Poprad – Trenčín 2:3 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 0:3 (kon.)
HC Košice
0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Stav série: 1:3
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Čtvrtek 22.03.2018, 18:00 • Steel aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Skončilo sa v poradí už štvrté štvrťfinálové stretnutie medzi celkami HC Košice a HC 05 iClinic 05 Banská Bystrica. Po výsledku v pomere 0:3 sa z bodu do série tešia hostia.

Pomer striel v dnešnom zápase: 31:28

Stav štvrťfinálovej série: 1:3

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (20:25:50)

59:07
    Banská Bystrica dala gól!
    Je defintívne rozhodnuté. Gólom do prázdnej bránky upravuje na finálnych 0:3 MILOŠ BUBELA. Asistencia: Tomáš Hrnka.

59:06
    Prebieha posledná minúta riadnej hracej doby.

58:27
    Už tu máme posledné dve minúty tretej tretiny. Košice hrajú bez brankára, puk ale kontroluje Ivan Ďatelinka.

57:10
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

56:58
    Hovorka sa otáčal s pukom k modrej čiare a následne hľadal jedného z obrancov. Neúspešne, Košičania sa sami a poriadne zbytočne vyhnali z útočného pásma.

56:04
    Puk letí k Habalovi. Ani táto presilová hra Košiciam nevychádza.

55:34
    Strela od modrej teraz síce zmenila svoju trajektóriu, avšak len minimálne. Aj preto Lukáš puk bez väčších problémov zachytil. Barani si ešte následne čistili priestor pred bránkou, čo je pochopoteľné.

54:48
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

54:48
    Nasleduje komerčná prestávka.

54:16
    Na ľade sa v ostatných minútach neudialo nič podstatné. Banská Bystrica si umne stráži stredné pásmo a súpera púšťa do toho útočného len zriedkavo. Zdá sa preto, že už sa stav výraznejšie meniť nebude.

53:54
    Steven Delisle nemal vôbec ideálnu pozíciu na rozohrávku, napriek tomu puk smerom dopredu predsa len posunul. Každopádne, Banskej Bystrici to vôbec nepomohlo, jej hráči totiž narazili na pozornú košickú defenzívu.

52:22
    Banská Bystrica chcela rýchlo prestriedať, preto puk poslala ďaleko od svojej bránky. Umožnené jej to ale nebude, píska sa totiž zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude po ľavici Lukáša.

51:15
    Hra opätovne stráca na svojom tempe, čo vyhovuje Banskej Bystrici. Košičania sa nedokážu usadiť v pásme, tobôž nie výraznejšie ohroziť Jana Lukáša medzi tromi žrďami.

50:23

50:20
    Medzičasom nám začalo prebiehať posledných 10 minút riadnej hracej doby. Zatiaľ nenasvedčuje nič tomu, že by sa dnes malo predlžovať, avšak zápasy play-off sú nevyspytateľné. Banská Bystrica tak nemôže nič podceniť.

49:37
    Hovorka vymyslel spoza bránku dobrú prihrávku medzi kruhy. Puk ale prepadol len priamo medzi dvomi košickými korčuliarmi a dostal sa tak až do obranného pásma domáceho celku.