Králův Dvůr – Zápy 0:0 (3:1 po pen.) | Dobrovice – Čížová 4:0 (kon.) | Domažlice – Chrudim 2:1 (kon.)
po penal. (3:1)
FK Králův Dvůr
0:0 (0:0)
SK Zápy
Sobota 31.03.2018, 10:30 • Fotbalový stadion, Králův Dvůr • Česká fotbalová liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

V sobotním dopoledni se v rámci 21. kola ČFL odehraje utkání mezi Královým Dvorem a Zápy. Zahajovací výkop je stanoven na 10:30.

Klub z Králova Dvora doplatil na nepříznivý los po zimní pauze a oba své venkovní duely prohrál, v Převýšově 0:3 a na hřišti lídra z Chrudimi 1:2. V tabulce klesl na šesté místo a v prvním jarním představení před vlastním publikem už chce zabodovat.

SK Zápy

Zápy vstoupily do jarní části třetiligové soutěže se střídavými úspěchy. Nejprve zvítězily 2:0 na hřišti Litoměřicka, ale potom podlehly výkonnostně podobnému týmu Ústí nad Orlicí 1:2. Teď se připravují už na svou čtvrtou venkovní pouť v řadě.

Do začátku utkání zbývá dvacet minut. Pokud patříte mezi nedočkavce, můžete si čekání na úvodní výkop zkrátit prohlédnutím sestav.

FK Králův Dvůr: Krček – Procházka, Matas, Hell, Zelenka, Ježdík, Kraus, Balšánek (C), Břížďala, Šlapák, Novák
    Náhradníci: Vávra – Bican, Černý, Bohánek, Bouček

SK Zápy: Frydrych – Štěpánek, Duben, Růžek, Jablonský, Hron, Jelínek (C), Eliáš, Svoboda, Putz, Matějka
    Náhradníci: I. Doležal, Pávek, M. Doležal, Šíma, Kovařík, Zoubek, Macek

Rozhodčí: Hájek – Vaňkát, Klupák.

1

1
    Rozehrávku provedl Králův Dvůr.

2
    Kombinační souhra vedla jenom k odvrácenému útoku po pravé straně.

3
    Vzápětí získali domácí míč zpět a tentokrát svou akci dotáhli do zdárného konce. Už ve třetí minutě si Frydrych si připsal první zákrok.

5
    Už nějakou dobu se hra motá kolem středového kruhu, kde probíhají usilovné bitvy o míč.

6
    Nakonec ho vybojovali hosté, nicméně se jim to podařilo za pomoci neoprávněného způsobu boje.

7
    Ani Králův Dvůr si v útočné fázi nevěděl rady a po překročení půlící čáry přišel o míč.

8
    Žlutou kartu dostává Martin Šlapák (FK Králův Dvůr).

11
    Deset minut je za námi. V této době se fotbalisté obou mužstev spíše oťukávali.

12
    To se může změnit s rohovým kopem domácích. Tak ne, Králův Dvůr soupeřovu obranu nepřelstil.

13
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Jiří Duben, přichází Michal Pávek.

15
    Krček (FK Králův Dvůr) se jen ohlédl po střele letící daleko od jeho brány a provede výkop.

16
    Hned nato nepřesně zakončili také domácí, takže ani Frydrych nemusel zasahovat.

19
    Myšlenka chytrá, provedení nikoliv. Zápský centr letící do pokutového území obránci odvrátili.

20
    Stejně tak byl odvrácen rychlý protiútok.

22
    Hosté se nadechli k tlaku a už několik desítek vteřin zaměstnávají defenzivu Králova Dvora.

22
    Žlutou kartu dostává Petr Putz (SK Zápy).

25
    Další pokus mimo. Zápští fotbalisté se teprve zastřelují. Možná je jen otázkou času, kdy se trefí.

26
    Nic takového nehodlají připustit domácí, ti ze svého tažení vytěžili kop z rohu hřiště.

27
    Ale potom už nic víc. Následná protiakce vedená středem hřiště také ztroskotala.

28
    Hosté se sice znovu propracovali k míči, ale ne na dlouho, protože jim byl odmáván ofsajd.

30
    O chvíli později zaútočili znovu a dokonce vystřelili. V zásobníku ovšem neměli přesné náboje, takže gólman Krček (FK Králův Dvůr) zůstal úplně v klidu.

33
    Slepými pálil také Králův Dvůr. Přesnost dnes dělá problémy oběma týmům.

35
    V této pasáži utkání se hra přelévá z jedné strany na druhou, tempo je na vysoké úrovni.

37
    Těží z toho domácí. Získali výhodu rohového kopu.

38
    Ale nevyužili ji. Zápští obránci se na celou situaci důkladně připravili a zvládli ji s naprostým přehledem.

39
    Žlutou kartu dostává Michal Pávek (SK Zápy).

