Pardubice – Hr. Králové 0:1 (kon.) | Táborsko – Sokolov 5:1 (kon.) | Opava – Ústí n. L. 2:0 (kon.)
FC SILON Táborsko
5:1 (3:0)
FK Baník Sokolov
Sobota 24.03.2018, 15:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Třinácté Táborsko prohrálo na jaře oba zápasy. Modrobílým se do cesty postavily velmi silné týmy Příbrami (1:3) a Opavy (0:3). Hratelní soupeři přicházejí na řadu právě teď. Nejen hratelní, ale také velmi důležití. Prvním z nich je Sokolov, dohrávka úvodního jarního kola. Jihočeši stále čekají na pořádné gólové hody. V součtu s posledním listopadovým utkáním skórovali ve třech duelech jedinkrát, když se trefil obránce Navrátil. Na trefu útočníka tak věží domácí právě dnes proti Sokolovu. Táborsko potřebuje v boji o záchranu body a vítězstvím by zase svým pronásledovatelům mohlo odskočit, navíc by stáhlo náskok Sokolova na čtyři body.

Jedenáctý Baník odstartoval jaro také zápasy proti týmům z čela ligové tabulky. Nejprve podlehl 0:3 Opavě, poté však přivezl cenný bod po remíze 1:1 z Třince. Na úspěch mohou myslet Sokolovští také na jihu Čech, vždyť na hřišti soupeřů jsou pátým nejlepším týmem. Podzimní souboj Sokolova s Táborskem nabídnul hned šest branek. Zrodí se třeba divoká remíza 3:3 také v Táboře?

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, N'Gimbi, Šandera, Prošek – Kučera, Nešický, Kopřiva, Mršić – Vandas, Musiol.
    Náhradníci: Zadražil – Zavadil, Schramhauser, Vozihnoj, Linhart, Peterka.

FK Baník Sokolov: Bolek – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čermák – Glaser, Kosak, Čihák, Vávra – Jakub Dvořák II., Přeučil.
    Náhradníci: Belaň – Fišer, Končal, Strada.

Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Petřík.

Týmy už jsou na trávníku, zápas může začít.

Rozehrávku mají hosté.

1

1
    Sokolov se pouští odvážně po pravém křídle, domácí defenziva ale nespí.

1
    Vandas na druhé straně zatáhnul míč po pravém křídle, centr se nepovedl.

3
    Hrátky domácích před vápnem utnul Přeučil. Táborsko začíná mít převahu.

4
    Standardka před Bolkovým vápnem.

4
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Míč si ke standardce postavil ALEŠ NEŠICKÝ, krásně překopnul zeď a poslal míč pod břevno, Bolek byl bezmocný. Návrat po karetním trestu se Nešickému podařil na jedničku.

7
    Odvetu Sokolova táhnul Přeučil, N´Gimbi je však neoblomný. Přes něj to dnes zatím nikomu z hostů nejde.

7
    Další pěkná pozice před sokolovskou brankou po faulu hostů. Asi tři metry od rohu šestnáctky.

8
    To je úvod jako hrom! Další standardka a další gól Táborska. Hosté nedokáží tyto situace bránit. Na centr zleva si naskočil MARTIN KUČERA a neomylně uklidil míč hlavou do brány – 2:0.

10
    Sokolov se snaží o ofenzivu, je to ale od hostů hodně zbrklé.

11
    Střelu šajtlí poslal Jakub Dvořák, míč se stočil mimo tyče.

13
    Závar před Tomou končí odkopem, gólman domácích opět nemusí zasahovat.

14
    Centr před sokolovskou branku museli hosté s vypětím všech sil odhlavičkovat. Domácí se vcelku snadno dostávají až do zapovězeného území.

16
    Toma po zákroku ve vzduchu zalehl N´Gimbiho, oba jsou v pořádku.

16
    Čihák podkopl na půlce Nešického a rozhodčí mu domlouvá.

