NY Islanders – Tampa 6:7 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.) | Carolina – Arizona 6:5 (kon.)
Columbus – Florida 4:0 (kon.) | Detroit – Washington 0:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:6 (kon.)
Nashville – Toronto 2:5 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:5 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:7 (kon.)
San Jose – Vegas 2:1 (po pr.)
Colorado Avalanche
1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
Los Angeles Kings
Pátek 23.03.2018, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nenaskočil. (04:40:06)

1. Anže Kopitar (LAK) 4+0
    2. Tobias Rieder (LAK) 2+0
    3. Drew Doughty (LAK) 0+1

Naprosto jednoznačně vyhrává tento zápas hostující celek, výraznou mírou k tomu přispěl Anže Kopitar, který poprvé ve své kariéře vstřelil v jednom zápase čtyři branky. Domácím nepomohla ani změna brankáře, Varlamova nahradil Jonathan Bernier.

59:39
    Jonathan Quick kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Mnoho času ze třetí třetiny už nezbývá.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta, Samuel Girard vedl akci domácích.

58:35
    Hostující celek, který byl od první do poslední minuty výrazně lepší, vyhraje tento duel poměrně snadno.

58:12
    Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Kings musí hrát.

57:55
    Colin Wilson se k puku za brankou nedostal, obránce jej odstavil.

57:30
    Colorado se vrací do svého obranného pásma, odkud se pokouší rozehrát výraznější akci.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v zápase, domácí celek se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

56:00
    Laviny se dostaly do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí celek už rezignoval a smířil se s porážkou.

55:25
    I za takto rozhodnutého stavu má hostující celek převahu, hraje aktivněji a snaží se své vedení navýšit. Komerční přestávka.

53:40
    Avalanche mají problémy s rozehrávkou, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

53:14
    Vladislav Kameněv dostal hru do útočného pásma, ale výrazněji ohrozit branku nedokázal.

53:01
    Jonathan Bernier rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají.

51:54
    Kings míří k pohodové výhře v tomto zápase.

51:27
    Mikko Rantanen zůstává po střelu před brankou Kings ležet na hrací ploše. Po chvilce se zvedá z hrací plochy.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Rantanen (Landeskog, MacKinnon) – 5. Kopitar (D. Brown), 8. Muzzin (Toffoli, N. Thompson), 20. Kopitar (D. Brown, Muzzin), 21. Rieder (Doughty, Quick), 33. Kopitar (N. Thompson, Martinez), 44. Kopitar, 50. Rieder (J. Carter, Folin)

Colorado Avalanche: Varlamov (33. J. Bernier) – Nemeth, E. Johnson, Zadorov, Barrie, Siemens, Girard – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Compher, Andrighetto – Nieto, Kameněv, Comeau – C. Wilson, Kerfoot, G. Bourque.
    Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Martinez, Phaneuf, Muzzin, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Rieder – N. Thompson, Kempe, Toffoli – Clifford, Amadio, T. Mitchell.

Rozhodčí: Kozari – L'Ecuyer – Rody, Cameron

Diváci: 17 071