Chodov – Vítkovice 3:7 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
3:7 (0:3, 0:0, 3:4) Stav série: 0:2
1. SC TEMPISH Vítkovice
Pondělí 02.04.2018, 20:15 • SH Jižní Město, Praha • Play-off Livesport Superligy florbalu • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování druhého semifinálového utkání Tipsport Superligy, kde se dnes představí FAT PIPE Florbal Chodov, který ve svém stánku v Praze přivítá 1. SC TEMPISH Vítkovice. Úvodní vhazování je naplánováno na 20:00, tak u toho buďte s námi.

Série začala nedělním utkáním na půdě Chodova. Domácí se ujali dvoubrankového vedení, které ovšem záhy ztratili. Do konce třetiny dokázaly Vítkovice vyrovnat a obrat dovršil ve třiatřicáté minutě Gál. Pražanům se podařilo do konce druhé periody vyrovnat a na začátku třetí třetiny šli domácí opět do vedení zásluhou Sýkory. Vítkovice to ovšem naopak nakoplo a třemi brankami utekli svému soupeři. Chodov již jen ke konci utkání dokázal snížit brankou Toma Ondruška.

První bod do série získali hráči Vítkovic, které ovládli utkání plné obratů.

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Bouša, Podhráský – Maxa, Žák, Mikeš – Tyl, Vávra, Vávra – Ondrušek, Koutný, Matejčík – Strachota, Plíhal.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sladký – Řezanina, Jan Šebesta, Tokoš – Vilím, Rýpar, Gál – Hájek, Bräuer, Hubálek – Delong.

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl.

00:01

00:11
    Domácí si vzali míček na své hole, ale jsou s ním u své vlastní branky.

00:29
    Mikešova střela se odrazila prapodivně a skončila v rohu.

01:20
    Vítkovičtí kombinují na své polovině. Chodov hraje poměrně defenzivně a nikdo nechodí napadat.

01:59
    Barák dokázal vyrazit poměrně slibnou střelu jednoho z hostujících hráčů.

02:39
    Před brankou dorážel Strachota, který poté nešetrně upadl na zem, ze které se mu vstává velmi těžce.

03:02
    Hubálek hledal Delonga, ale k němu se nakonec míček vůbec nedostal.

04:10
    Začátek utkání je velmi opatrný. Ani jeden z gólmanů nemusí řešit závažnější střelecké pokusy.

04:44
    Marek Bräuer to zkusil z levé strany, ale jeho ránu Barák dokázal vyrazit.

04:53
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice rychle rozehrály. Bräuer našel z pravé strany před brankou volného LUKÁŠE HRUBÉHO, který ihned z první poslal míček za záda Baráka. Asistence: Marek Bräuer.
    04:53 Lukáš HRUBÝ - 0:1

05:29
    Mohlo být vyrovnáno, ovšem Tylův pokus z levé strany zlikvidoval výtečným zákrokem Souček.

06:35
    Míček je na hokejkách hostujících hráčů. Ti s ním nikam nespěchají.

07:19
    Řezanina se na půlce opřel do míčku a rána to byla vydařená. Barák však na míček viděl a ten dokázal chytit.

08:21
    Ladislav Gál se dostal k odraženému míčku a rychle vypálil. V obrovské šanci ovšem trefil rameno Baráka, který podržel svůj celek.

08:47
    Po střele jednoho z domácích hráčů zazvonila tyčka za zády Součka.

09:19
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Adam Delong – 2 min., Sekání).

09:48
    Domácí se rozestavěli před brankou, ale ještě nikdo v bílém nevyzkoušel pozornost Součka.

10:22
    Chodov dobře tlačil svého soupeře, ale vše skončilo po zákroku hostujícího gólmana. Vítkovice se následně osvobodily.

10:58
    Spolupráce Koutného a Marka Vávry končí na tyči hostující branky. Vítkovice měly velké štěstí.
    10:58 Marek Vávra mohl vyrovnat, trefil ale pouze tyč hostující branky.

