NY Islanders – Tampa 6:7 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.) | Carolina – Arizona 6:5 (kon.)
Columbus – Florida 4:0 (kon.) | Detroit – Washington 0:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:6 (kon.)
Nashville – Toronto 2:5 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:5 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:7 (kon.)
San Jose – Vegas 2:1 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Florida Panthers
Pátek 23.03.2018, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ): 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 9:24 (02:44:13)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Sergej Bobrovskij (CBJ): 33 zák., 0 gólů, úsp. 100%
    2. Cam Atkinson (CBJ): 1+1
    3. Pierre-Luc Dubois (CBJ): 0+2

Je dobojováno, Columbus na domácím ledě přejel v dobré formě hrající Floridu jasně 4:0, a vybojoval tak už desáté vítězství v řadě! O výhře Blue Jackets rozhodlo pět minut na začátku druhé třetiny, během nichž se domácí prosadili hned třikrát. Floridský kouč Bob Boughner se necelé tři minuty před koncem ještě rozhodl odvolat Roberta Luonga, hosté se ale ani nedostali k závěrečnému tlaku a navíc inkasovali z hole Vaneka.

59:40
    Sceviourovo nahození ještě změnilo směr a Bobrovskij pro jistotu přerušil hru.

58:29
    Diváci v Nationwide Areně jsou na nohou, už jen pár desítek sekund dělí Blue Jackets od desáté výhry v řadě!
    57:35 Thomas VANEK - 4:0

57:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    A už je to definitivní. Panthers zaváhali při rozehrávce a v rohu kluziště se volného kotouče ujal THOMAS VANEK, který poté neměl problém poslat puk do prázdné floridské branky. Bez asistence.

57:18
    Roberto Luongo je na střídačce, necelé tři minuty před koncem třetí třetiny to hosté zkoušejí se šesti hráči v poli!

56:45
    Milanův pokus z ostrého úhlu Luongo jen tak tak vyrazil, načež se hosté osvobodili a Vatrano už se pomalu chystá na návrat na led.

55:50
    Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Jared McCann, který měl po své pravici volného Trochecka, nakonec se ale rozhodl sám vypálit a střela mu příliš nesedla.

55:12
    Panthers se osvobozují, Seth Jones se nyní vrací pro kotouč až za Bobrovského branku.

54:48
    Frank Vatrano (FLA) měl štěstí. Nakonec z toho nebude trestné střílení, ale jen běžná přesilovka pro Columbus, nedávná posila Panthers z Bostonu vyfasovala dvě minuty za sekání.

54:46
    Thomas Vanek ujížděl sám na Luonga, na poslední chvíli byl ale faulován!

52:48
    Volný Zach Werenski dostal nabito na pravý kruh, jeho následnou jedovatici si ale Roberto Luongo pohlídal.

52:14
    Seth Jones z vrcholu kruhů pálil nepřesně, domácí ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

51:22
    Blue Jackets si po ní zahrají přesilovku, Petrovic (FLA) míří za katr na dvě minuty za hrubost.

51:22
    Po strkanici před columbuským brankovištěm byla hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 21. Atkinson (Panarin), 24. Milano (Calvert, Dubois), 26. S. Jones (Atkinson, Dubois), 58. Vanek

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, N. Foligno, Bjorkstrand – Jenner, Wennberg, Vanek – Sedlák, Letestu, Calvert.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, Malgin – J. McGinn, McCann, Vatrano – Haley, MacKenzie, Sceviour.

Rozhodčí: Pochmara, Furlatt – Miller, Daisy