Toronto – Florida 4:3 (kon.) | Washington – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Colorado – Philadelphia 1:2 (kon.)

2. Braden Holtby (WSH) – 35 zákroků
    3. Henrik Lundqvist (NYR) – 30 zákroků (05:00:04)

Hity: 16:21.

Dnešní utkání je u konce. Washington nakonec vítězí 3:2 v prodloužení. Pojďme ale popořadě. Nejprve se v první třetině dostali do vedení Rangers zásluhou Kevina Hayese. Ještě v téže části ale dokázali domácí srovnat krok, když se trefil André Burakovsky. V prostřední části se skóre nepohnulo a na gól jsme tak museli čekat až do závěrečné periody. A tam se opět trefili prvně Newyorčané. Trefil se Ryan Spooner. Vyrovnání ale přišlo při hře bez brankáře. Prosadil se Lars Eller. Zápas poté rozhodl v prodloužení Jevgenij Kuzněcov. Bod navíc tedy bere tým z hlavního města.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

60:38 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:2

60:38
    Washington právě vstřelil branku!
    Ve středním pásmu nabral kotouč JEVGENIJ KUZNĚCOV. Dostal se s ním do útočného pásma, které objel kolem dokola. Nakonec vypálil golfovým úderem z poměrně velké dálky a trefil naprosto přesně na zadní tyč.
    Bez asistence.

60:30
    První šanci mají domácí. Nahození Orlova tečuje Oshie. Bez úspěchu.

60:01

Ani po šedesáti minutách hry nemáme rozhodnuto o vítězi dnešního duelu. Ačkoliv se ve třetí třeině dostali Rangers zásluhou Ryana Spoonera dostali podruhé do vedení, tak těsně před koncem dokázal při powerplay srovnat Lars Eller. Uvidíme, zda se dočkáme rozhodnutí už v prodloužení nebo až v samostatných nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Vypadá to na prodloužení.
    58:55 Lars ELLER - 2:2

58:55
    Powerpla domácím vyšla! 65 sekund před koncem přihrával zpoza brány Nickas Bäckström přesně na hůl LARSE ELLERA, který umístěním puku pod horní tyč vyrovnává na 2:2.
    Asistence: Nicklas Bäckström, Jevgenij Kuzněcov.

58:17
    Washington je v šesti!

57:36
    Domácí stále kombinují a ohrožují Lundqvista. Jenže stále na vyrovnávací branku čekají.

56:23
    Tvrdá střela Kempného minula branku Jezdců.

55:37
    Tým z hlavního města je sice nastěhovaný v útočné třetině, ale Rangers se brání a vždy posunou kotouč alespoň do středního pásma.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 20. Burakovsky (Bäckström, Oshie), 59. Eller (Bäckström, Kuzněcov), 61. Kuzněcov – 13. K. Hayes (Vesey, Skjei), 51. Spooner (Andersson, Skjei)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström, Oshie – Eller, Smith-Pelly, Stephenson – Beagle, Chiasson, Gersich.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – M. Staal, Pionk, Skjei, Sproul, O'Gara, Gilmour – Kreider, Zibanejad, Fast – K. Hayes, Chytil, Zuccarello – Vesey, Andersson, Spooner – C. McLeod, Naměstnikov, Bučněvič.

Rozhodčí: Hebert, Kozari – Cornier, Amell

Diváci: 18506