CSKA Moskva – Jokerit 1:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 3:1 (kon.)
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) Stav série: 3:2
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 22.03.2018, 17:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Už páté čtvrtfinále čeká na hokejisty CSKA Mosva a Jokeritu Helsinky.

CSKA má dnes matchball, takže pokud zvítězí, bude se moci radovat z postupu do semifinále Kontinentální hokejové ligy. V domácím se Moskvanům vedlo na výbornou, když ani jednou neinkasovali. V prvním duelu zvítězili 4:0 a ve druhém 2:0. V úvodním duelu v Helsinkách se radoval Jokerit, který zvítězil 2:1 v prodloužení a stejně tak prohrával v celé sérii. Jenže čtvrtý zápas se překlopil opět na stranu CSKA, když vyhrálo 2:1.

Ani v jednom týmu se nenachází žádný český nebo slovenský hráč.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Naumenkov, Blažijevskij – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Grigorenko, Šalunov, Kaprizov – Tělegin, Andronov, Ljubimov – Kuzmenko, Scott, Platt – Popugajev.

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Wirtanen, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – H. Ikonen, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila – E. Embrich..

00:01

00:30
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří se hned nastěhovali do útočného pásma.

01:12
    Kivistö nahazoval od modré čáry. Sorokin bez problémů vyráží. Nicméně Jokerit stále u puku.

01:48
    Nebezpečnou střelu Jespera Jensena zápěstím Sorokin opět vyráží a CSKA vyhazuje na zakázané uvolnění.

02:43
    Dvě střely po sobě teď vyslal Moses. Jeho první střela byla vyražena, sám si ji dojel, objel levý kruh a vypálil znova. Sorokin schoval touš ve své výstroji.

03:02
    Domácí šli do protiútoku tři na dva. Přihrávku dostal na střed hřiště Ljubimov, který ale gólově nezakončil. Navíc se bude na straně domácích vylučovat.

03:04
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).

03:51
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Helsinky využívají přesilovou hru. Hned od začátku byli nastěhovány v útočném pásmu a na Sorokina lítala jedna střela na druhou. Nicklas Jensen poté svou jednou střelou netrefil branku, kterou tečoval Lepistö, ta se od mantinelu odrazila před bránu, kde pohodlně zasunul kotouč do prázdné branky BRIAN O´NEILL.
    Asistence: Sami Lepistö, Nicklas Jensen.
    03:51 Brian O'NEILL - 0:1

04:24
    Hosté jsou aktivní i nadále. Další zákrok musel předvést domácí strážce svatyně proti střele Lepistöho.

05:15
    CSKA se zatím hledá a nemůže najít ten správný rytmus. V úvodu zápasu jsou zatím jasně lepší Helsinky.

06:19
    Až nyní se Moskva na chvilku zabydlela v útočném pásmu, ale k žádné vážnější situaci se neprobojovala.

06:53
    Střelu Ikonena srazil Naumenkov, takže s tímto pokusem neměl Sorokin žádný problém.

07:20
    Rämö se teď natahoval po střele, která nakonec skončila nad brankou.

07:30
    Teď už ale musel zasahovat proti střele Platta. Jeho vyrážečka posílá puk do bezpečí.

07:53
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., hákování).

08:03
    Hosté vyhráli buly a vyhazují přes všechny čáry.

08:45
    CSKA se sice rychle dostalo do pásma, ale výborná obrana Helsinek nedopustila ani jednu střelu. Naopak Jokerit vybojoval kotouč a opět se osvobozuje.

09:32
    Petrov dostal pěknou přihrávku na střelu z první, ale ta mu hrubě nevyšla.