11:19
    Adam Delong je zpět na ploše. Vítkovice jsou kompletní.

12:07
    Barák si dobře vystoupil dopředu, čímž Bräuerovi zmenšil střelecký úhel. Hostující hráč nakonec branku vůbec netrefil.

13:11
    Tak tohle byla krásná branka Vítkovic. Pětice domácích se stáhla ke své vlastní brance a tak se otevřel ve druhé vlně prostor pro JAKUBA HUBÁLKA, který dostal míček a velmi rychle ho zametl do sítě Chodova. Asistence: Ondřej Firda.
    13:11 Jakub HUBÁLEK - 0:2

13:36
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (David Bouša – 2 min., Bránění ve hře).

14:01
    Ondrušek našetřil vteřiny pro domácí, když vyvezl míček na polovinu svého soupeře.

14:06
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Šebesta – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

14:38
    MARTIN TOKOŠ zasekl míček na polovině Chodova. Z pravé strany poté vyslal tvrdou ránu přesně nad rameno Baráka – 0:3! Asistence: Adam Delong.
    14:38 Martin TOKOŠ - 0:3

15:36
    Chodov je kompletní a bude hrát půl minuty přesilovou hru.

15:58
    Tom Ondrušek byl sražen kolenem, avšak vylučovat se nebude.

16:06
    Oba celky hrají v plném počtu.

16:24
    Tyl byl v těžké pozici, ale nakonec se mu podařilo i tak zakončit. Souček je zatím stoprocentní.

17:28
    Domácí se nemohou dostat vůbec do tempa, Vítkovice hrají velmi dobře a Chodov do ničeho nepouští.

17:56
    Na zemi zůstal ležet Nehera po zákroku Strachoty, který hostujícího hráče trefil po pískání.

18:19
    Souček rychle rozehrál dlouhým výhozem, avšak tato rychlá akce Vítkovic nikam nevedla.

19:01
    Adam Delong se dostal do slibné pozice, ale při kličce do forhendu se připravil o míček a nakonec vůbec nezakončil.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které byly úspěšnější hostující hráči. Vítkovice poslal v páté minutě do vedení Hrubý. Ve čtrnácté minutě dokázal zvýšit stav utkání Hubálek a o chvíli později se trefil do branky Chodova také Tokoš. Chodov působí celkem bezzubým dojmem a jestli v dnešním utkání pomýšlí na vítězství, tak budou musel kompletně změnit styl hry.

20:01

20:36
    Ondrušek se dostal na střed, odkud vypálil. Souček byl připraven a míček chytil do rukou.

21:55
    Chodov se snaží chodit směrem dopředu, ale nikdo v bílém se nemůže dostat ke střele.

22:33
    Sýkora pálil z otočky, avšak jeho rána byla lehce zablokovaná a Součka příliš neohrozila.

23:33
    Domácí jsou aktivnější a tlačí se do šancí. Vítkovice ovšem pozorně brání a obětavě blokují střelecké pokusy.

23:55
    Firda zachytil míček a s Hájkem byli v dobré šanci. První jmenovaný oslovil Hájka, který nakonec v tísni nedokázal zakončit.

24:40
    Tokoš zablokoval Ondruškovu ránu. Obrana Vítkovic se musí mít v posledních chvílích na pozoru.

25:27
    Hosté jsou s míčkem na vlastní polovině a nikam nespěchají, také nemají kam.

26:29
    Hájek pálil, Šebesta dorážel. Barák si však poradil a rychle rozehrál na své spoluhráče.

27:47
    Vítkovice podnikly rychlý útok, který zakončoval Hrubý. Ten však druhou branku v utkání vsítit nedokázal.

28:23
    Hájek byl míčkem zasažen do obličeje, ale vypadá to, že bude v pořádku a bude pokračovat ve hře.

