Zwolle – Sparta Rotterdam 2:0 (kon.) | Arnhem – Kerkrade 0:3 (kon.) | Eindhoven – Breda 5:1 (kon.)
Willem II – Utrecht 3:2 (kon.) | Den Haag – Alkmaar 0:3 (kon.)
PEC Zwolle
2:0 (1:0)
Sparta Rotterdam
Sobota 31.03.2018, 18:30 • IJsseldelta Stadion (Zwolle) • Nizozemská Eredivisie • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešním 29.kole se představí domácí Zwolle, která vyzve Spartu Rotterdam. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Zwolle se nachází na pěkném sedmém místě tabulky, které znamená boj o Evropskou ligu. Na svém kontě mají 40 bodů za jedenáct výher a sedm remíz. Skóre mají záporné 37:41. Z posledních pěti utkání získali pouze jeden bod za remízu 1:1 proti průměrnému Venlo. Nejlepší střelec týmu je s jedenácti góly Saymak.

Sparta Rotterdam se momentálně nachází na šestnáctém místě nejvyšší nizozemské soutěže, což už znamená, že jsou velice blízko boje o záchranu, protože na patnáctou Bredu ztrácí již šest bodů. Na svém kontě mají tedy 21 bodů za pět výher a šest remíz, skóre mají záporné 25:55. Z posledních pěti utkání získali sedm bodů za dvě výry a remízu. Nejlepší střelec týmu je s pěti góly Muhren.

Posledních pět vzájemných utkání:
    20.08.17 Sparta Rotterdam-Zwolle 1 : 1
    05.02.17 Sparta Rotterdam-Zwolle 2 : 3
    13.08.16 Zwolle-Sparta Rotterdam 0 : 3
    17.07.15 Zwolle-Sparta Rotterdam 3 : 1
    15.01.12 Sparta Rotterdam-Zwolle 2 : 0

PEC Zwolle: Boer – van Polen, S. van den Berg, Marcellis, Ehizibue – Dekker, Mokhtar, Thomas – Menig, Parzyszek, Namli.
    Náhradníci: Hauptmeijer, van der Hart – Freire, E. Bakker, Benschop, Marinus, Ligeon, Israelsson, Woudstra, Ondaan.

Sparta Rotterdam: J. Huth – Nelom, Chabot, Fischer, Holst – Mühren, Dougall – Kramer, Verhaar, Sanusi – Ahannach.
    Náhradníci: Nienhuis – Breuer, Brogno, dos Santos, Duarte, Floranus, Friday, Goodwin, Proschwitz, Vriends, Spierings..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Zwolle obléklo modré dresy, Sparta pruhovanou kombinaci dresu.

2
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je YOUNESS MOKHTAR, který pěknou střelou k pravé tyči velice brzy otevírá skóre dnešního utkání.
    2. Youness MOKHTAR - 1:0

3
    Už od prvních sekund jde vidět, že proti sobě stojí dva ofenzivní týmy, které dělají obrovské chyby v obranné fázi hry.

4
    První rohový kop pro domácí celek.

5
    Ke střele se dostal Thomas Verhaar, jenže netrefil bránu zhruba o pět metrů.

6
    Zwolle kontroluje hru a potvrzuje, že je favoritem dnešního zápasu.

7
    Rohový kop pro Spartu Rotterdam.

8
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Sepp van den Berg.

9
    Sparta už se dostala trochu do zápasu, nicméně Zwolle si hlídá své obranné postavení.

10
    Po deseti minutách vede domácí celek 1:0 po rychlé akci Mohktara.

11
    Rohový kop pro domácí tým.

12
    Rotterdamští si s tímto míčem opět poradili.

13
    Frederik Holst parádním způsobem zastavil Meniga v pokutovém území hostů.

14
    Hosté kombinují na své polovině hřiště, kde čekají na chybu soupeře.

15
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Muhren.

16
    Zwolle je typickým klubem, který hraje v Západní Evropě na umělém pažitu. V minulosti zde hrála například Sparta Praha, která je úspěšně vyřadila.

17
    Nepřesnou přihrávku vyslal Queensy Menig. Jannik Huth bude odkopávat od brány.

18
    Dirk Marcellis s velkým štěstím posunul míč na svého brankáře.

19
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Piotr Parzyszek.

20
    Po prvních dvaceti minutách hry vede domácí celek stále 1:0.

21
    V posledních sekundách sledujeme velký počet faulů a nepřesností.

22
    Stadion Zwolle je vyprodaný a panuje zde báječná atmosféra.

23

24
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Bram van Polen.

25
    Utkání se začíná zpomalovat. Oba celky si hlídají své obrany.

26
    Sparta se snaží o vyrovnání, nicméně zatím jim chybí finální fáze hry.

27
    Thomas Verhaar se dostal do velké příležitosti, jenže trestuhodně umisťuje balon půl metru od pravé tyče!
    27.

28
    Žlutou kartu dostává Kenneth Dougall (Sparta Rotterdam).

29
    Zwolle kombinuje na své útočné polovině a snaží se otupit aktivitu Sparty.

30
    Po půlhodině hry vede stále domácí mančaft 1:0 po brance Mokhtara.

31
    K zakončení se dostal Rick Dekker, jenže jeho rána jde vysoko nad.

32
    Sparta se sice snaží, jenže zatím jim to proti domácím nejde, hlavně finální část.

33
    Ke střele se dostal domácí Kingsley Ehizibue, jenže trefuje pouze tribuny, které jsou za bránou Hutha.

34
    Opět probíhá boj ve středu hřiště, kde se bojuje o každý centimetr hřiště.

35
    Nepřesnou přihrávku vyslal domácí Ryan Thomas. Jannik Huth bude odkopávat od brány.

36
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Soufyan Ahannach.