09:53

10:52
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a po tlaku před brankou srovnávají stav zápasu. KIRRIL KAPRIZOV se po několika pokusech dostal k odraženému kotouči, objel branku a zkoušel vystřelit bekhendem a puk skončil přesně pod horní tyčkou.
    Asistence: Michail Grigorenko.
    10:52 Kirill KAPRIZOV - 1:1

12:38
    Nyní jsou pro změnu hráči finského celku v útočném pásmu a zkouší své štěstí. Sorokin však v pohodě jejich pokusy hlídá.

13:08
    CSKA se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

14:45
    Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhé. Chybí ale klid ve finální fázi.

15:58
    Stále stejná písnička. Už několik minut jsme neviděli pořádnou střelu na branku.

16:35
    Až teď mohli jít domácí do vedení! Kaprizov vyvezl kotouč z obranného pásma a projel až do útočné třetiny. V tu chvíli bylo CSKA v přečíslení tři na dva. Kaprizov našel křižnou přihrávkou Šalunova, který však sám před Rämöm selhal.

18:25
    Pokus o útočnou akci Jokeritu přerušuje hvizd čárového rozhodčího. Píská se ofsajd.

19:31
    Ani jeden z týmů už se úplně nikam nehrne a třetina se spíše dohrává.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi prvních dvacet minut pátého čtvrtfinále mezi CSKA Moskva a Jokeritem Helsinky. V úvodu zápasu byli jasně lepší Helsinští, kteří se také díky využité přesilové hře dostali do vedení 1:0. Nicméně CSKA zlepšilo svůj výkon a po trpělivé hře srovnalo na současných 1:1.

20:01

20:28
    Úvodní buly v prostřední třetině vyhrál Jokerit. Jenže po jedné ze střel šlo CSKA do protiútoku a Helsinky se provinili faulem.

20:34
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Niclas Andersén – 2 min., nedovolené bránění).

21:28
    Grigirenko pálil z mezikruží zápěstím. Rämö chytá.

22:11
    I další Grigorenkům pokus Rämö hlídá. Tentokrát pálil z pravého kruhu.

22:34

23:36
    Po úspěšně odbráněném oslabení jsou hosté více na puku.

24:43
    Když je CSKA u puku, hosté z Helsinek je napadají už v jejich obranném pásmu.

26:20
    Tělegin se proháčkoval až do útočného pásma. Následně si hodil kotouč hodně před sebe a za brankou ho zachytil Rämö, který pak založil útok svého týmu.

28:01
    Helsinky už se radovaly z druhé branky a opětovného vedení! Krásnou kombinaci v útočném pásmu využil přesnou střelou Tolvanen. Jenže po přezkoumání videa se zjistilo, že celé akci předcházel ofsajd. Stav se tak nemění. Nutni podotknout, že šlo opravdu o milimetrový ofsajd.

28:20
    O´Neill se dostal do útočného pásma a bekhendem prověřil Sorokina.

29:23
    Další rychlý brejk hostů končí povedenou tečí, kterou Sorokin kryje.

31:04
    Jokerit neuznaná branka evidentně nabudila a je lepším týmem. Na Sorokina létá jedna střela za druhou.

31:18
    Wirtanen pálil od modré, ale při svém pokusu zlomil hokejku. CSKA se tak osvobodilo ze sevření.

32:40
    Stále to samé. Helsinky jsou v útočném pásmu a CSKA se pouze brání. Pěkný pokus teď vyslal Norman.

34:09
    Nahození Lepistöho od modré se snažil tečovat jeden z jeho spoluhráčů. Nakonec se ale puk zastavil o jednoho z obránců.

35:48
    Nahození Anttily končí mimo branku. Puku se zmocnilo CSKA a řítí se do útoku.

36:36
    Domácí jsou po delší době v útočném pásmu a snaží se ohrozit Rämöho. Zatím ale bez úspěchu.

37:58
    Téměř po dvou minutách se hosté osvobozují.

38:05
    Kuzmenko krásnou stahovačkou obelstil Lauridsena. Dostal se až před gólmana hostů a zakončoval bekhendovou střelou. Rämö byl na místě a drží nerozhodný stav.

