Mountfield HK – Liberec 2:1 (po pr.) | Přerov – HC Plzeň 3:2 (po pr.)
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 31.03.2018, 17:00Mládežnické Mistrovství České republiky - mladší dorost

To je pro dnešek úplně vše. Někdy příště u textového přenosu na počtenou. (19:29:01)

Je za námi poslední utkání hracího dne. Úvod utkání patřil Přerovu, který se dostal do náskoku, ten ještě ve druhé třetině zvýšil. Plzeň ještě v druhé části snížila a ve třetí vyrovnala. Měla několik dobrých šancí, ale ve třetí třetině gól nepadl. Tak se o slovo přihlásilo prodloužení, které rozhodl Stanislav Svozil. Mužem zápasu je jednoznačně brankář Přerova – Michal Postava, který nedopustil inkasovat branku ve třetí části.

60:40
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné. Plzeň třetí třetinu tlačila a hnala se za vyrovnáním. V prodloužením STANISLAV SVOZIL získal puk od obránce a dostal se do samostatného úniku, který nádherně zakončil nad lapačku Čecha. Bez asistence.

60:07
    Plzeň začíná prodloužení s pukem na hokejce.

60:01

Plzeň ve třetí třetině předvedla mohutný tlak, více než vyrovnávací branku ovšem nevstřelila. Po krátké pauze nás tak čeká prodloužení tři na tři, které bude trvat pět minut.

60:00

59:41
    Adamec střelou z levého kruhu nepřekonal Postavu.

59:09
    Další rána jen prolétla kolem brány Přerova.

58:50
    Přerovští jsou v pěti.

58:33
    Za brankou Plzně zůstal ležet jeden z domácích, ale bude zřejmě v pořádku.

58:33
    Jiříčkova rána prošla kolem pravé tyče.

57:53
    Postava si poradil se střelou Kremláčka i následnou dorážkou.

57:10
    Adamec vypálil dobrou ránu, která však končí na hrudi brankáře Přerova.

57:00
    Domácí se osvobozují rychle po vhazování.

56:46
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Hanák – 2 min., hákování).

55:51
    Malát se snažil dostat puk do brány, když se obtočil kolem tyče. Postava drží svůj tým.

55:12
    Přerov je kompletní.

54:42
    Plzeň si vytváří jednu šanci za druhou. Zubři jsou pod obrovským tlakem.

54:23
    Adamec v rychlém úniku trefil horní tyč!

54:00
    Přerov vyhazuje přes celé hřiště a střídá.

53:26
    Hosté se kombinací ke střele Jiříčka, ten napálil beton Postavy, který pak byl natlačen v brankovišti.

53:09
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zábranský – 2 min., hákování).

53:04
    Postava vychytal brejk útočníka Plzně.

52:16
    Plzeň se dostala do přečísle dva na jednoho, to se moc nepovedlo, ale z další vlny přijel Pánek, který však tutovku nedal.

51:31
    Plzeň startuje další útok od vlastní obrany.

50:20
    Petr a Kleniar se natahovali k puku, ani jeden však nedokázal zakončit.

49:53
    Do rány Kremláčka se položil jeden z obránců Přerova.

48:54
    Přerov kombinoval v útočném pásmu, po chybě se ke kotouči dostává Plzeň.

47:35
    Plzeň se tlačí do útoku a nenechává hrát domácí s pukem.

46:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň vyrovnává v signalizované výhodě. Plzeň kombinovala v útočném pásmu. Malát přihrál puk na DOMINIKA SOUKUPA, který trefil mezeru mezi betony. Asistence: Sebastián Malát.

45:29
    Kvasnička nahodil puk do pásma, kde o něj přišel.

44:39
    Adamec se pokusil o střelu bekhendem, pokus byl hodně nepovedený.

44:19
    Postava předvedl další zákrok proti útočníkovi Plzně.

43:30
    Kuchárik si klepal v útočném pásmu o přihrávku, dostal by ji, kdyby nebyla zablokována obranou.

