EC Red Bull Salzburg
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HC Vítkovice Ridera
Úterý 27.03.2018, 18:00Play-off extraligy st. dorostu • Čtvrtfinále

Čas 67:48 rozhodl. Přesně v tomto čase vstřelil vítězný gól Marcel Barinka, čímž rozhodl o vítězství Salzburgu nejen v dnešním zápase, ale i v celé sérii. Vítkovice však byly pro rakouský tým vyrovnaným soupeřem, vždyť i v minulém zápase odcházely poraženy v prodloužení. Salzburg tedy potvrdil roli favorita a postupuje na závěrečný finálový turnaj, i když jeho cesta nebyla vůbec tak jednoduchá, jak se předpokládalo.
    Ode mě je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera. (20:23:39)

67:48
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Na jedné straně velká radost, na druhé zklamání. Tak by se daly popsat pocity po vítězné brance MARCELA BARINKY, který z levého kruhu prostřelil vítkovického gólmana. Asistence: Bez asistence.

67:03
    Ve vlastním pásmu se ke kotouči dostala dvojice domácích a byl to nakonec Huber, kdo přebruslil celé kluziště a pokusil se z ostrého úhlu propasírovat puk mezi Malikovy betony.

66:37
    Ostrava se vymanila z vlastního pásma a po překročení obranné modré vyhodila za Kolarzovu bránu.

65:51
    Vítkovice zablokovaly jednu ze střel od modré a samy se vydaly do útoku. Ten byl již ve středním pásmu zlikvidován pozorným Salzburgem.

65:21
    Domácí jsou aktivnějším týmem, snaží se všechno cpát nekompromisně do brány. V mnoha ohledech stojí při Vítkovicích velké štěstí, protože by stačila jedna přesně načasovaná přihrávka. Zrovna to se ale Salzburgu nedaří, přihrávky nyní nejsou vůbec přesné.

64:19
    Rebernig viděl střelu od modré, a tak si sjel na teč do předbrankového prostoru. Kotouč ale nakonec nezasáhl.

63:48
    Hráči Red Bullu se motají kolem Malikovy brány. Nejnebezpečnější byl Barinka, jehož střela skončila vedle levé tyčky.

63:20
    Po pasáži ve středním pásmu nahazují Vítkovičtí na bránu Salzburgu.

62:03
    Peeters a Hede zaútočili v situaci dva na dva. Prvně jmenovaný se chystal vystřelit, když puk zachytil hlouček hokejistů v tmavě modrém.

61:04
    Za uplynulou minutu byly na puku častěji Vítkovice, a i pokud nemá Ostrava kotouč zrovna ve svém držení, dokáže být velmi nepříjemná v napadání. To již postřehla i čtveřice domácích, nejvíce Čermák.

60:20
    Na druhé buly prodloužení jsme si chvíli počkali, jelikož po přerušení hry rozhodčí zjistili, že časomíra nad ledem nebyla spuštěna. Již je ale vše tak, jak má být.

60:01

Šedesát minut základní hrací doby o vítězství nerozhodlo, ale blíže mu byli hráči domácího Salzburgu. Ti se téměř po celou dobu třetí třetiny drželi v útočném pásmu. Mnoho střeleckých šancí jsme ale neviděli, protože oba týmy zvolili spíše opatrnější hru.
    Prodloužení začne přibližně za 3 minuty.

60:00

59:36
    Mrva nahazuje do útočného pásma. Hostům se však přes dotěrné soupeře nedaří vymyslet žádnou ofenzivní akci.

58:53
    Vítkovice se na pár okamžiků dostaly do útočného pásma, Salzburg však rychle dostává hru mezi modré čáry.

58:26
    Chybné střídání svého týmu musel hasit Malik zákrokem lapačkou proti Huberově střele z mezikruží.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 5. Alanov (Barinka, Hadamczik), 40. Huber (Varejcka, Obu), 68. Barinka – 4. Věntus (Bernovský), 32. Beránek

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Kristiansen) – Obu, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer – Stewart, Rebernig, Lindner – Barinka, Varejcka, Hefke – Čermák, Hede, Vogt – Huber, Peeters.
    HC Vítkovice Ridera: Malik (Piták) – Věntus, Kunc, Smička, Zapletal, Raška, Vacula, Bílý – Fridrich, Bernovský, Konečný – Beránek, Potočný, Lewandowski – Lednický, Mrva, Kylnar – Ivan, Kadula.

Rozhodčí: Kellner, Prazaic – Kontschieder, Oberhuber.