18
    Táborsko znovu tlačí, hosté zakopávají v nouzi do autu.

19
    Rychlá a pěkná akce hostů skončila Čermákovým centrem, který si v klidu pohlídal Šandera. Jeho přiťuknutí tělem sebral Toma.

22
    Na dlouhý centr Vandas nedosáhl, rozehrávají hosté.

23
    Hned dva hráči domácích jsou teď na trávníku.

24
    Oba se oklepali a Kučera rozehrává útočnou akci.

25
    Václav Prošek natáhnul ke krásné pumelici, která jen těsně zaplavala nad sokolovským břevnem.

26
    Vojtěch Přeučil sprostě nadává, není se co divit, hostům se nevede.

28
    Mršičova akce zleva končí po několika odrazech rohovým kopem.

28
    Jízda Táborska pokračuje třetím gólem. Hosté opět nezvládli pokrýt hráče při standardce a JAKUB NAVRÁTIL se pověsil pohledně do vzduchu. Hlavička o zem končí u tyče a Bolek loví míč ze sítě potřetí. "Ten brankář si ještě nesáhnul na balon a má tam už třetí gól," okomentovali situaci po rohovém kopu nadšení příznivci domácích.

34
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jakub Dvořák II., přichází Marek Strada.

34
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Pavel Čermák, přichází Matěj Končal.

36
    Domácí jsou v klidu a hostům se za poslední minuty nepovedlo stále Tomu ohrozit. Sokolovští sáhli ke dvojímu střídání. Zlepší se jejich hra už do poločasu?

37
    Rychlá akce domácích končí nepřesným Šanderovým centrem.

38
    N´Gimbi zastavil postupujícího Končala pořádným skluzem.

39
    Jakub Kopřiva zakroutil míč těsně vedle šibenice, Bolek se jen díval.

41
    Další snaha domácích končí ofsajdem.

42
    Hodně dlouhý nákop Sokolova nemůže domácí borce rozhodit.

43
    Prošek se místo pohotového centru před branku ukličkoval.

44
    Kopřiva zakončil nepřesnou ranou mimo branku. Hosté jsou v závěru půle znovu pod tlakem.

45

První poločas končí zaslouženým vítězstvím Táborska 3:0. Domácí vstřelili dva rychlé góly a celý poločas diktovali hru. V závěru půlhodinky přidali ještě třetí gól a mohou být v klidu. Hosté se k zakončení příliš nedostali, na což reagoval trenér Sokolova hned dvojím střídáním. Druhý poločas začne asi v 16:01.

46

46
    Nešický s Mršičem zaožili hned útočnou akci, která končí přetaženým centrem.

48
    Dlouhými nepřesnými přihrávkami to hostům nejde.

49
    Žlutou kartu dostává Vojtěch Přeučil (FK Baník Sokolov).

51
    Sokolovští se nastěhovali na polovinu Táborska, zatím si jen přihrávají.

53
    Standardka se tentokrát nepovedla ani Táborsku. Diváci na počátku druhého poločasu zatím marně čekají na pohledné akce z úvodu první půle.

55
    Přeučil zařval bolestí, ale už je na nohou.

56
    Vávrův centr zprava minuli při svém náletu Končal i Kosak. Tady měli hosté k brance zatím asi nejblíž.

57
    Žlutou kartu dostává Adam Čihák (FK Baník Sokolov).

57
    Žlutou kartu dostává Jan Kosak (FK Baník Sokolov).

58
    Ostré zákroky hostů trochu rozvířily celkově poklidný průběh druhé půle.

60
    Končal srazil rukama Kopřivu, tentokrát se nežlutí.

61
    Žlutou kartu dostává Jakub Kopřiva (FC MAS Táborsko).