42:24
    Malák udělal průvan v obraně Přerova, jeho zakončení skončilo na betonu Postavy.

41:42
    Domácí se sami vyhnali z útočného pásma a odchází střídat.

41:00
    Přerov se dostal do útočného pásma, po střele Kunceka se musel Čech vytáhnout.

40:32
    Postava teď čelil třem pokusům, všechny dokázal zlikvidovat.

40:07
    Postava si připisuje zákrok ve třetí části.

40:01

Druhá periody přinesla branku na každé straně. Plzeň si vytvořila během druhé třetiny více šanci, ale využít dokázala pouze jednu. Přerov se po druhé vstřelené brance soustředil hlavně na obranu. Třetí perioda bude ještě hodně zajímavá.

40:00

39:27
    Přerov si pohlídal modrou čáru a vyhazuje.

38:44
    Zubři se dostali po dlouhé době do útoku, ale větší nebezpečí pro Čecha nepřišlo.

37:38
    Přerov se pouze brání. Tentokrát však útočnou akci zastavil ofsajd.

37:13
    Soukup nedokázal u levé tyče překonat brankáře Přerova.

35:17
    Marcel se dostal ke dvěma střeleckým pokusům, ani jeden neprošel za záda Postavy.

34:46
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Svozil – 2 min., hákování).

33:32
    Hráči Plzně využívají svou přesilovou hru. Ihned po vyhraném vhazování získal puk VÁCLAV ADAMEC, který svou tvrdou střelou rozvlnil síť a rozjásal fanoušky. Asistence: Daniel Malák.

33:28
    Hamšík provětral od modré lapačku Postavy.

33:22
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Ministr – 2 min., sekání).

32:33
    Zubři se dostali do útočné třetiny, ale puk získala Plzeň, která však nahodila puk do útočné třetiny, kde byly nejrychlejší domácí.

32:21
    I domácí jsou kompletní, na obou stranách si připsali brankáři zákrok,

31:51
    Plzeň musí začít další útok od vlastního pásma, z přesilové hry již moc nezbývá.

31:12
    Hollarova rána byla zablokovaná jedním z obránců.

30:45
    Plzeň je v plném počtu, ale skórovat mohli domácí, Čech musel předvést další dobrý zákrok.

30:29
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

29:54
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tarnoczy – 2 min., nedovolené bránění).

28:45
    Domácí hrají přesilovou hru, již si vypracovali dvě dobré šance, ale Čech byl proti skórování.

28:38
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Malák – 2 min., podražení).

27:17
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Malát – 2 min., nedovolené bránění).

27:17
    Gólové situaci předcházela ještě obrovská šance Ministra, který ve vyložené šanci trefil lapačku. Puk se odrazil k Lukáši Ryšavému, který poslal puk na JANA FENCLA, který překonal Čecha. Asistence: Lukáš Ryšavý.

27:06
    Hra je přerušena, bude se vhazovat po pravici Čecha.

26:41
    Raška se odvážil vystřelit od modré, bránu vůbec netrefil.

26:17
    Přerov zatím kombinuje v útočném pásmu bez střelby.

25:43
    Hosté jsou ve čtyřech hráčích.

25:37
    Přerov bude mít přesilovou hru pět na tři, ale pouze tři vteřiny.

25:32
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Soukup – 2 min., krosček).

25:06
    Plzeňští se osvobozují a odchází střídat.

24:19
    Tarnoczy pálil z mezikruží, mezi tři tyče se netrefil.

23:40
    Marcel Marcel nedovoleně atakoval Kleniara, který se po velkých obtíží zvedá z ledu.

23:05
    Malát vypálil ze středu útočného pásma, střela po ledě nenadělala brankáři žádný problém.

22:20
    Hostující tým od začátku druhé třetiny tlačí. Již jsme viděli druhou nebezpečnou střelu Indiánů.

21:45
    Plzeň se dostala do situace tři na dva, obrana Přerova tuto situaci vyřešila.