39:35
    I na konci druhé třetiny je CSKA v útočném pásmu a snaží se strhnout vedení na svoji stranu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a stále nám na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav 1:1. V prostřední části byl po většinu času lepší Jokerit, který dokonce skóroval, ale po přezkoumání videorozhodčím nebyl gól uznán z důvodu ofsajdu. CSKA Mosva poté zapnula na vyšší obrátky a poslední čtyři minuty prakticky nepustila Helsinky z obranného pásma. Gól však nevytěžila.

40:01

40:29
    Hned na začátku třetí části musel Sorokin předvést zákrok. Pálil Joensuu.

41:09
    Na druhé straně se před hostujícího gólmana natlačil Kuzmenko. Pálil mezi betony, ale Rämö je včas sklapl.

42:17
    Další rána od modré letěla na gólmana Helsinek. Tvrdá pumelice skončila mimo.

43:20
    Tlak CSKA sílí. Jokerit se pouze brání a vyhazuje na zakázané uvolnění.

44:44
    Po delší době se Jokerit osvobodil. Ale jejich útočné snažení nemělo dlouhého trvání.

44:55
    Ničuškin přebruslil svého strážce, natlačil se před hostujícího brankáře, ale dostal se až příliš blízko. Neměl tak dostat prostoru k zakončení.

45:50
    Po delší době si připsal zákrok Sorokin po střele Regina.

46:51
    Andronovova tvrdá střela, která však nenašla svůj cíl. Poté se kotouče zmocnil Tělegin,, který objel branku a přihrával na svého dalšího spoluhráče. Bohužel pro CSKA nepřesně.

47:37
    Šalunov měl stoprocentní šanci! Nejprve se na středu dostal ke střele jeho parťák, ale Rämö vyrazil. Následně zívala před Šalunovem prázdná branka, avšak hostující brankář předvedl skvělý zákrok!

48:36
    Domácí jsou stále aktivnější. Kaprizov objel téměř celé útočného pásmo a vypálil zápěstím. Rämö si připsal další úspěšný zákrok.

50:19
    CSKA stále v útočném pásmu a motá svého soupeře. Gól však z jejich tlaku zatím nevzešel.

50:52
    Jokerit po delší odmlce s pukem na hokejce a v útočném pásmu. Hosté vyprodukovali jednu střelu, ale ta nebyla nikterak nebezpečná.

52:00
    Do konce zápasu nám zbývá ještě osm minut. Dočkáme se rozhodnutí v základní hrací době? CSKA dělá vše pro to, aby se skóre přiklonilo na jejich stranu a oni mohli oslavit postup do semifinále.

53:02
    Z ničeho nic velká šance Jokeritu. Ten se dostal do útočného pásma a po pěkné kombinaci se dostal puk mezi kruhy na hůl Nicklase Jensena. Ten pálil na vzdálenější tyč, ale jeho střela se otřela o jednoho z obránců a puk skončil mimo bránu.

54:25
    CSKA stále v útočném pásmu. Jokerit je pod velkým tlakem.

55:32
    Blažijevskij vypálil tvrdě od modré. Rämö vyrazil do Lauridsena, odkud kterého se málem doklouzal kotouč do branky.

56:12
    Velká šance na druhé straně! Do přečíslení dvou na jednoho ujeli Norman a O´Neill. Prvně jmenovaný našel Ońeilla, který pálil z první, ale Sorokin vytáhl výborný zákrok.

57:37
    Ani jednomu z týmů se nechce do prodloužení. Nyní další útočná akce domácích, kterou zakončuje tvrdou střelou Robinson.

58:30
    Souboj o kotouč ve středním pásmu vyhrál Jokerit, který začíná s útočnou akcí od svého gólmana.

