Slavia – Kladno 3:4 (1:3 po s.n.) | Kometa Brno – HC Plzeň 5:6 (2:3 po s.n.) | Sparta – Vítkovice 3:2 (kon.)
po s.n. (1:3)
HC Slavia Praha
3:4 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Rytíři Kladno
Neděle 01.04.2018, 07:45 • Ostravar aréna • Mládežnické mistrovství České republiky - starší žáci

Z Ostravy se ale ještě rozhodně neloučíme, už za necelou hodinu Vám přineseme textový onlajn z finále staršího dorostu, proto si dejte pauzu, občerstvěte se a v 11:00 se budu těšit na počtenou. (10:15:16)

Dnešní napínavý zápas už má svého vítěze. Po nerozhodných třetinách a také prodloužení bez branek, dospělo utkání do samostatných nájezdů. Při nich se dařilo Rytířům, kteří vstřelili hned tři branky, za Slavii skóroval jen Malínek, a tak se z prémiového bodu do tabulky mohou radovat hosté.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
    Autorem vítězné branky je ONDŘEJ HRABÍK.

4. série
    1:3
    Druhý pokus pro domácího Slavíčka, ten ale nastřeluje znovu jen gólmana – 1:3.

4. série
    1:3
    Za Kladno je k nájezdu připraven Kouba, jeho střelu k tyči Tesař vystihl – 1:3.

3. série
    1:3
    Za domácí se rozjíždí Slavíček, jeho nepříliš důrazná střela se odráží od Kubíkových betonů – 1:3.

3. série
    1:3
    Třetím kladenským hráčem je Bareš, jeho klička do bekhendu prochází do branky – 1:3.

Před třetím hráčem Kladna se do branky Slavie staví Tesař.

2. série
    1:2
    Domácí Malínek je dalším exekutorem, jeho přesná střela mířila pod víko – 1:2.

2. série
    0:2
    Za Kladno se k puku staví Hrabík, trpělivě čekal na pohyb Vávry a zasunuje puk k tyči – 0:2.

1. série
    0:1
    Jako první z domácích se k puku staví Čech, ale nastřeluje jen břevno!!! – 0:1.

1. série
    0:1
    Šapovaliv si počkal na pohyb gólmana a lehce posílá puk do odkryté branky – 0:1.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy zahájí celek Kladna.

Po krátké poradě a bez úpravy ledu, se pojede pět nájezdů na každé straně.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Alscher se dostával do šance, ale neměl dostatečnou rychlost.

64:33
    Čechův pokus zastavuje zadní plexisklo.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 25. Vlasák (Štěpánek), 30. Toupal (Vlček), 57. Slavíček (Hrdlička) – 37. Hrabík (Nedvěd), 38. Hrkal (Redlich), 54. Alscher (Hrabík, Burger), rozh. náj. Hrabík