21:16
    Kuchárik zavezl puk do pásma, ale Plzeň si nevytvořila brankovou příležitost.

20:12
    Plzeňští vyhráli úvodní vhazování, nahození do útočné třetiny proběhlo ještě před červenou a je pískáno zakázané uvolnění.

20:01

První třetina je za námi. Úvod periody patřil Plzni, ovšem Přerov se osměloval a svůj postupný tlak zakončil těsně před koncem. Druhá perioda začne přibližně v 18:00.

20:00

18:44
    Přerov jde do vedení, nutno říci, že po zásluze. Plzeň se několik posledních minut pouze bránila. Po vyhraném vhazování se puk dostal k Patriku Tarnoczykovi, jenž nahodil puk na bránu. Tam byla skrumáž těl. Puk se objevil u DANIELA MINISTRA, který našel mezeru ve výstroji Čecha. Asistence: Patrik Tarnoczy, Lukáš Raška.

18:36
    Obránce Přerova se snažil vyslat Petra do brejku, ten však kotouč nezachytil.

18:08
    Zeman vypálil od modré, trefil hokejku bránícího hráče a puk vylétl do ochranné sítě.

17:06
    Zubři se snažili v útočné třetině.. Špatnou přihrávkou na obránce se sami z pásma vyhazují.

16:40
    Střela od modré čáry byla před Postavou tečována, ten zasahovat nemusel. Následně je hra přerušena po souboji o puk za bránou Přerova.

16:18
    Kleniar stál u pravé tyče, dostal puk a snažil se obtočit předem, nakonec vystřelil do hrudi Čecha.

15:28
    Tarnoczykovo nahození Čech chytá do lapačky a rozehrává.

14:43
    Čech si musel pokrýt pravou tyčku před dalším pokusem.

13:52
    Soukup z poza brány nahodil puk před bránu, kde byl lehce zmatek, ale kotouč obrana dokázala odklidit do bezpečí.

12:49
    Zablokovanou ránu zkusil z voleje trefit Fencl, to se také povedlo, ale rána letěla přímo do brankáře.

12:08
    Hanák nahodil puk do útočné třetiny ještě před červenou čárou, takže je pískáno další zakázané uvolnění.

11:49
    Svozil překročil modrou čáru a vystřelil s příklepem. Čech si povyjel a ránu chxyal na hrudi.

11:33
    Zubři si nedokázali přihrát a je pískáno zakázané uvolnění.

11:00
    Puk vylétl mimo hřiště, bude se vhazovat u útočné modré čáry Plzně.

10:05
    Na druhé straně se puk před bránu snažil dostat Hanák, ani zde nikdo nezasáhl puk.

09:18
    Hollar poslal střílenou přihrávku před bránu, ani jeden ze spoluhráčů nedokázal puk zasáhnout.

08:54
    Postava chytil nahození do lapačky a rychle rozehrál. Následný útok Přerova přerušuje ofsajd.

08:16
    Svozil pálil z levého kruhu, netrefil však branku.

08:09
    Čech si na druhé straně připisuje další zákrok.

07:40
    Slanina si vyjel na levý kruh, vystřelil, ale trefil pouze obránce.

06:56
    Hra se odehrává v neutrálním pásmu, oba týmy kazí rozehrávku.

06:44
    Zakázané uvolnění Přerova.

05:59
    Ministr se dostal ke kotouči na pravé straně a přihrál na Tarnoczyho, kterém střela z voleje nesedla.

05:28
    Slanina se vydal za kotoučem, první u něj byl domácí hráč.

05:08
    Panek střelou od modré trefil prvního bránícího hráče.

04:36
    Plzeňští získali puk, ale celá formace šla střídat, takže puk nahozením odevzdali soupeři.

04:14
    Po souboji o puk ve středním pásmu se ke kotouči dostali Zubři, jenž nahodili puk na bránu a získali vhazování.

