Buffalo – Montreal 0:3 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 3:4 (po pr.) | St. Louis – Vancouver 4:1 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 3:2 (po pr.) | Dallas – Boston 2:3 (kon.) | Colorado – Vegas 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Calgary 5:1 (kon.)
San Jose Sharks
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Calgary Flames
Sobota 24.03.2018, 21:00 • SAP Center, San Jose (kapacita 17562 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (23:59:35)

Nejvíce času na ledě: Brent Burns 23:59 – Brett Kulak 23:06

Branky a nahrávky: 8. Dillon (Tierney, Meier), 10. Hansen (Burns, Goodrow), 29. E. Kane (Tierney), 51. Braun (Couture, M. Karlsson), 53. E. Kane (Pavelski, Dillon) – 13. Mi. Stone (Ferland, Stewart). Rozhodčí: Skilliter, Kowal – Murchison, Cameron. Diváci: 17562 (vyprodáno).

Je za námi velmi zajímavý zápas mezi San Jose a Calgary. Nabídl toho hodně, kromě šesti gólů i dvě pořádné bitky a hattrick Gordieho Howea v podání Brendena Dillona. Právě nepříliš produktivní domácí obránce otevřel v 8. minutě skóre dnešního utkání.

O necelé dvě minuty přidal navíc druhou branku šikovnou tečí Burnsovy pobídky Jannik Hansen a vypadalo to, že dnešní zápas bude jasně v režii domácích. O chvilku později ale z ničeho nic snížil Michael Stone a Flames byli do poloviny zápasu herně lepším týmem.

Jenže v 29. minutě přišla v přesilové hře Calgary řada chyb, které potrestal Chris Tierney, jenž nabídl gól do prázdné branky Evanderu Kaneovi. Další dva slepené góly přišly po polovině třetí třetiny, kdy se nejdřív trefil obránce Justin Braun a krátce nato podruhé v utkání Evander Kane.

San Jose tak porazilo na domácím ledě Calgary jednoznačně 5:1, zapsalo už sedmou výhru v řadě a ještě více si upevnilo pozici v postupující osmičce v Západní konferenci. Flames naopak pomalu zhasíná i poslední jiskřička naděje na postup.

59:39
    Flames se v závěru zápasu ještě drží s kotoučem v útočném pásmu a snaží se obstřelovat Jonesovu branku. Rána Bretta Kulaka z levé strany skončila hodně mimo tři tyče.

59:08
    Mark Jankowski ještě vymyslel jednu šanci pro Michaela Ferlanda, jehož jemná teč vychýlila kotouč mimo Jonesovu branku.

58:43
    Brett Kulak se vůbec nepáral s Kevinem Labancem a u mantinelu ho sroloval na led. Rozhodčí nechali zákrok bez trestu.

58:10
    Už probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu. Ten se však jen nedohrává, domácí hráči ještě mají chuť přidat další branku.

57:34
    Dylan DeMelo poslal před branku nahození od modré čáry, Rittich na střelu viděl a kotouč dokázal zastavit.

57:01
    Michael Frolík se snažil podél levého mantinelu projít až do šance, stopku mu vystavil obránce Justin Braun.

56:27
    Chris Tierney nyní pokazil přečíslení domácích tři na dva, finální přihrávka na Barclaye Goodrowa se mu hrubě nepovedla.

55:56
    Timo Meier se vyřítil do další šance, jeho zakončením ovšem minulo branku Davida Ritticha.

55:30
    Domácí obránce Brenden Dillon povedenou bitkou završil hattrick Gordieho Howea, tedy gól, asistence a bitka.

55:02
    Máme tu druhou bitku v dnešním zápase! Do pěstního souboje se pustili Brenden Dillon a Garnett Hathaway. Domácí řízek měl v bitce výrazně navrch a byl zaslouženě oceněn burácejícím potleskem fanoušků. Oba rváči zamířili rovnou do šatny, inkasují pětiminutové tresty.

54:46
    Zakázané uvolnění na straně Calgary. Vhazovat se bude po pravé ruce Davida Ritticha.

54:27
    Nick Shore má dnes velkou smůlu! Nyní se dostal znovu do dobré šance, když ho před brankou našel Garnett Hathaway, střelou však jen napálil Martina Jonese.

53:59
    Dlouho se nyní nepřerušilo, hraje se hodně plynule, v útočném pásmu se nyní drží hosté.

Adam Lacek

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, P. Martin, Burns, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), M. Karlsson – Hertl, Couture (A), Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Goodrow, Fehr, Hansen.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – D. Hamilton, Giordano (C), Mi. Stone, Hamonic, Kulak, R. Andersson – J. Gaudreau, S. Bennett, Lazar – Frolík, Backlund, Brouwer (A) – Ferland, Jankowski, Stewart – N. Shore, T. Glass, Hathaway.

Rozhodčí: Skilliter, Kowal – Murchison, Cameron

Diváci: 17562 (vyprodáno)