Toronto – Buffalo 2:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 0:3 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:1 (kon.)
Tampa – Arizona 1:4 (kon.) | NY Rangers – Washington 2:4 (kon.) | Montreal – Detroit 4:2 (kon.)
Chicago – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Vegas – Colorado 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 3:0 (kon.)
Los Angeles Kings
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Calgary Flames
Úterý 27.03.2018, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:37 (07:15:27)

1. Jonathan Quick (LAK) 23 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Anže Kopitar (tým) 1+1
    3. Dion Phaneuf (LAK) 1+1

Tři góly v přesilovkách, dobrá defenzivní hra a skvělý výkonu brankáře. To jsou aspekty, které pomohly Kings k výhře v tomto zápase na domácím ledě. Los Angeles vyhrává tento zápas 3:0.

59:30
    Kings drží hru daleko od své branky, v poklidném tempu se zápas dohrává.

59:00
    Probíhá poslední minuta.

58:52
    Kings hrají sice u své branky, ale vedou o tři góly.

58:10
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se do výraznějších šancí nemůže propracovat.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:39
    Komerční přestávka, vhazovat se bude před domácí brankou po zákroku gólmana Jonathana Quicka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:23
    Flames prohrávají o tři branky a nemohou se stabilněji dostat do tlaku v útočném pásmu, domácí hokejisté velmi dobré brání.

55:40
    Kings míří za výhrou v tomto zápase.

55:33
    Tanner Glass vyslal nepřipravenou ránu, jeho projektil byl hodně nepřesný.

55:00
    Kings hrají velmi dobře takticky, nikam se neženou, navíc mají více ze hry.

54:23
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Troy Brouwer, ale minul branku. Puk končí na zadním mantinelu.

54:00
    Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny, domácí celek vede o tři branky a pokračuje v aktivní hře.

53:12
    Ránu z mezikruží, kterou vyslal Curtis Lazar, poměrně snadno kryje brankář Jonathan Quick.

52:41
    Z dobré pozice nyní zakončoval Torrey Mitchell, ale jeho projektil dokázal brankář Mike Smith vyrazit mimo branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Phaneuf (Kempe), 32. Kopitar (Phaneuf, D. Brown), 49. J. Carter (Kopitar, D. Brown)

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Phaneuf, Martinez, Muzzin, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Rieder, J. Carter, Toffoli – N. Thompson, Kempe, Pearson – Clifford, T. Mitchell, Lewis.
    Calgary Flames: M. Smith (Gillies) – Giordano, D. Hamilton, Mi. Stone, Hamonic, Kulak, R. Andersson – S. Bennett, N. Shore, Lazar – Frolík, Backlund, Brouwer – Ferland, Jankowski, Stewart – T. Glass, Stajan, Hathaway.

Rozhodčí: Lee, Nicholson – Murphy, Nowak

Diváci: 18 230