Crystal Palace – Liverpool 1:2 (kon.) | West Ham – Southampton 3:0 (kon.) | Brighton – Leicester 0:2 (kon.)
Manchester Utd. – Swansea 2:0 (kon.) | Newcastle – Huddersfield Town 1:0 (kon.) | Watford – Bournemouth 2:2 (kon.)
West Brom – Burnley 1:2 (kon.) | Everton – Manchester City 1:3 (kon.)
Everton FC
1:3 (0:3)
Manchester City
Sobota 31.03.2018, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 32. kolo
    Pep Guardiola si připsal 50. vítězství v roli manažera Citizens.

A dočkali se. Hráči Manchesteru City rozhodli zápas už v prvním poločase, v němž soupeři nastříleli tři góly. V 63. minutě sice snížil krásnou trefou Yannick Bolasie, ale více toho dnes domácí nepředvedli. Pep Guardiola tak poprvé porazil Everton a jeho svěřenci jen potvrdili suverénní vedení v tabulce PL. (20:25:02)

90+3

90+3
    Zápas se už opravdu jen dohrává. Hosté čekají na závěrečný hvizd.

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

90
    Seamus Coleman si troufl na Leroye Saného, který se ale nenechal obejít. Hosté si následně zkomplikovali situaci pokusem o konstruktivní rozehrávku, ale dobře to pro ně dopadlo. Kope se od Edersonovy brány.

89
    Fotbalisté Manchesteru City nadále hrají svou hru. Chtějí zápas dokončit s balónem na kopačkách.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Danilo.

86
    Citizens jinak opět drží míč. Domácí se mohou prosadit jen z ojedinělé akce.

84
    Trocha vzrušení na domácí straně. Schneiderlin našel centrem z hloubi pole hlavu úplně volného Oumara Niasseho, který však zamířil přímo do Edersona. Nakonec se ukázalo, že domácí hrot stál v ofsajdu.

83
    Až teď. Domácí vhazují.

83
    Hosté hrají se soupeřem bago. Hráči Evertonu se už několik minut nedotkli balónu.

82
    Střely celkem – 5:17.

81
    Začala už poslední desetiminutovka zápasu. Na žádné drama to nevypadá.

79
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Baye Oumar Niasse.

79
    Ani takový rychlík, jako Kyle Walker, teď nedoběhl přihrávku spoluhráče. Bude se kopat od domácí brány.

78
    Cenk Tosun zboural Vincenta Kompanyho. Oba aktéři si to ještě chvíli vyříkávali, ale sudí ani nepřerušil hru.

77
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Ilkay Gündoğan.

76
    Před pár minutami jsem zmiňoval vzepětí Evertonu. Teď už se vše vrátilo do normálu a domácí za míčem jen běhají.

Martin Augustin

Branky: 63. Bolasie (Calvert-Lewin) – 4. Sané (D. Silva), 13. Jesus (De Bruyne), 37. Sterling (D. Silva)

Držení míče: 18 % : 82 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:8.
    Everton FC: Pickford – Coleman, M. Keane, Jagielka (C), Baines – Rooney (57. Davies), Schneiderlin – Walcott, Calvert-Lewin (75. Baningime), Bolasie – Tosun (79. Niasse).
    Náhradníci: Robles – Cuco Martina, Ra. Funes Mori, Davies, Vlašić, Baningime, Niasse.

Manchester City: Ederson – Otamendi, Kompany (C), Laporte (87. Danilo) – Walker, De Bruyne (77. Gündoğan), Fernandinho, D. Silva, Sané – Sterling (64. B. Silva), Jesus.
    Náhradníci: Bravo – Danilo, Gündoğan, B. Silva, Adarabioyo, Zinčenko, Nmecha.

Rozhodčí: Tierney – Smart, Eaton

Diváci: 39221