Žďár n/S – Warriors Brno 3:2 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 4:3 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 5:6 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Bílí Tygři Liberec
Neděle 25.03.2018, 13:00 • Tipsport aréna (malá hala) • Play-off extraligy st. dorostu • Čtvrtfinále

Já se s vámi loučím z mrazivé malé haly v Tipsport aréně a těším se příště, na počtenou! (15:21:39)

Velmi napínavý zápas nakonec dospěl až do prodloužení, v němž rozhodl o úspěchu Sparty přesilovkou trefou Patrik Prymula.
    V 57 minutě to ale ještě vypadalo, že šťastným týmem dneška bude Liberec, do vedení 1:2 ho poslal Petr Had . Domácí ovšem nesložili zbraně a minutu a půl před koncem zásluhou Jiřího Obadala srovnali na 2:2.
    První bod ve čtvrtfinálové sérii tak zůstává v Praze, další klání (případně dvě) jsou a programu v úterý a ve středu v Liberci.

68:19
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Sparta využívá početní výhodu, a první bod v sérii tak získává ona! Hrdinou dne je PATRIK PRYMULA, který si s pukem nabruslil na střed kluziště a skrytým projektilem propálil Paříka mezi nohy. Asistence: Marek Bláha, Vojtěch Kropáček.

68:03
    Domácí mají velkou šanci zlomit zápas na svou stranu, čeká je přesilová hra.

68:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Aubrecht – 2 min., hrubost).

67:15
    Arnošt úspěšně zastavil útok Liberce a upaluje směrem k Paříkovi. I on byl ale nakonec zastaven.

66:39
    V šanci Prymula! Bránu ale minul.

66:00
    Gajdoš chtěl ohrozit Paříka, Bitman ale zaklekl a střelu zblokoval.

65:30
    Had čeká s pukem za svou brankou na pohyb spoluhráčů

64:45
    Křídelní ofenzíva Tygrů zastavena, teď je na řadě Sparta.

64:12
    Vhazování ped Mičánem.

63:50
    Mičán vyjel z brány a celkem riskantně rozehrál puk dlouho přihrávkou do středního pásma.

63:30
    Tůma vedl domácí protiútok, zbytečným ofsjadem ale snaha končí.

62:39
    Žůrek se po mantinelu prodral až před Mičána a zkoušel štěstí střelou nad rameno. Minul jen o kousek.

62:11
    Pařík čape sparťanskou střelu.

61:40
    Domácí přišli o puk za svou bránou, Mičán musí řešit závar před svou osobou.

61:00
    Šafařovský nabírá puk ve své třetině a postupně se sním dostává až před Mičána.

Jan Hausmann

Branky a nahrávky: 30. Čech (Havlín, Kropáček), 59. Obadal (Bláha, Kropáček), 69. Prymula (Bláha, Kropáček) – 12. Rychlovský (Žůrek, Šafařovský), 57. Had (Aubrecht)

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Bureš, Najman J., Bláha, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Lis, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch
    Bílí Tygři Liberec: Pařík (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga

Rozhodčí: Sýkora – Malý, Sedláček