42
    V závěru poločasu domácí okupují pokutové území.

43
    Snaha ještě do přestávky skórovat vychází vniveč, obrana Záp působí jako neprůstřelný štít.

44
    A když už se fotbalistům Králova Dvora přeci jen podařilo vystřelit, tak cílené zařízení minuli.

45
    Úplnou tečku za úvodním dějstvím napsala nepřesná rána jednoho ze zápských hráčů.

45

Průběh prvního poločasu můžeme považovat za vyrovnaný. A to nejen při pohledu na bezbrankové skóre, ale také z hlediska předvedené hry. Žádný z týmů nad druhým nijak výrazněji nepřevyšoval, problémy jim však často dělala přesnost. Brankáři si tedy odpočinuli, jako někde na dovolené.

46

47
    Na jeho startu má Králův Dvůr k dispozici roh.

48
    Zápy se ubránily a neváhaly vyrazit do brejku, ten byl zastaven ještě před půlící čárou.

49
    Nicméně hosté zůstali u míče a rozvinuli akci po pravé straně, jejímž výsledkem je rohový kop.

50
    Také defenziva Králova Dvora zvládla svůj úkol na výbornou a zaslouží si pochvalu.

52
    Budeme svědky dalšího rohu. Rozehrají ho domácí.

53
    Nic nevymysleli, následuje Frydrychův odkop. Dnes prostě vítězí obrana nad útokem.

55
    Změnit se to snažili domácí a neměli k tomu daleko. Bohužel pro ně stál Frydrych na správném místě a střelecký pokus zlikvidoval.

57
    Zakončili také hosté. V jejich případě se jednalo o vůbec první pokus směřující mezi tři tyče. A to už je téměř hodina hry fuč.

60
    Útok vedený podél pravé postranní čáry zastavili hosté zákrokem v rozporu s pravidly.

61
    Nařízenou standardku domácí rozehráli křižným pasem, který nanašel správného adresáta.

64
    V posledních minutách se nic zajímavého nestalo. Bezduchá pasáž hry pokračuje kombinací Záp.

65
    Stále marně se hosté snaží prokousat středem hřiště.

67
    Možná jim k tomu pomůže přímý volný kop. Rozehrají ho právě v blízkosti středového kruhu.

68
    Dlouhý nákop byl špatnou volbou. Balonu se ujali už na útočné půlce kombinující domácí.

69
    Krátká souhra vedla ke střele. Bohužel pro Králův Dvůr neměl autor přesně seřízena mířidla.

71
    Do závěrečného hvizdu zbývá dvacet minut a stav skóre zůstává od začátku neměnný.

72
    Pohnout s ním můžou fotbalisté Záp, pokud se jim podaří využít výhodu rozehrávky rohového kopu. Nic takového se ovšem nestalo.

73
    Žlutou kartu dostává Martin Jelínek (SK Zápy).

74
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Tomáš Matějka, přichází Milan Macek.

77
    Králův Dvůr se hravě ubránil exekuci rohového kopu a už zase může spřádat ofenzivní plány.

77
    Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Tomáš Břížďala, přichází Josef Bouček.

80
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Josef Eliáš, přichází David Zoubek.

80
    Zápy koušou. Deset minut před koncem duelu provedou rozehrávku z rohového čtvrtkruhu.

81
    Královédvorská defenziva zůstala zkonsolidovaná a všechny nabíhající hráče zpacifikovala.

83
    Skóre se nezměnilo ani po rohovém kopu domácích.

85
    Žlutou kartu dostává Jan Matas (FK Králův Dvůr).

87
    Dalšímu rohovému kopu čelící obrana Záp si při plnění svých povinností počínala chvalitebně, nechala zakončit pouze nepřesně mířícího fotbalistu.

89
    Základní hrací doba se rychle začíná naplňovat. Zdá se, že vítěze určí až penaltový rozstřel.

90
    Zbývá nastavená minutka času.

90+1
    Druhý poločas skončil.

Za hodinu a půl se nikomu nepodařilo dopravit míč do sítě, a tak se o to hráči pokusí v penaltové loterii. Ta začne už za okamžik, takže nikam neodcházejte.

Střílení penalt začíná.

Stav po 1. sérii – 0:0.

Stav po 2. sérii – 1:1.

Stav po 3. sérii – 2:1.

Stav po 4. sérii – 2:1.

Konečný stav penalt – 3:1.

Králův Dvůr v napínavé bitvě udolal Zápy po penaltách a připsal si první jarní vítězství. Náskok aktuálně třetích Záp na svého dnešního pokořitele se ztenčil na dva body, týmy se díky tomu staly tabulkovými sousedy. (12:33:24)