37
    Robert Mühren se nedokázal prosadit přes van den Berga.

38
    Volný přímý kop pro Spartu.

39
    Ten byl zahrán bídně, protože míč končí v rukavicích Diederika Boera.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu a domácí sále vedou 1:0.

41
    Nepřesná přihrávka Thomase končí u Chabota.

42
    Volný přímý kop pro Zwolle.

43
    Ani domácímu celku se standardní situace nepovedla.

44
    Sander Fischer předvedl kvalitní zákrok proti dotírajícímu Menigovi.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas utkání mezi Zwolle a Spartou Rotterdam, který končí výhrou domácích 1:0, když se v 2.minutě prosadil záložník Mokhtar. Zbytek půle byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách, jenže nikdo ji již nedokázal zužitkovat.

46

46
    Zwolle rozehrálo druhý poločas.

47
    První útok se domácímu celku moc nepovedl, jenže Sparta udělala chybu a Zwolle je zpět na míči.

48
    K zakončení se dostal Piotr Parzyszek, jenže jeho zakončení levou nohou bez problémů lapil Huth.

49
    Domácí hráči i fanoušci si žádali odpískání penalty, jenže Kooij to viděl jinak, hra pokračuje dál.

50

51
    Bram van Polen se pokusil vystřelit z první z hranice vápna, jenže více ohrozil střechu tribuny než brankáře Hutha.

52
    Nepřesná přihrávka Youneses Mokhtara končí za brankovou čarou. Jannik Huth bude opět odkopávat od brány.

53
    Volný přímý kop pro Spartu Rotterdam.

54
    Do zakončení se dostal Julian Chabot, jenže Diederik Boer bez problémů chytá i tohle.

55
    Zwolle zahozuje jednu útočnou akci za druhou..

56
    Younes Namli vybojoval volný přímý kop na svou osobu.

57
    V dalším ofsajdu byl nachytán Sanusi.

58
    A další ofsajd. Tentokrát se provinil domácí Piotr Parzyszek.

59
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

60
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Sander Fischer.

61
    Po hodině hry vede stále domácí celek 1:0.

62

63
    Standardní situace se bude opakovat, protože míč tečoval Boer.

64
    Bez problému odbráněné. Zwolle spěchá do rychlého brejku.

65
    Žlutou kartu dostává Soufyan Ahannach (Sparta Rotterdam).

66
    Autorem branky je PIOTR PARZYSZEK, který parádně napadal, odebral Fischerovi míč a poté ho přesně umístil k pravé tyči.
    66. Piotr PARZYSZEK - 2:0

67
    Domácí fanoušci jsou po vstřelené brance ve skvělé náladě.

68

69
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Queensy Menig, přichází Terell Ondaan.
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Kenneth Dougall, přichází Stijn Spierings.
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Soufyan Ahannach, přichází Fred Friday.

70
    Terell Ondaan ihned začal čarovat, Nelon si musel pomoct faulem.

71
    Nepřesná přihrávka Thomase Verhaara končí za brankovou čarou. Diederik Boer bude odkopávat od brány.

72
    Zwolle si už kontroluje své pohodlné vedení.

73
    Domácím se nedaří útočná fáze, Sparta by měla vycítit šanci.

74
    Nepřesná přihrávka Kramera končí u domácího golmana.

75
    Rohový kop pro Zwolle.

76
    Ten nepřinesl žádné vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Miquel Nelom.

77
    Do zakončení se dostal Piotr Parzyszek, jenže hlavičkou minul bránu zhruba o tři metry.

78
    Do další velké šance se dostal Younes Namli, jenže trefil pouze prostor, kde stál připravený Huth.

79
    K další střele se dostal Ryan Thomas, jenže opět končí míč mimo hřiště.

80
    Sparta už vypadá, jako by bránila výsledek 2:0.

81
    Posledních deset minut utkání.

82
    Na zemi leží domácí Kingsley Ehizibue, který se drží za levý kotník.

83
    Pravý bek je na svém místě a hra pokračuje dál.

84
    Útočným faulem se provinil hsotující Fred Friday.

85
    Dirk Marcellis předvedl parádní obranný zákrok před Spieringsem.

86
    Do dalšího ofsajdu se dostal ofsajdový hříšník Ryan Sanusi.

87
    Ke střele se dostal Terell Ondaan, jenže trefil pouze prostor, kde pracuje Jannik Huth.

88
    Nepřesnou přihrávku vyslal hostující Robert Mühren.

89
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Piotr Parzyszek, přichází Erik Israelsson.

90
    Rozhodčí Kooij se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Erik Israelsson zkoušel vystřelit k pravé tyči, jenže golman opět chytá.

90+2
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Youness Mokhtar, přichází Rogier Benschop.

90+3

Sledovali jsme utkání mezi Zwolle a Spartou Rotterdam, kdy domácí vyhráli naprosto zaslouženě 2:0, když se trefil v 2.minutě Mokhtar a v 66.minutě Parzyszek. Domácí měli milion tutovek, jenže nedokázali napotřetí překonat hostujícího brankáře. Zwolle zůstává na šestém místě, Sparta zůstává sedmnáctá.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:21:35)