59:20
    Necelá minuta do konce. Puk na holi mají Helsinky, které rozehrávají z vlastního obranného pásma.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry o vítězi dnešního duelu nerozhodlo. Oba týmy mohli v závěrečné periodě rozhodnout, ale na obou stranách jsou dnes skvělí gólmani, kteří za svá záda pustili pouze po jedné střele. Po klasické přestávce nás čeká první dvacetiminutové prodloužení.

60:01

60:33
    Hned v úvodu prodloužení se CSKA opět nastěhovalo do útočného pásma a vypálilo první ránu na hostujícího gólmana.

61:50
    Jokerit se osvobozuje a na chvilku si jeho obrana může vydechnout.

62:58
    Hosté se snaží osvobodit, ale při pokusu o vyvezení kotouče alespoň do středního pásma přicházejí o puk.

63:35
    Kotouč se po zavezení do útočné třetiny dostal mezi kruhy, kde číhal Kiselevič. Ten však ranou z první přestřelil.

64:39
    Jokerit se usadil v útočné třetině, ale nevytvořil si žádnou větší příležitost.

65:55
    Ruský tým se osvobozuje. Ale Helsinky opět zakládají útok.

67:19
    Hraje se zatím bez větších příležitostí. Oba týmy se snaží hrát především bez chyby vzadu.

68:01
    Anttila pálil poměrně nebezpečně ze strany hřiště, ale Sorokin chytá a drží svůj celek.

69:00
    Další tvrdou ránu od modré Sorokin vyráží. CSKA zakládá protiútok.

70:05
    Hosté jsou momentálně lepším celkem. Sorokin má spoustu práce. Přesto jsme v prodloužení zatím neviděli žádnou výraznější šanci.

71:26
    Až teď! Od modré pálil tvrdě Lepistö, který předtím objel celé pásmo. Od gólmana se kotouč dostal k jednomu z hostujících útočníků, který mohl dorážet do prázdné branky, ale Sorokin neuvěřitelně vyráží.

73:03
    Scott zavezl kotouč do útočné třetiny, natlačil se před jokeritského gólmana. Ten ale odolal.

74:00
    Dnešní zápas sleduje 4056 diváků.

74:28
    Domácí ujeli dva na jednoho! Popov dostal skvělou nabídku, ale Rämö předvedl famózní zákrok.

75:48
    Konec prvního prodloužení se nám blíží. Momentálně se hraje především ve středním pásmu.

77:39
    Nyní útočí opět Jokerit. Zatím bez vážnější střely.

78:38
    Útočné snažení CSKA ukončuje nepřesná přihrávka.

78:49
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

79:32
    Velká šance CSKA! V přesilové hře se dostal k odraženému kotouči Kaprizov, který byl sám před brankářem, ale v zakončení zklamal.

79:54
    Na druhé straně mohl rozhodnout Niemi, jenž ve vlastním oslabení ujel sám na Sorokina. Ten jeho střelu lapil.

80:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi dnešního duelu nerozhodlo osmdesát minut hry. V první dvacetiminutovém prodloužení měly oba celky několik dobrých možností k tomu, aby odešly ze zápasu jako vítězové. Ale ani jednomu týmu se to nepovedlo a čeká nás tak prodloužení s pořadovým číslem dva.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

80:18
    Domácím hokejistům zbývá půlminuta přesilové hry.

80:45
    Kaprizov našel mezi kruhy volného Grigorenka, který z první nepropálil gólmana finského týmu. To byla další obrovská šance.

81:56
    Ačkoliv už se hraje pět na pět, tak CSKA je stále aktivní. Teď zkoušel zpoza branky zasunout kotouč do klece Kuzmenko. Ale ani on neuspěl. Pokračuje se dál.

82:51
    Poprvé ve druhém prodloužení se dostal do útoku Jokerit. Ale finální přihrávka nebyla přesná a útočit mohou opět domácí.

83:40
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., vysoká hůl).

84:00
    Výhodu přesilové hry má také finský celek. Poradí si s ní lépe než CSKA?

