před brankou minul Dostálovu klec!
   
  49:31
  Procházka se nyní blýskl další individuální akcí, která i tentokrát končí úspěšným zákrokem brankáře. Škorpík se v posledních minutách musí nudit.
   
  48:13
  Dostál postavil Eliášově střele z mezikruží do cesty vyrážečku, od začátku třetí části má plné ruce práce. Obrana před ním začíná dost znatelně selhávat.
   
  47:30
  Kometa vyhodila kotouč z vlastní třetiny až na zakázané uvolnění. Po pauze uvidíme vhazování po pravé ruce maskovaného strážce hostující branky.
   
  46:09
  Před hostující klecí zavládla chaotická situace, Sparta hraje jako vyměněná a má na ledě jasnou převahu. Dostál nakonec vyvázl bez dalšího inkasovaného gólu.
   
  44:59
  Sparta právě vstřelila branku!
  Brněnský gólman poprvé inkasuje, domácí stahují náskok Komety na dvě branky! Po spolupráci s Jandusem připravil Dostála o čisté konto TOMÁŠ PŠENIČKA. Asistence: Tomáš Jandus, Ondřej Procházka.
   
  44:42
  Procházka si zpoza vlastní branky vyjel dopředu, prokličkoval hostující obranou a zakončil přímo do betonu připraveného Lukáše Dostála.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 45. Pšenička (Jandus T., Procházka) – 8. Novák, 27. Havránek (Horký), 36. Havránek, 59. Havránek (Gajarský, Slabý)


  HC Sparta Praha: Škorpík (Wolf) – Jandus M., Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek Ra., Prchal, Karoch – Komárek, Jandus T., Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar.
  HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Furch, Kučera, Kučeřík, Jeřábek Ro., Mikyska – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Horký, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Krejčí, Plášek, Havránek.

  Rozhodčí: Lacina – Jindra, Zíka.
  Sparta 0 3 Kometa Brno
  #1 Pondělí 19.03.2018 • 18:15
  Kometa Brno - Sparta 2:0
  #2 Úterý 20.03.2018 • 18:15
  Kometa Brno - Sparta 7:2
  #3 Čtvrtek 22.03.2018 • 15:30
  Sparta - Kometa Brno 1:4