29:32
    Martin Pražan rychle rozehrál a domácí šli dopředu. Nic velkého z toho ovšem nebylo.

30:36
    Strachota vystřelil z dálky, ale jeho táhlá rána poměrně slušně vystrašila Součka v brance Vítkovic.

31:59
    Tokoš zpracoval skákající přihrávku a ihned pálil bez přípravy. Rána mu nakonec nesedla tak, jak by si představoval.

32:57
    Vítkovice šly do přečíslení, které zakončoval nepřesně Hubálek. Barák nemusel vůbec zasahovat.

34:16
    Bez přípravy vypálil Martina Pražan, který vystrašil hostujícího gólmana.

35:02
    Souček musel opět zasahovat. Tentokrát proti skryté střele, která šla bránícím hráčům mezi nohama.

35:46
    Koutný dával zpětnou přihrávku na Podhráského, avšak domácím schází trochu štěstí v zakončení.

36:08
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Zdeněk Žák – 2 min., Špatné střídání).

36:45
    Vítkovice se usadily před brankou. Hostující hráči kombinují, ale nikomu se nechce do střely.

37:19
    Chodov se zatím brání poměrně dobře a hosty do větších šancí nepouští.

38:08
    Chodov hraje v plném počtu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá část dnešního utkání je již historií. Chodov oproti první třetině výrazně přidal. Součka domácí několikrát nebezpečně ohrozili, ale chybí jim trochu štěstí v zakončení. Naopak Vítkovice se snaží spíše pozorně bránit a nikam se příliš neženou. Do třetí třetiny tak půjdeme za stavu 3:0 pro Vítkovice.

40:01

40:25
    Přesně takovýhle začátek třetí třetiny si Chodov nepředstavoval. Před brankou zůstal nepokrytý LUKÁŠ ŘEZANINA, který se dokázal prosadit. Bez asistence.
    40:25 Lukáš ŘEZANINA - 0:4

41:04
    Mikeš několikrát dorážel u levé tyče, ale míček skončil pod tělem hostujícího Součka.

41:33
    Šebesta dostal míček na pravou stranu. Barák šel dolů a hostující hráč se pokoušel trefit odkrytou klec z těžkého úhlu. To se mu však nepodařllo.

42:14
    Z první to zkusil z levé strany Tyl, ale domácí hráč našel pouze připravenou nohu Součka.

43:26
    Vítkovice drží míček na svých hokejkách, ale nikam s ním nespěchají.

44:08
    To byla velká šance Vítkovic. Tokoš přehodil Baráka, ale v poslední chvíli míček odpálil z brankové čáry jeden z bránících hráčů.

45:32
    Domácím se nedaří, míček jim přeskakuje přes hokejky. Na Chodovu je vidět nervozita.

46:21
    Další šťastný odraz pomáhá Vítkovicím. Hubálek se dostal sám před Baráka, který ještě drží dobrým zákrokem šance Chodova.

47:08
    Tokoš se objevil v další velké šanci, když sebral míček Podhráskému. Hostující hráč chtěl vymíchat Baráka, ale ten se nenechal přelstít.

47:42
    Chodov právě vstřelil branku!
    Ondrušek před malou chvílí neuspěl v dobré šanci, ale to domácí nemusí mrzet. O chvíli později si vzal míček TOMÁŠ SÝKORA, který se trefil přesně do pravého horního rohu. Asistence: Martin Pražan.
    47:42 Tomáš SÝKORA - 1:4

48:08
    Strachota to zkusil z půlky zpoza bránícího hráče. Jeho rána byla ovšem zblokována.

49:20
    Tokoš byl faulován. Hosté budou rozehrávat od své vlastní branky.

50:01
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Chodov ztrácí tři branky. Dočkáme se zdramatizování utkání?

50:17
    Málem tu mohl být druhý gól Chodova, ale to by musel Kašovský mířit přesněji.

