Poruba 2011 – Šumperk 4:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Jablonec n/N 6:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
DRACI PARS ŠUMPERK
Neděle 25.03.2018, 17:00 • RT TORAX ARENA • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Finále

To už je ode mě pro dnešek opravdu vše. Budu se na vás těšit při jednom z dalších onlajn přenosů. (19:44:25)

Viděli jsme nádherný zápas plný zvratů s akcemi na obou stranách. Nejdříve dvakrát dotahovala Poruba, potom bleskově vyrovnali Draci. Zápas následně dospěl až do prodloužení, kde to dlouho vypadalo na vítězný gól hostujících borců. To by ale domácí nesměli mít výborného Kůdelu a také Jiřího Zdeňka, který parádním způsobem o osudu utkání rozhodl. Porubští se tedy ujímají vedení 1:0 v sérii. Příští zápas se odehraje v úterý dvacátého sedmého března na šumperském ledě.

68:00 ZDENĚK - 4:3

68:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Luka přihrál do jízdy po pravém mantinelu JIŘÍMU ZDEŇKOVI a ten si zkušeně položil na led brankáře Lakosila a zakončil do horní části branky. Asistence: Vladimír Luka.

67:25
    Řezáč nahazoval puk na branku, kde ho všichni minuli a on proletěl až do rohu.

65:35
    Hosté jsou zatím v prodloužení mnohem aktivnější. Kůdela je celou dobu v permanenci.

64:39
    Lakosil kryje po nahození přes celé kluziště puk v lapačce.

63:52
    Cink si najel do pásma, nasadil kličku obránci a z mezikruží vypálil. Kůdela kryje.

63:06
    Kůdela si puk raději schoval ve své lapačce. Následovat bude buly po jeho levici.

61:50
    Lukáš Králík vypálil z mezikruží, Kůdelovi puk vypadl a došoural se až za branku! Velká šance pro hosty!

60:55
    Neprosadili se jak Kaluža, tak ani z dorážky Hryciow.

60:01

Po třech třetinách nám hra konečné rozuzlení nepřinesla. následovat tedy bude desetiminutové prodloužení.

60:00

59:59
    Hosté ještě mohli rozhodnout! Řezáč si dobře zpracoval přihrávku a mohl ještě v poslední minutě rozhodnout! Kůdela mu to nedovolil!

59:51

59:45
    Slavíkově střele chyběla ke vstřelení branky tvrdost. Lakosil má puk v lapačce.

58:15
    Luka mohl rozhodnout! Jeho dělovku však nakonec vyráží Lakosil!

David Kubatík

Branky a nahrávky: 28. Luka (Káňa T., Káňa J.), 36. Káňa T. (Luka, Zdeněk), 47. Luka (Káňa T., Zdeněk), 68. Zdeněk (Luka) – 12. Schejbal (Půhoný, Řezáč), 32. Sedlák (Králík, Vachutka), 48. Králík (Cink, Šťáva)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Slavík, Fišera, Kaluža, Hryciow, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, Káňa J., Luka, Fojtík , Zdeněk, Finsterle, Gelnar, Ollender, Káňa T., Jaroš
    DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Geweise, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

Rozhodčí: Škrobák, Škach – Bubela, Zedník