64
    Téměř dvacet minut druhé půle je pryč a gólmani se zatím moc nezapotili.

66
    Brejk Táborska zastavili hosté faulem na Mršiče. Přiletí míč do vápna?

67
    Centr našel hlavu volného Musiola, který o kousek míjí. Gólman Sokolova se jen díval.

69
    Sokolov právě vstřelil branku!
    Tenhle gól Táborští těžko skousnou. Celou situaci zahájil totiž rohový kop, který podle mnoha domácích hráčů být neměl. Rozčilení využili hosté ke zmatku před Tomou, kde se nakonec z několika kroků prosadil ADAM ČIHÁK. Táborsko vede nad Sokolovem už jen 3:1.

72
    Dnešní utkání sleduje 581 diváků.

72
    Mršič hezky utekl po levém křídle, pak ale váhal, až prováhal. Centr přes jednoho z obránců končí rohem.

73
    Byla nařízena penalta. Domácí mohou znovu odskočit.

73
    Jde na ni Musiol.

74
    Po faulu ve vápně poslal ZBYNĚK MUSIOL penaltu doprostřed branky a Táborsko vede 4:1. Bolek zkusil levou stranu marně. Musiol zaznamenal již letošní osmou branku.

76
    Další závar před Bolkem! Šanderův pas využil k úprku Nešický, jehož střelu k tyči Bolek jen vyrazil. Musiol už nedokázal do odkryté branky doklepnout.

78
    Šandera podkopnul Kosaka, zajímavá standardka pro hosty.

79
    Nešický se do centru položil a poslal míč do autu.

80
    Na Kučeru hosté tak dlouho doráželi, až ho Glaser obral o míč. Kučera jen rozhodil rukama a přihlížel, jak se Glaser řítí na Tomu. Střelou nad Tomu ale neuspěl a domácí brankář skvěle vyrazil nad branku.

81
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Patrik Fišer.

82
    Střelecký koncert domácích pokračuje. Rychlá Kučerova akce po levé straně končí centrem před branku, kde se po zmatku prosazuje JAKUB KOPŘIVA – 5:1. Hosté reklamují ofsajd, není jim to ale nic platné.

82
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Zbyněk Musiol, přichází Zdeněk Linhart.

86
    Domácí kontrolují závěr a těší se na premiérové jarní body.

88
    Další faul na Nešického znamená další možnost ohrozit Bolka.

89
    Mršičův centr našel jen kopačky sokolovské obrany.

90
    Hosté už se k Tomovi zřejmě nedostanou, další nedovolený zákrok dává výhodu Táborsku.

90
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Patrik Schramhauser.

90
    Standardka končí domácím ofsajdem.

90
    Rozhodčí nastaví 1 minutu.

90
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Leoš Vozihnoj.

90+1

Na góly bohatý zápas končí vítězstvím Táborska 5:1. Domácí položili základ úspěchu už v první půli, kterou vyhráli 3:0. Po změně stran se sice dočkali Sokolovští snížení, nicméně Musiolova penalta už definitivně sebrala hostům víru. Když se trefil Kopřiva, bylo rozhodnuto – 5:1. Hosté doplatili zejména na chyby při bránění standardních situací. (16:48:34)

Josef Janda

Branky: 4. Nešický, 8. Kučera, 28. Navrátil, 74. Musiol (pen.), 82. Kopřiva – 69. Čihák

Karty:   61. Kopřiva (TAB) – 49. Přeučil (SOK), 57. Čihák (SOK), 57. Kosak (SOK)

FC SILON Táborsko: Toma – Navrátil (C), N'Gimbi, Šandera, Prošek – Kučera, Nešický, Kopřiva (90. Vozihnoj), Mršić (90. Schramhauser) – Vandas, Musiol (82. Linhart).

FK Baník Sokolov: Bolek – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Čermák (34. Končal) – Glaser (C), Kosak, Čihák, Vávra (81. Fišer) – Jakub Dvořák II. (34. Strada), Přeučil.

Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Petřík