50:52
    Ondrušek vyprášil Součkovy nohy. Hostující gólman předvedl další ze svých dnešních povedených zákroků.

51:37
    Strachota se napřáhl, ale nedokázal vypálit.

52:02
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Michal Strachota – 2 min., Bránění ve hře).

52:02
    Oddechový čas pro 1. SC TEMPISH Vítkovice.

52:33
    Po velké skrumáží před brankou poskakoval míček v brankovišti Chodova a následně se otřel i o horní tyč.

52:51
    Vítkovice dělají velký krok ke druhému bodu v sérii. ADAM DELONG šel zleva na branku a zvolil střelu, kterou umístil přesně pod horní tyč – 1:5! Asistence: Lukáš Hájek.
    52:51 Adam DELONG - 1:5

52:51
    Chodov nemá na co čekat a tak to domácí zkouší v šesti.

53:47
    Domácí kombinují před brankou Vítkovic. Hosté se zatím brání velmi dobře.

54:35
    Hájek odpálil míček daleko od své vlastní branky.

54:49
    Je definitivně hotovo. JAKUB HUBÁLEK se snažil odpálit míček co nejdále od branky a trefil Podhráského, od kterého se míček odrazil do prázdné branky. Bez asistence.
    54:49 Jakub HUBÁLEK - 1:6

55:24
    Domácí to zkouší u nadále v šesti. Barák je na střídačce.

55:53
    Rýpar poslal Vávru za mantinel, ale vylučovat se nebude.

56:24
    Chodov se nevzdává a ještě to domácí hráči zkouší. Souček musí být neustále v pozoru.

57:01
    Tokoš se pokusil napodobit Hubálka, ale on prázdnou bránu z velké dálky netrefil.

57:10
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Josef Rýpar – 2 min., Hrubost).
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Koutný – 2 min., Hrubost).

57:22
    Dnešní utkání sleduje 281 diváků.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:12
    Domácím se daří snížit. MAREK VÁVRA byl neobsazen na pravé straně. K němu se dostal míček, který následně poslal pod horní tyč. Asistence: Tomáš Sýkora.
    58:12 Marek VÁVRA - 2:6

58:25
    Domácí jsou opět bez gólmana. Chodov hraje momentálně v pěti proti čtyřem.

58:50
    Sedmdesát vteřin do konce utkání a je to už jen o tři branky. TOM ONDRUŠEK se trefil ze středu naprosto perfektně a nedal Součkovi šanci. Asistence: Tomáš Sýkora.
    58:50 Tom ONDRUŠEK - 3:6

59:16
    Lukáš Hájek trefuje přes celé hřiště tyčku opuštěné chodovské branky.

59:44
    LUKÁŠ ŘEZANINA se s tím nepáral, bekhendem přes celé hřiště trefuje prázdnou branku a pravděpodobně tak uzavírá dnešní střeleckou listinu. Asistence: Jakub Hubálek.
    59:44 Lukáš ŘEZANINA - 3:7

Je dobojováno. Chodov chtěl jít do třetí třetiny s tím, že na svého soupeře vlétne, ale byli to právě hosté, kdo ihned na startu třetí periody počtvrté v utkání udeřil. Vítkovice si drželi své vedení a naopak ho ještě navyšovali. Chodovu se podařilo následně snížit na rozdíl tří branek, ale to bylo vše. Střelecké konto uzavřel Řezanina, který trefil odkrytou klec a potvrdil dnešní vítězství Vítkovic. Hosté se tak dostávají v sérii do vedení 2:0. (22:26:33)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 48. Sýkora (Pražan), 59. Vávra (Sýkora), 59. Ondrušek (Sýkora) – 5. Hrubý (Bräuer), 14. Hubálek (Firda), 15. Tokoš (Delong), 41. Řezanina, 53. Delong (Hájek), 55. Hubálek, 60. Řezanina (Hubálek)

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl