NY Islanders – Tampa 6:7 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.) | Carolina – Arizona 6:5 (kon.)
Columbus – Florida 4:0 (kon.) | Detroit – Washington 0:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:6 (kon.)
Nashville – Toronto 2:5 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:5 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:7 (kon.)
San Jose – Vegas 2:1 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
6:3 (2:1, 3:0, 1:2) Stav série: 3:3
HC Oceláři Třinec
Pátek 23.03.2018, 18:20 • Tipsport arena • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

To je ode mne pro tuto chvíli vše, na počtenou. (21:10:53)

V této sérii stále platí pravidlo, že vyhrává vždy pouze domácí tým. Pardubice posílají čtvrtfinálovou sérii výhrou před vyprodanou Tisport arenou do rozhodujícího sedmého zápasu, který se odehraje v neděli v Třinci. Pardubice se od 13. minuty držely ve vedení, Třinec celý zápas pouze dotahoval. Rozhodujcí byla zřejmě druhá část, ve které Dynamo vstřelilo tři branky a dostalo se do čtyřgólového vedení. Třinec se snažil nepříznivý vývoj zvrátit, domácí ale i díky dobrému výkonu Kacetla svůj náskok udrželi.

59:40 Martin KAUT - 6:3
    Zdroj: Hokejka TV

59:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Rolinek získal kotouč ve vlastní třetině a rychle se s ním vydal dopředu. Pardubičtí jeli tři na jednoho a navíc byla prázdná branka Třince, kterou trefil po nahrávce od Rolinka MARTIN KAUT. Asistence: Tomáš Rolinek a Marek Trončinský.

59:14
    Rolinek dostal nahrávku ve středním pásmu na pravou stranu, když už se chystal trefit prázdnou bránu, zablokoval ho Adamský.

58:36
    Poulíček sice vyhrál buly, jenže puku se zmocnili hosté. Adamského ránu od modré příklepem vyrazil Kacetl lapačkou za bránu.

58:30
    Dynamo vyhodilo po pravém mantinelu na zakázané uvolnění.

58:22
    Hamerlík opět míří ven z brány!

58:07
    Tentokrát se o osvobození Dynama postaral Treille.

57:42
    Tomášek dostal puk na chvíli ven z vlastního pásma, Třinec ho dostal rychle zpět do třetiny.

57:26
    Marcinko se srazil s Kacetlem, rozhodčí přerušili hru a vhazovat se bude po pravé ruce Kacetla.

56:52
    Petružálkovu ránu příklepem od modré zblokoval Rolinek a opět do hned zkoušel na prázdnou branku, i tentokrát mířil příliš doprava.

56:06
    Další pokus o trefení prázdné branky obstaral Mojžíš, ale ani on nemířil přesně.

55:50
    Hamerlík opět vyrazil ven branky, čehož mohl využít Rolinek, ale téměř přes celé hřiště odkrytou branku netrefil.

55:40
    Oddechový čas pro hosty.

55:40
    Do přihrávky Petružálka na levou stranu vložil hokejku Wishart a srazil kotouč do hlediště.

55:07
    Hamerlík míří z branky, Třinec to opět zkouší v šesti!

Adam Joska

Branky a nahrávky: 13. M. Kaut (Perret), 16. J. Sýkora (T. Svoboda, Hrabal), 26. Poulíček (Perret, M. Kaut), 31. Dušek (M. Kaut), 32. Tomášek (Wishart), 60. M. Kaut (Rolinek, Trončinský) – 16. Adamský (Svačina), 46. Svačina (Krajíček, Roth), 48. Petružálek (R. Vlach, Dravecký)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (31. Hamerlík) – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Chmielewski, R. Vlach, Dravecký – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kvasnica.

Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Ondráček, Špůr

Diváci: 10072