NY Islanders – Tampa 6:7 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.) | Carolina – Arizona 6:5 (kon.)
Columbus – Florida 4:0 (kon.) | Detroit – Washington 0:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:6 (kon.)
Nashville – Toronto 2:5 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:5 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:7 (kon.)
San Jose – Vegas 2:1 (po pr.)
New York Islanders
6:7 (1:3, 2:4, 3:0)
Tampa Bay Lightning
Pátek 23.03.2018, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL
    Tampa vyhrála už 51. zápas v sezóně a překonala tak své maximum z ročníku 2014/15.

Československá stopa

Jaroslav Halák (NYI) 28 minut, 11 zákroků, 1 gól, 91,7 %

Ondřej Palát (TBL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:42
    Andrej Šustr (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:03 (02:55:06)

1. Brayden Point (TBL) 1+2
    2. Jordan Eberle (NYI) 0+3
    3. J. T. Miller (TBL) 2+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 41:36 (11:16, 16:10, 14:10)
    Zblokované střely – 13:18
    Vyhraná vhazování – 40:27
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 19:10

Hokejisté Islanders udělali z jednoznačného zápasu ve třetí třetině ještě pořádné drama a nakonec podlehli Tampě jen 6:7. Hosté nastoupili do závěrečné části zápasu se čtyřbrankovým náskokem, který se ale rychle začal povážlivě tenčit. Ve 42. minutě se dostal v přesilovce k několika dorážkám Anders Lee, jenž nakonec puk procpal skrze betony brankáře Vasilevského. Poté zůstal před brankou zcela sám Anthony Beauvillier a Vasilevskij opět inkasoval mezi betony. Když pak ve 45. minutě stejný hráč úspěšně tečoval střelu Boychuka, ztráceli Ostrované už jen jediný gól. Blesky se však poté přeci jen zkoncentrovaly, zpevnily do té doby chatrnou defenzivu a vyrovnat už soupeři nedovolily.

59:59
    Ještě jedna střela Ryana Pulocka. Ta ale nebyla přesná a Tampa tedy zvítězí!

59:34
    Pulockova střela z vrcholu levého kruhu se neujala. Domácí tlak ale pokračuje.

59:19
    Zakázané uvolnění Tampy. Domácí si berou oddechový čas.

59:06
    A domácí to konečně mohou zkusit s prázdnou brankou!

59:01
    Je tu poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Po ráně Strålmana musel Halák přerušit hru. Domácí tak zatím nemohou myslet na power-play.

57:56
    Hosté hrají dobře takticky a drží hru daleko od své branky.

56:57
    Do konce zápasu zbývají tři minuty. Domácí už musejí vrhnout všechny síly dopředu.

55:49
    Na hattrick myslí také hostující J. T. Miller. Ten zblízka trefil Haláka!

55:22
    Ryan Pulock dnes pálí ze všech pozic. Tentokrát byla jeho střela zablokována.

54:31
    Hosté přidali. Z pravého kruhu střílel Hedman a k dorážce se snažil natlačit Yanni Gourde. Halák ale rychle zareagoval a holí si stáhl puk pod sebe.

54:18
    Nahození Andreje Šustra od mantinelu přidržel v lapačce Halák.

54:03
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Pulock (Eberle, Tavares), 24. Pulock (Beauvillier, Eberle), 26. Lee, 42. Lee (Jo. Bailey, Tavares), 44. Beauvillier (Eberle), 45. Beauvillier (Boychuk, Barzal) – 3. Cirelli (Coburn, Gourde), 3. T. Johnson (Kunitz, Sergačjov), 15. Hedman (B. Point, Palát), 23. B. Point (Cirelli, McDonagh), 29. J. T. Miller (Stamkos, Coburn), 32. Sergačjov (Gourde, B. Point), 39. J. T. Miller (Kučerov, Hedman)

New York Islanders: Gibson (32. Halák) – Boychuk (A), Leddy, D. Seidenberg, Pelech, Pulock, Hickey – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Ladd (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, Wagner.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Strålman (C), Hedman, Girardi, McDonagh, Sergačjov, Coburn (A), Šustr – Kučerov, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Palát – Gourde, Cirelli, Killorn – Erne, Kunitz.

Rozhodčí: Walsh, Jackson – Nowak, Murphy

Diváci: 10354