84:39
    Helsinky se zatím nedostaly ani do pásma. Moskva výborně brání.

85:24
    Proti střele Wirtanena se Sorokin výborně přesunul a nepustil kotouč za svá záda.

85:40

86:09
    Střela Nicklase Jensena jen prosvištěla kolem gólmana ruského celku.

87:18
    Šalunov se tlačil před brankáře Jokeritu a snažil se za něj dotlačit puk. Z tohoto souboje však vzešel jako vítěz Rämö.

88:25
    CSKA rozjíždí další postupný útok z vlastního obranného pásma.

88:56
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., hákování).

89:45
    Grigorenko dostal nabito mezi kruhy! Rämö zastavuje jeho pokus betony.

90:56

91:05
    CSKA sice mačkalo svého soupeře. Několikrát nebezpečně vypálilo, ale vysněné branky se nedočkalo.

93:19
    Jokerit je teď hodně stažený ve vlastním obranném pásmu. CSKA tak v útoku nic nebrání. Oběma celkům ale už viditelně docházejí síly.

94:25
    Regin se dostal do pásma, když si obhodil jednoho z domácích obránců. Následnou střelu kryje Sorokin.

95:22
    Helsinky pouze vyhazují kotouče. Už nevidíme žádné aktivní napadání.

96:27
    Finský celek chtěl rychle založit útok, ale dlouhá přihrávka končí až za brankovou čarou a píská se zakázané uvolnění.

97:25
    Vhazování v obranném pásmu Jokeritu vyhráli domácí a vyhazují. CSKA zakládá další útok.

97:53
    Další střela na druhé straně v podání Nicklase Jensena. Sorokin chytá.

98:34
    Zakázané uvolnění hostů.

98:58
    Střela od jednoho z obránců finského týmu se nevešla mezi tři tyče.

99:23
    Střela Tolvanena jen těsně minula vzdálenější tyč.

100:00
    Druhé prodloužení skončilo.

Už sto minut hry je za námi v pátém čtvrtfinále KHL mezi CSKA Moskva a Jokeritem Helsinky. I ve druhém prodloužení se mohlo rozhodnout. Především domácí měli dvě velké příležitosti, ale Rämö neuvěřitelně drží svůj tým. Rozhodne v následující, dnes už šesté, dvacetiminutovce?

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

100:34
    Petrov se dostal z rohu hřiště až před hostujícího gólmana, ale touš za něj neprocedil.

101:20
    Kuzmenko se zase z druhé strany natlačil před helsinskou svatyni. Ovšem ani jemu se nepodařilo skórovat.

102:18
    Jokerit se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

Tvrdou střelu Grigorenka od modré čáry schoval Rämö ve své výstroji.

103:50
    Obrovská šance hostů! Huhtala našel mezi obránci dobře rozjetého Anttilu, který ovšem ve velké šanci zklamal a nechal vyniknout Sorokina.

105:22
    Útočnou akci CSKA zastavuje ofsajd.

106:17
    Domácí jsou stále aktivnější a jsou nastěhování v útočném pásmu. Teď si dokonce na faul stěžuje Kiselevič, ale vypadalo to, že spíše padl vyčerpáním.

107:30
    Finský celek se na chvilku ohřál s kotoučem v útočné třetině, ohrozil jednou Sorokina, ale ten bez problémů chytil.

109:02
    Hosté zvýšili obrátky a na chvilku zamkli domácí tým v útočném pásmu. Zajímavou střelu si připsal Tolvanen a následně CSKA vyhazuje přes všechny čáry.

109:52
    Rychlý přechod do útoku ruského celku. Kotouč zatáhl do pásma Tělegin a vystrašil gólmana hostí.

110:23
    Naumenkov si najížděl z druhé brázdy, ale svojí střelou minul branku.

110:40
    Tolvanen vypálil z první z levého kruhu. Sorokin byl na místě. Hraje se dál.

