Poprad – Trenčín 2:3 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 0:3 (kon.)
HK Poprad
2:3 (2:0, 0:2, 0:1) Stav série: 0:4
HK DUKLA Trenčín
sk Čtvrtek 22.03.2018, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Dámy a páni, končí sa štvrťfinálová séria medzi Popradom a Trenčínom. V tretej tretine totižto Hossa presilovkovým gólom z 56. minúty rozhodol o osude tohto stretnutia a takisto aj o osude celej série, ktorú Dukla zvládla bez jediného zaváhania. Výhry to však boli tesné, no Dukle Trenčín zaslúžene patrí miestenka do semifinále Kaufland play-off Tipsport ligy. Po Nitre je teda Dukla druhým postupujúcim a Poprad po Nových Zámkoch druhým tímom, ktorý vypadol.

Ďakujem vám za pozornosť počas všetkých prenosov tu z popradského zimného štadióna. Najbližšie sa vám zo zimného štadióna v Poprade prihlásim 21. apríla, keď sa v Poprade predstaví slovenská reprezentácia v rámci prípravných zápasoch Euro Hockey Challenge proti Lotyšsku. (20:26:58)

59:38
    Svitanova strela z ľavého kruhu zazvonila na pravej žrdi gólmana Valenta!

59:24
    Hvila si nespracoval Svitanovu prihrávku, puk unikol do rohu klziska.

58:51
    Vhadzuje sa po Valentovej ľavici, jeho náprotivok Corbeil už je na striedačke!

58:51
    Domáci tréner Ozimák si berie oddychový čas!

58:51
    Hvila nabíjal po modrej čiare Königovi, ktorý opäť mierne zlyhal v zakončení. Tentokrát však jeho delovku stečoval Radivojevič na ochrannú sieť.

58:20
    Königova delovka spoza ľavého kruhu bola nepresná a puk po mantineli vyletel von z útočného pásma.

58:09
    Na dve minúty za krosček si sadne Patrik Bačik. Poprad má jednu z posledných možností na vyrovnanie..

58:08
    Matúš Paločko vypichol puk protihráčovi dole na pravom kruhu a okamžite poslal puk na bránku. Valent si pripísal úspešný zákrok a následne uvidíme presilovku Popradu.

57:33
    Dávid Bondra vypichol puk trenčianskemu obrancovi medzi kruhmi, pripravil si ho na strelu a z ľavého kruhu strieľal. Valent opäť podržal svoj tím.

56:54
    Jakub Gašparovič šiel do osobného súboja proti Česánekovi. Mladý popradský obranca sa nachytať nedal a Gašparoviča do zakončenia nepustil.

56:04
    Ježek chcel dlhou prihrávkou vysunúť Buca, no veľmi sa mu to nepodarilo. Pískané bolo zakázané uvoľnenie a hra sa presúva pred Corbeila.

55:24
    Trenčín dal gól!
    Dukla využíva presilovku a strieľa možno rozhodujúci gól tohto zápasu! Varga krížnou prihrávkou z ľavého kruhu nabil na opačnú stranu pred bránku MARCELOVI HOSSOVI, ktorý sa strelou z prvej rozhodne nemýlil!
    Asistencie: Tibor Varga, Boris Sádecký.

55:08
    Zbytočný faul od domáceho Samuela Mlynaroviča. Odsedí si dve minúty za sekanie.

54:46
    Bohunického prihrávka z obranného pásma nenašla adresáta, a tak je to zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa po Valentovej pravici.

53:28
    Fabian telom v rohu klziska odstavil od puku Deveauxa a Trenčín teda v útočnom pásme už ďalej nepokračoval.

52:24
    Popradčania vyhrali buly v strednom pásme, König si spracoval puk a iba okamžite ho nahodil na bránku. Valent ho zachytil lapačkou a pre istotu podržal.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 4. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 13. Paločko ml. – 25. Sojčík (Fruhauf, Dlouhý), 36. Sojčík (Radivojevič), 56. Hossa (Varga, Sádecký)

HK Poprad: Corbeil (Kováč) – Fabian, Petran, Česánek, Brejčák, Ježek, König, Bdžoch, McDowell – Abdul, Heizer, Buc – Hvila, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paločko ml., Paločko – Vartovník, Nagy, Koky
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Deveaux – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Hossa – Varga, Ölvecký, Švec – Gašparovič, Dlouhý, Hudec

Rozhodčí: Kalina, Müllner – Gajan, Jobbágy

Diváci: 2 156