03:49
    Plzeň vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

03:31
    Ryšavý se dostal do útočné třetiny a vypálil přes obránce. Čech pokus vyráží.

02:42
    Plzeň drží soupeře v pásmu. Od modré střílel Pánek, Postava nemusel zasahovat.

02:31
    Čech si připisuje zákrok po střele ihned z buly.

02:26
    Po zblokované ráně se bude vhazovat po pravici Čecha.

01:29
    Kolařík získal puk ve vlastním pásmu a snažil se prosmýknout až do útoku, kde jej však zastavila obrana Plzně.

01:15
    Ženíšek vypálil po přejetí modré rány. Postava vyráží do ochranné sítě.

00:17
    Slanina se zkoušel dostat přes obránce, jenže mu ujel puk a akce pro něj skončila.

00:03
    Úvodní buly vyhrál Přerov, do útočení se ale dala Plzeň, které je pískán ofsajd.

00:01

Oba týmy jsou připraveny, utkání za pár chvil začne.

HC ZUBR Přerov: Postava (Suchánek) – Raška, Svozil, Zábranský, Holík, Zeman – Štíbr, Kolařík, Ministr, Ryšavý, Fencl "A", Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák "A", Tarnoczy, Chytil "C", Jobánek, Šilhavý.

HC Plzeň 1929: Čech (Prchlík) – Hamšík "A", Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Adamec, Václavík, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička, Pánek "C".

Rozhodčí: Cabák, Holaň – Gančarčík, Rožánek.

Plzeň je prozatím na druhém místě po výhře nad Libercem. Tygři začali úvodní klání lépe a po první třetině vedli. Již ve druhé třetině Plzeň otočila vývoj utkání dvěma góly. Liberec ještě dokázal srovnat, ovšem třetí třetina již byla v moci Plzně. Ta vstřelila dvě branky a vyhrála.

Úvodní utkání
    Plzeň – Liberec: 4:2
    23. Kvasnička (Ženíšek), 26. Hollar (Soukup, Adamec), 44. Kvasnička (Ženíšek), 60. Adamec (Marcel, Ženíšek) – 12. Jansa (Měchura, Strnad), 28. Cikhart (Jiruš, Starý)

Zubři nezvládli úvodní utkání s Hradcem Králové, které prohráli jednoznačně 1:6. Mountfield od začátku kontroloval utkání. Již po první třetině Zubři prohrávali o tři branky. Hra se lehce v druhé periodě vyrovnala, ale i tak Přerov inkasoval čtvrtý gól. V závěrečné periodě se dnešní domácí dokázali prosadit, nic jim to již nebylo platné.

Hradec – Přerov: 6:1
    9. Lang (Perička), 14. Lang, 16. Pajer (Budina, Šlaicher), 30. Pajer (Moravec, Jušta), 45. Pajer (Budina, Šlaicher), 47. Jušta (Moravec) – 59. Raška (Petr, Tarnoczy)

Mezi nejlepší čtyři se probojovaly týmy – Bílí Tygři Liberec, HC Plzeň 1929, HC ZUBR Přerov a Mountfield HK.

Hrací systém MMČR – mladší dorost:
    Jedna skupina o čtyřech účastnících systémem každý s každým na 3x 20 min. čistého času dle programu turnaje. Tříbodový systém – v případě nerozhodného výsledku v základní hrací době následuje prodloužení 5 min. v počtu 3 na 3 a v případě nerozhodného výsledku i po prodloužení budou provedeny samostatné nájezdy.

Ještě jednou vítejte u druhého dne závěrečného turnaje mladšího dorostu. Na programu je utkání mezi čtvrtým týmem HC ZUBR Přerov a druhým týmem HC Plzeň 1929.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matouš Vojáček

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 19. Ministr (Tarnoczy, Raška), 28. Fencl (Ryšavý), 61. Svozil – 34. Adamec (Malák), 47. Soukup (Malát)

Rozhodčí: Cabák, Holaň – Gančarčík, Rožánek