111:23
    Na Sorokina letěly dvě střely v krátkém sledu. S jednou si poradil a druhá k němu ani nedoletěla.

113:00
    Zajímavá šance CSKA. Z mezikruží pálil Andronov, avšak pouze do připraveného gólmana hostí.

113:43
    Kaprizanov mohl rozhodnout. Byl sám téměř na středu a v dobré vzdálenosti od gólmana Jokeritu. Jenže puk netrefil ideálně a Rämö neměl tolik práce.

114:39
    Šalumovova střela neměla příliš šancí na úspěch. Letěla úplně mimo.

115:34
    V závěru třetího prodloužení přebírá domácí CSKA otěže. Je aktivnější, hraje v útočném pásmu, ale rozhodující gól ne a ne tam dotlačit.

116:51
    Jokerit je rád, že vyveze alespoň kotouč do středního pásma. Následně pouze nahazují na branku a jdou střídat.

117:36
    Finský tým se po delší době dostal do útočného pásma, kde vypálil Jesper Jensen. Sorokin drží touš ve výstroji a bude se vhazovat po jeho pravici.

118:41
    Oba týmy už totálně rezignovaly na nějaké větší napadání. Pouze na svého soupeře čekají.

119:05
    Lauridsen dvakrát vyzkoušel pozornost hostujícího muže s maskou. Ani v jednom z případů neuspěl.

120:00
    Třetí prodloužení skončilo.

Dámy a pánové, je za námi třetí prodloužení. Od historicky nejdelšího utkání KHL nás dělí pouze 6 minut a 14 sekund. Bez jednoho dne to jsou čtyři roky, kdy prozatím nejdelší zápas Kontinentální hokejové ligy sehrál Lev Praha a Donbass Doneck. Dočkáme se překonání rekordu?

120:01
    Začalo čtvrté prodloužení.

120:42
    První střelu ve čtvrtém prodloužení si připisuje Grigorenko. Jeho pokus mířil přesně doprostřed brány.

121:08
    Další zákrok hostujícího gólmana. Tentokrát schoval v lapačce střelu Šalunova.

121:19
    Jokerit vyhodil na zakázané uvolnění. Po následné buly pálil Blažijevskij. Rämö si připsal další úspěšný zákrok. Dnes už jich má 67.

122:03
    Opět závar před brankou finského týmu. Kuzmenko objel branku a z otočky vystřelil. Následně se snažil dorážet Tělegin, ale bez úspěchu.

123:11
    Poprvé ve čtvrtém prodloužení si zaútočil také Jokerit, který několikrát ohrozil Sorokina. Nyní se ale přerušuje hra. Tvrdou ránu Nicklase Jensena zblokoval Blažijevskij.

124:03
    Domácí obránce se těžce zvedal z ledu, ale vypadá to, že bude jenom otřesen. Zápas nám pokračuje dám v obranném pásmu CSKA.

125:11
    Lepistöho střela od modré letěla mimo branku. Nicméně hosté se i po tomto pokusu drží na kotouči.

126:20
    Rämö drží puk v lapačce. Je jasné, že dnes sledujeme nejdelší zápas Kontinentální hokejové ligy!
    126:20 Právě byl překonán rekord nejdelšího utkání v KHL.

126:58
    Střela Šalunova nenadělala finskému gólmanovi příliš velké starosti.

127:25
    K Petrovovi se dostal odražený kotouč. Měl před sebou prázdnou branku, ale skákavý kotouč netrefil.

127:48
    Tak to je neuvěřitelné! CSKA Moskva už se radovalo z vítězné branky Ljubimova. Jenže rozhodčí šli celou situaci přezkoumat na video a rozhodli, že branka nebude uznána. Už druhá v dnešním zápase. Hokejový maraton tak pokračuje dál.
    127:48 Ljubimov se trefil mezi tři tyče, sudí ale branku neuznali. Pokračujeme tedy dále.

128:22
    Obrana CSKA trochu zachybovala ve vlastním obranném pásmu. Ke střele se tak dostal Joensuu, ale branku minul.

129:41
    Teď už musel Sorokin předvést úspěšný zákrok. Vhazování po jeho levici.

130:09
    Na druhé straně přidává zákrok Rämö proti střele Grigorenka.

131:29
    Jokerit nic nevymýšlí a jakmile dostane puk na své hole, snaží se o co nejrychlejší zakončení.

132:43
    Střela Kaprizova, dnešního jediného střelce CSKA, proletěla vedle levé tyče. Rämö ji kontroloval pouze pohledem.

133:24
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., nedovolené bránění).

133:41
    První střelu v početní výhodě si připisuje obránce Marčenko. Pouze doprostřed branky.

134:15
    Další pokus domácích. Střelu Kaprizova skryl Rämö v lapačce.

134:45
    Na modré teď promáchl Šalunov. Přesto domácí pokračují v kombinaci v útočné třetině.

135:24

135:51
    Tolvanen se řítil úplně sám na Sorokina, ale ten vyrážečkou posílá kotouč do ochranné sítě.
    135:51 Tolvanen mohl rozhodnout nekonečné prodloužení, svůj únik ale v gól nepřetavil.

136:52
    Momentálně má o něco málo více ze hry Jokerit. CSKA vyhazuje na zakázané uvolnění.

137:48
    Kiselevič se dostal k zakončení. Nejprve trefil jednoho z obránců, poté objel branku, ale zasunout do prázdné se mu nepodařilo. Následný brejk Jokeritu končí pod Sorokinem.

138:35
    85 sekund do konce čtvrtého prodloužení a zakázané uvolnění Helsinek.

139:18
    Pěknou střelou se prezentoval Joensuu, jenže domácí gólman vyráží.

140:00
    Čtvrté prodloužení skončilo.

Ani čtvrté prodloužení nerozhodlo. Po 140 minutách hry stále nemáme vítěze dnešního duelu, ačkoliv tomu bylo hodně blízko. Za CSKA se prosadil Ljubimov, ale po zhlédnutí videozáznamu rozhodčí gól neuznali. Na druhé straně jel sám na gólmana Tolvanen, jenže neuspěl. Čeká nás tedy prodloužení s pořadovým číslem pět.

140:01
    Začalo páté prodloužení.
    Startuje páté prodloužení tohoto utkání.

140:16
    V pátém prodloužení vypálil jako první Moses. Minul.

140:45
    Jokerit se hned snažil o další útok, ale píská se ofsajd.

141:28
    Už i Rämö si připisuje první zákrok v dalším prodloužení. V klidu pokryl střelu Šalunova.

142:09
    Historicky nejdelší zápas Kontinentální hokejové ligy končí! V pátém prodloužení nejprve neuspěl na straně CSKA Ničuškin. Z protiútoku se dostal ke kotouči MIKA NIEMI, který byl sice zády k brance, ale rychle se otočil a střelou na zadní tyč překonal Sorokina.
    Asistence: Sami Lepistö.
    142:09 Mika NIEMI - 1:2

Je tu konec dnešního extra maratonského utkání, které se zastavilo až v pátém prodloužení, konkrétně v čase 142:09, což je historicky nejdelší duel Kontinentální hokejové ligy.

V první třetině tohoto zápasu se nejprve prosadil helsinský O´Neill, aby následně mohl na druhé straně vyrovnat Kaprizov. Poté na každé straně rozhodčí neuznali po jedné brance a tak rozhodlo již zmíněné páté prodloužení. Jokerit tak snížil stav série na 2:3.

Ode mě je to pro dnešek opravdu vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (23:39:59)

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 11. Kaprizov (Grigorenko) – 4. O'Neill (Lepistö, N Jensen), 143. Niemi (Lepistö)

Rozhodčí: Fraňo, Gofman